۱۴۰۳/۲/۲۹
Search
Close this search box.

دلار بایننس یا ارز دیجیتال BUSD چیست؟ کاربردهای استیبل کوین بایننس

busd استیبل کوین بایننس

استیبل کوین BUSD یا دلار بایننس، یک رمزارز قانون‌گذاری شده و وابسته به دلار آمریکا است. در ازای هر واحد BUSD یک دلار آمریکا در ذخایر این ارز موجود است. به عبارت دیگر‌، ذخایر BU SD با نسبت ۱ به ۱ به دلار آمریکا وابسته است. هولدر‌های این توکن می‌توانند برای دریافت ارز فیات یا برعکس‌، دارایی‌های خود را معاوضه کنند. Paxos‌، صادر کننده توکن BU SD‌، اسنادی را به صورت ماهانه از ذخایر BU SD منتشر می‌کند.

بررسی ویژگی‌های دلار بایننس، پتانسیل آن‌ را برای موارد استفاده چندگانه نشان می‌دهد. معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و عموم علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال می‌توانند از این ویژگی‌ها در بهینه‌سازی معاملات خود کمک بگیرند. استیبل کوین بایننس مزایای قابل توجهی نسبت به بسیاری از استیبل‌کوین‌های دیگر دارد. ارز دیجیتال BUSD پس از رسیدن به رتبه ششم در بین بهترین ارزهای دیجیتال در کمتر از ۳ سال، جایگاه خود را به عنوان یکی از محبوب‌ترین استیبل‌کوین‌ها تثبیت کرده است.

اما آیا این ارز دیجیتال واقعاً مفید است؟ آیا BUSD موفق می‌شود به رتبه اول در بین استیبل‌کوین‌ها برسد یا به یک شکست برای بایننس تبدیل خواهد شد؟ در این مقاله، استیبل کوین بایننس را بیان و سازوکار و کاربردهای آن را بررسی می‌کنیم.

خلاصه مطلب:
📌دلار بایننس (BUSD)یک استیبل کوین‌ است که قیمت آن با دلار آمریکا برابری می‌کند. 

📌 این استیبل کوین محصول مشترک شرکت‌های بایننس و پکسوس است. 

📌 دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) به بهانه صدور بدون مجوز این رمزارز روی شبکه‌هایی به‌جز اتریوم، در ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ دستور توقف صدور بایننس یو اس دی را صادر کرد.

📌 شرکت پکسوس از ۲ اسفند صدور BUSDهای جدید را متوقف کرده و تا بهمن ۱۴۰۲ استیبل کوین‌های موجود در بازار را بازخرید خواهد کرد. این امر منجر به کاهش چشمگیر ارزش بازار این رمزارز خواهد شد.

استیبل کوین بایننس چیست؟

استیبل کوین بایننس

ارز دیجیتال BUSD یک استیبل کوین با پشتوانه فیات است که با همکاری Paxos منتشر شده است. هر توکن BUSD دارای پشتوانه ذخیره دلار آمریکا در نسبت یک به یک است، به این معنی که به ازای هر BUSD در گردش، ۱ دلار در حساب بانکی به عنوان ذخیره نگهداری می‌شود و ارزش آن همراه با دلار آمریکا در نوسان است. ثبات نمودار دلار بایننس یکی از نشانه‌های مهم برای جلب اعتماد کاربران و معامله‌گران ارزهای دیجیتال است.

شرکت‌های بایننس و پکسوس با برخی از بزرگترین بانک‌های جهان همکاری کرده‌اند تا ذخیره لازم برای پشتیبان‌گیری از تمام توکن‌های در گردش را ایجاد کنند. Paxos ذخایر دلار آمریکا که برابر با کل عرضه BUSD در اختیار دارد را در بانک‌های مختلف ایالات متحده تحت بیمه FDIC نگهداری می‌کند. بدین ترتیب ذخایر استیبل کوین بایننس می‌تواند از حمایت خزانه داری ایالات متحده برخوردار باشد. این استیبل کوین توسط اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) تایید و کنترل می‌شود. این مقررات کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هر توکن این ارز دارای پشتوانه کافی است.

انطباق این ارز با این استانداردهای نظارتی تضمین ایمنی و امنیت دارایی‌های کاربر را فراهم می‌کند.  این زیرساخت مالی دیجیتال به BU SD اجازه می‌