۱۴۰۳/۲/۲۹
Search
Close this search box.

کیف پول Rabby؛ از آشنایی تا نحوه ساخت Rabby Wallet

rabby wallet کیف پول رابی

کیف پول رابی (Rabby Wallet) این امکان را فراهم کرده که به‌صورت اتوماتیک به برنامه‌های غیرمتمرکز ۱۷ زنجیره بلاکچینی متصل شوید، بدون اینکه نیاز باشد مشخصات آن‌ها را یک‌به‌یک وارد کنید.

ارز دیجیتال هواداران زیادی پیدا کرده است. هر روز افراد بیشتری به این بازار پر تلاطم وارد می‌شوند و خود را در دریایی از توکن‌ها و فضا‌هایی می‌یابند که می‌توانند در آن سرمایه‌گذاری کنند. با این وجود همچنان عده‌ای معتقدند که به خاطر مسائل امنیت شبکه، سرمایه‌گذاری در رمزارز‌ها ریسک بالایی دارد.

از طرف دیگر تمام کسانی که در این بازار فعالیت می‌کنند به شما خواهند گفت که حتماً کیف پول مناسبی را باید برای ارز دیجیتال خود تهیه کنید تا ایمن باشد. با توجه به قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال، معاملات ممکن است به نفع یا ضرر شما تمام شود و بنابراین بهتر است سرمایه خود را در جایگاه مناسبی ذخیره و حفظ کنید.

یکی از انواع کیف پول‌های مناسب که بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند، کیف پول Rabby است. اما این کیف پول به خصوص، ویژگی‌هایی دارد که آن را از بقیه کیف‌ها متمایز می‌کند. بنابراین در این مقاله قصد داریم به معرفی کیف پول Rabby بپردازیم و طریقه استفاده از آن را به شما آموزش دهیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با کیف پول Rabby

بعضی از کیف پول‌های ارز دیجیتال به صورت اپلیکیشن تلفن همراه عرضه می‌شوند اما خصوصیت اول و مهم کیف پول Rabby این است که به صورت متن‌باز (Open Source) برای رمز ارز اتریوم و موتور‌های جستجو طراحی شده است. این کیف پول توسط تیم دی‌بانک (DeBank team) طراحی شده و اکنون مسئولیت برنامه آن با این تیم است.

در حقیقت کیف پول Rabby نوعی اکستنشن برای مرورگر است که می‌توانید به صورت مجازی آن را به تمام اپلیکیشن‌های مرتبط با اتریوم وصل کنید. اگر که با برنامه متاماسک (MetaMask) آشنا باشید، باید بگوییم که کیف پول Rabby به همان شکل عمل می‌کند. می‌توانید بیت باکس ۰۲ را به Rabby وصل کنید تا با تمام برنامه‌های سازگار با متاماسک همگام‌سازی شود.

کیف پول رابی

اما ممکن است اکنون از خودتان سؤال کنید چرا باید از کیف پول Rabby استفاده کنیم؟ وقتی تعداد زیادی کیف پول دیجیتال دیگر نیز وجود دارد که می‌توان از همه آن‌ها استفاده کرد، چرا سراغ این مورد به خصوص بیاییم؟ در پاسخ باید گفت که این کیف پول هم ساده است و هم بسیار آسان می‌توان از آن استفاده کرد. اکنون متاماسک تنها به برنامه‌هایی متصل می‌شوند که غیرمتمرکز یا به اختصار DApps باشند. البته با استفاده از Rabby کاربران می‌توانند گزینه‌ای دیگر داشته باشند و دیگر نیازی نیست همیشه از متاماسک استفاده کنند.

به علاوه کیف پول Rabby برای توسعه خود آزاد است و می‌توان بهترین کیف پول اکستنشن را برای کاربران DeFi به وسیله آن خلق کرد. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این کیف پول آن است که می‌توانید آن را به کیف پول سخت‌افزاری خود متصل کنید؛ بدون این‌که نیازی داشته باشید که ابتدا یک کیف پول داغ ایجاد کنید. این سبب می‌شود که فرایند نقل و انتقال مالی راحت‌تر و به طور کلی ایمن‌تر انجام شود.

دی‌بنک یک کیف پول دیفای است که ردیابی پرتفولیو، رتبه‌بندی پلتفرم‌های دیفای و تجمیع صرافی غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کند. ربی ولت خود را رقیب متامسک می‌داند. توسعه‌دهندگان Rabby Wallet ادعا می‌کنند ویژگی‌های زیر موجب تمایز ربی ولت از متامسک می‌شود:

تجربه کاربری چند‌زنجیره‌ای

هنگامی که برای اولین‌بار از یک اپلکیشن غیرمتمرکز بازدید می‌کنید، ربی به‌صورت خودکار، زنجیره مربوط به آن سایت را براساس پایگاه داده خود انتخاب می‌کند. همچنین می‌توانید تغییرات را به‌صورت دستی وارد کنید، اما تنظیمات فقط برای آن سایت کار می‌کند. در صورتی که وارد شبکه متفاوتی شوید، تنظیمات هم به‌دنبال آن تغییر می‌کند.

امنیت

ربی ولت پیش از اجرای تراکنش، ریسک‌های بالقوه آن تراکنش خاص را برای شما نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید پیش از امضای تراکنش، تغییرات موجودی آتی را هم مشاهده کنید.

امروزه دیگر تراکنش‌های آنچین فقط منحصر به انتقال توکن از جایی به جای دیگر نیست. تقریبا هر تراکنشی یک عملیات قرارداد هوشمند پیچیده را شامل می‌شود. پنجره پاپ آپ (Pop-up) کیف پول‌های سنتی به‌وضوح توضیح نمی‌دهد که معامله دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد. توسعه‌دهندگان Rabby Wallet توضیح می‌دهند که ۹۹ درصد کاربران دیفای، بدون آگاهی از ریسک‌ها و خطرات قراردادهای هوشمند، تراکنش‌ها را امضا می‌کنند. راه‌حلی که تیم دی‌بنک ارائه کرده، شامل ایجاد پنجره‌ای است که پیش از اجرای عملیات، محتوای تراکنش را در پنجره پاپ‌آپ تجزیه می‌کند. با این کار شما متوجه می‌شوید که واقعا چه چیزی را امضا می‌کنید.

برآورد ریسک پیش از تایید تراکنش

یکی از نقاط ضعف کیف پول‌های فعلی، عدم حمایت از دارایی‌های کاربران در برابر آسیب‌پذیری‌های امنیتی موجود است. Rabby Wallet پیش از اجرا، هر تراکنش را برای بررسی به یک موتور امنیتی می‌فرستد تا به شما در شناسایی خطرات احتمالی پنهان کمک کند. مثلا اعلام می‌کند که قرارداد هوشمندی که قصد تعامل با آن را دارید، پیش از این مورد حمله واقع شده است یا چنین آدرس گیرنده‌ای در این شبکه وجود ندارد.

اما ویژگی‌های کیف پول Rabby چیست؟ ربی یک کیف پول متن باز و غیرحضانتی (Non-Custodial) است. این کیف پول هنگام ورود به شما یک سید ۱۲ کلمه‌ای می‌دهد که برای بازیابی کیف پول می‌توانید از آن استفاده کنید. این کیف پول ادعا می‌کند که کلیدهای خصوصی شما فقط در سیستم شما ذخیره می‌شوند. بنابراین در صورت فراموش کردن سید بازیابی، پشتیبانی ربی ولت قادر به بازیابی کیف پول و دارایی‌های شما نیست.

از کیف پول ربی در هر پروتکل دیفایی که از متامسک پشتیبانی می‌کند می‌توانید استفاده کنید. هنگام استفاده از این ولت، برای جلوگیری از ایجاد اختلال در راه‌اندازی بهتر است ابتدا متامسک را غیرفعال کنید.

rabby wallet

چه رمزارزهایی را می‌توانید در Rabby Wallet ذخیره کنید؟

کیف پول Rabby با طیف گسترده‌ای از شبکه‌های بلاکچینی سازگار است. این شبکه‌ها عبارتند از:

 • آربیتروم (Arbitrum)
 • آرورا (Aurora)
 • آوالانچ (Avalanche)
 • بایننس اسمارت چین (BSC)
 • مون ریور (Moonriver)
 • BTTC
 • بوبا (Boba)
 • سلو (Celo)
 • کرونوس (Cronos)
 • اتریوم
 • فانتوم
 • نوسیس (Gnosis)
 • هکو (HECO)
 • متیس (Metis)
 • OEC
 • آپتیمیزم (Optimism)
 • پالیگان (Polygon)

کدام کیف پول‌ها را می‌توان در ربی ولت ایمپورت کرد؟

شما به ۳ روش استفاده از کلید خصوصی (Private Key)، عبارت یادآور (Mnemonic) و KeyStore می‌توانید کیف پول‌های زیر را در ربی والت ایمپورت کنید:

 • BitBox02
 • Cobo Wallet
 • FireBlocks
 • Gnosis Safe
 • GridPlus
 • imToken
 • Jade Wallet
 • Ledger
 • Math Wallet
 • OneKey
 • TokenPocket
 • Trezor
 • Trust Wallet

چگونه کیف پول Rabby را ایجاد کنیم؟

حال که به طور کلی با این کیف پول آشنا شدیم بهتر است سراغ این موضوع برویم که چطور می‌شود کیف پول Rabby را ایجاد کرد. همان‌طور که گفتیم کیف پول‌های زیادی برای ارز دیجیتال وجود دارد که برای استفاده از آن‌ها نیازی به نصب اپلیکیشن نیست. از جمله آن‌ها می‌توانیم به کیف پول رونین اشاره کنیم. حال گفتیم که برای استفاده از کیف پول Rabby باید سراغ مرورگر‌های وب برویم. اما قبل از این‌که نصب را آغاز کنیم لازم است مراحل زیر را یک به یک طی کنیم:

 • ابتدا باید مطمئن شوید که آخرین برنامه اپلیکیشن اتریوم یا ETH روی گوشی شما نصب شده است. کیف پول Rabby مخصوص رمزارز اتریوم است و بنابراین قبل از نصب آن باید آخرین ورژن از نرم‌افزار اتریوم را داشته باشید.
 • مطمئن شوید که کیف پول لجر نیز آخرین نسخه شرکتی خود را استفاده می‌کند. کیف پول لجر در حقیقت یک کیف پول رمزارز سخت‌افزاری است. از این کیف پول برای مبادلات بسیاری از ارز‌ها مثل بیت کوین و اتریوم استفاده می‌کنند. برای این‌که کیف پول Rabby را نصب کنید لازم است که آخرین نسخه شرکتی از این ابزار را نیز داشته باشید.
 • برای آغاز به کار مراحل نصب، مطمئن شوید که کیف پول لجر نیز در نزدیکی دستگاه قرار گرفته باشد تا بتواند با کیف پول Rabby ارتباط برقرار کند.

حال که تا اینجا پیش آمدید، همه پیش نیاز‌ها برای نصب کردن کیف پول را دارید. در ادامه برای این‌که به اکانت اتریوم لجر دسترسی پیدا کنید و از طریق Rabby این کار را انجام دهید لازم است این مراحل را طی کنید:

۱. ابتدا سایت اینترنتی Rabby.io را باز کنید. فرقی نمی‌کند که در کدام مرورگر این کار را انجام می‌دهید.

۲. در ادامه باید اکستنشن کیف پول Rabby را روی مرورگر خود نصب کنید. وقتی وارد سایت می‌شوید نسخه کیف پول Rabby برای هر یک از مرورگر‌ها با آیکون مخصوص به خودشان نمایش داده شده است. مرورگری که با آن کار می‌کنید را انتخاب کنید و سپس اکستنشن آن را نصب کنید. این مراحل در ادامه نمایش داده شده است:

ولت رابی

۳. حال پس از این‌که دانلود و نصب اکستنشن کیف پول Rabby تمام شد، لازم است آن را در مرورگر خود باز کنید و گزینه Get Started را بزنید.

۴. هنگامی که با گزینه Set unlock password screen مواجه شدید، برای کیف پول خودتان یک رمز مناسب انتخاب کنید. این کار را با توجه به مواردی که از شما می‌خواهد انجام دهید. ترجیح بر این است که رمز طولانی، از علائم، اعداد، حروف بزرگ و کوچک انگلیسی نیز در آن استفاده شده باشد. پس از انتخاب رمز عبور گزینه next را بزنید.

۵. در ادامه صفحه Enable chains برای شما باز خواهد شد و در اینجا می‌توانید رشته‌های مختلف و متفاوت را انتخاب کنید. 

بعد از انتخاب chain مورد نظرتان روی دکمه ok کلیک کنید تا به مرحله بعدی وارد شوید.

۶. در صفحه نمایش بعدی که برایتان می‌آید روی گزینه hardware wallet کلیک کنید و در صفحه مرورگر وب برای شما پنجره‌ای به نمایش گذاشته می‌شود.

۷. در بین گزینه‌هایی که برای شما به نمایش در آمده است روی Ledger کلیک کنید.

۸. در پنجره مرتبط با select connect method، روی گزینه connect hardware wallet directly کلیک کنید تا به طور مستقیم به کیف لجر متصل شوید. وقتی این گزینه را انتخاب کردید فهرستی از مسیر‌های HD نمایش داده می‌شود.

۹. بعد از این‌که به کیف پول لجر متصل شدید و قفل آن را باز کردید، برنامه اتریوم را باز کنید.

۱۰. روی گزینه Ledger live کلیک کنید و سپس next بزنید.

بعد از انجام این کار پنجره‌ای به شما نشان داده می‌شود که می‌توانید نام دستگاه خود را ببینید.

۱۱. در آخرین مرحله دستگاه خودتان را انتخاب کنید روی گزینه connect کلیک کنید.

۱۲. سپس باید آدرس زنده اتریوم لجر را انتخاب کنید. مربع را تیک بزنید و سپس روی next کلیک کنید. در این مرحله اکانت اتریوم لجر شما و بالانس آن به نمایش گذاشته می‌شود و شما در این مرحله روی گزینه ok کلیک می‌کنید.

مراحل ساخت کیف پول Rabby در تصاویر زیر قابل مشاهده است:

کیف پول rabby

در این مرحله شما باید با موفقیت کیف پول Rabby را ساخته باشید و می‌توانید حالا از آن استفاده کنید. برای استفاده معمول از این کیف پول باید آن را روی حالت پیش فرض بگذارید و به صورت اتوماتیک روی سایتی که می‌خواهید از طریق متاماسک به آن متصل شوید، نمایان خواهد شد. به این صورت شما می‌توانید به صورت دائمی از کیف پول Rabby روی مرورگر کروم یا حتی دیگر مرورگر‌ها استفاده کنید و برای انجام مبادلات و مشاهده سرمایه‌تان نیازی به اپلیکیشن خاصی نخواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما این است که کیف پول Rabby را به عنوان کیف پول پیش فرض خود ذخیره کنید زیرا از این طریق هر جا که نیاز به آن باشد برای شما ظاهر خواهد شد. برای این کار در پایین پنجره این کیف پول و جایی که پرسیده است set Rabby as default wallet، گزینه confirm را بزنید و از این طریق به سادگی می‌توانید در هر برنامه مرتبطی از این کیف پول استفاده کنید.

راه‌اندازی کیف پول Rabby

توصیه می‌کنیم افزونه کیف پول را فقط از وبسایت رسمی Rabby Wallet دانلود کنید. در حال حاضر اکستنشن این ولت تنها برای مرورگر کروم و سایر مرورگرهایی که از هسته کرومیوم مثل بریو (Brave) و اپرا (Opera) ساخته‌شده‌اند، قابل دانلود است. پس از دانلود Rabby Wallet و نصب آن، روی آیکون کیف پول کلیک کرده و  Get Started را بزنید. در این مرحله باید یک پسورد برای ورود به کیف پول انتخاب کرده و Next را بزنید.

والت رابی

در این مرحله کیف پول از شما می‌خواهد، شبکه‌هایی که در بیشتر مواقع استفاده می‌کنید را انتخاب کنید. این کار را بعدا هم می‌توانید انجام دهید.

کیف پول ربی

این مرحله برای ایجاد کیف پول چندین گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد. برای ساخت کیف پول جدید با گزینه Create New Address را انتخاب کنید. سپس به شما یک عبارت بازیابی ۱۲ کلمه‌ای داده می‌شود که باید آن را یادداشت کنید. در صورتی که می‌خواهید اکانت Rabby Wallet خود را بازیابی کنید باید روی Import Via Mnemonic کلیک کرده و عبارت بازیابی را وارد کنید. برای ایمپورت کردن کیف پول‌ می‌توانید از گزینه‌های Import Key Store و Import by Private Key هم استفاده کنید.

ولت ربی

با قابلیت Add Watch Mode Address می‌توانید آدرس عمومی هر کیف پولی را وارد کرده و موجودی آن کیف پول، پلتفرم‌هایی که از آن استفاده کرده و پرتفوی آن آدرس را مشاهده کنید.

بالاتر فهرستی از کیف پول‌هایی که می‌توانید در این ولت ایمپورت کنید را هم مشاهده می‌کنید. هنگامی که روی آیکون کیف پول مدنظر کلیک می‌کنید گزینه‌های ورود مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرد. مثلا برای ایمپورت تراست ولت دو گزینه QR Code و URL را دارید.

برای اسکن کد وارد اپلیکیشن تراست ولت شوید و از بخش Settings گزینه WalletConnect را انتخاب کرده و صفحه پیش رو را اسکن کرده و روی Connect کلیک کنید.

برای Rabby Wallet می‌توانید چندین آدرس ایجاد کرده یا چندین کیف پول مختلف را ایمپورت کنید و برای هر کدام یک اسم انتخاب کنید. برای این کار روی آدرس خود کلیک کنید و Add Addresses را بزنید.

نحوه افزودن لجر به Rabby Wallet

روی آدرس بزنید و Add Addresses را انتخاب کنید. از بین کیف پول‌های موجود گزینه Ledger را پیدا کنید.

در پنجره باز شده Connect hardware wallet directly را انتخاب کنید.

پس از اینکه لجر خود را متصل و آنلاک کردید، اپلیکیشن اتریوم را باز کنید. روی لجر لایو کلیک کرده و Next را انتخاب کنید. پنجره‌ای باز می‌شود که باید در آن نوع لجر (Nano X یا Nano S) را انتخاب کرده و سپس Connect را بزنید.

سپس آدرس اتریومی لجر لایو خود را انتخاب کرده و Next را بزنید. وقتی حساب کاربری و موجودی اتریومی شما نمایش داده شد روی OK کلیک کنید.

اتصال Rabby Wallet به برنامه‌های غیرمتمرکز

بهتر است ابتدا افزونه متامسک را غیرفعال کنید و سپس کیف پول خود را به اپلیکیشن غیرمتمرکز مدنظر خود متصل کنید. در ادامه ما نحوه اتصال کیف پول ربی به پروتکل استیکینگ یا سپرده‌گذاری FANTOHM را آموزش می‌دهیم. برای این کار وارد اپلیکیشن شوید و روی Connect Wallet کلیک کنید. سپس روی متامسک بزنید. (هنوز این کیف پول به رابط کاربری خیلی از سایت‌ها اضافه نشده اما می‌توانید از آن استفاده کنید)

در پنجره باز شده شبکه مدنظر خود را انتخاب کنید. فانتوهم هم روی زنجیره فانتوم و هم مون‌ریور قرار دارد، بنابراین می‌توانید هر کدام که تمایل داشتید را انتخاب کرده و روی Connect کلیک کنید.

بخش‌های مختلف کیف پول ربی ولت

برای تراکنش زدن با ربی ولت روی Send بزنید.

آدرس مورد نظر، نوع توکن و مبلغ آن را مشابه تصویر زیر وارد کرده و روی Send کلیک کنید.

برای تغییر شبکه می‌توانید روی On کلیک کرده و بلاکچین مدنظر خود را انتخاب کنید و فرآیند قبلی را مجددا تکرار کنید.

در بخش Tokenمی‌توانید موجودی خود را به تفکیک رمزارز مشاهده کنید.

قسمت DeFi هم موجودی شما در هر پروتکل را نمایش می‌دهد.

در بخش NFT هم می‌توانید توکن‌های بی‌همتای خود را ببینید. برای مشاهده اطلاعات هر توکن (نام کلکسیونی، شبکه، تاریخ خریداری و آخرین قیمت) روی NFT کلیک کنید.

کیف پول Rabby گزینه‌ای امن و آسان

در این مقاله به بررسی یکی از انواع کیف پول‌ها وابسته به مرورگر‌ها پرداختیم. کیف پول Rabby گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که دوست دارند از کیف پولی برای ارز دیجیتال خود در مرورگر استفاده کنند. این کیف پول مخصوص ارز اتریوم است و اگر می‌خواهید دقیقاً کارایی آن را درک کنید می‌توان گفت که شباهت زیادی به متاماسک دارد. از ویژگی‌های مهم کیف پول Rabby، اوپن سورس بودن آن است بنابراین توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال می‌توانند خیلی خوب به پیشرفت آن کمک کنند. این ویژگی در کنار ویژگی‌های دیگر سبب می‌شود که استفاده از کیف پول Rabby را به کاربران علاقه‌مند پیشنهاد کنیم. 

همچنین، در این مقاله نیز به آموزش ایجاد این کیف پول پرداختیم و ۱۲ مرحله‌ای که برای ایجاد آن لازم است را به ترتیب بیان کردیم. به طور کلی ایجاد کیف پول Rabby چندان دشوار نیست و می‌توانید با یک سری فرایند ساده آن را به مرورگر خود وصل کنید و اکستنشن آن را اضافه کنید. پیش از آن البته لازم است که چند چیز را از جمله کیف پول لجر به همراه داشته باشید و نسخه آخر اپلیکیشن اتریوم را نیز داشته باشید. استفاده از کیف پول Rabby به شما کمک می‌کند تا در مرورگر خود به دارایی‌های ارز دیجیتالتان دسترسی داشته باشید و بتوانید مبادلات خود را در فضایی ایمن، ساده و راحت برای استفاده انجام دهید.

بررسی امنیت Rabby Wallet

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، Rabby Wallet یک کیف پول متن‌باز است. یعنی می‌توانید کدهای منبع این نرم‌افزار را مشاهده کرده و اصلاحات مد نظر خود را در گیت‌هاب پروژه پیشنهاد دهید.

ضمن اینکه کیف پول Rabby توسط SlowMist بازبینی یا Audit شده است. کار تیم اسلو میست، بررسی امنیتی صرافی‌ها، ولت‌ها و قراردادهای هوشمند و غیره است. این تیم تاکنون کیف پول‌های هیوبی ولت (Huobi Wallet)، ImToken، کریپتو دات کام (Crypto.com) و ترون لینک (TronLink) را بازبینی کرده است.

راه‌های تماس با پشتیبانی Rabby Wallet

برای ارتباط با تیم پشتیبانی ربی ولت می‌توانید به توییتر و دیسکورد این کیف پول مراجعه کنید. Rabby Wallet یک گروه تلگرامی هم دارد که پس از راه‌اندازی کانال دیسکورد، غیرفعال شده است.

آیا کاربران ایرانی می‌توانند از Rabby Wallet استفاده کنند؟

یکی از سوالات رایج کاربران در مواجهه با کیف پول‌های جدید این است که آیا  به‌عنوان کاربر ایرانی می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟ در پاسخ باید گفت بله. ملیت شما در استفاده از Rabby Wallet اهمیتی ندارد. حتی لازم نیست برای ورود و استفاده از آن VPN یا VPS روشن کنید. اما از آن‌جایی که سایت اکثر پروتکل‌های دیفای فیلتر است، برای اتصال به این پروتکل‌ها باید وی‌پی‌ان داشته باشید.

جمع‌بندی:

ربی ولت یک کیف پول مالتی چین یا چند زنجیره‌ای است که امکان اتصال خودکار به برنامه‌های غیرمتمرکز روی شبکه‌هایی همچون هکو، مون ریور، پالیگان، فانتوم، اتریوم، بایننس اسمارت چین و غیره را دارد. کیف پول Rabby یک افزونه برای مرورگر کروم و بریو است که امکان ذخیره‌سازی توکن، بررسی خطرات احتمالی تراکنش و بررسی امنیتی قرارداد هوشمند پیش از امضای تراکنش را می‌دهد.

سوالات متداول:

ربی یک کیف پول نرم‌افزاری مخصوص مرورگر و محصول تیم معروف دی‌بنک (DeBank) است که خود را رقیبی برای متامسک می‌داند.

کیف پول Rabby از شبکه‌های بلاکچینی مختلفی از جمله اتریوم، BSC، آربیتروم، آوالانچ، فانتوم،‌ آپتیمیزم و غیره پشتیبانی می‌کند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا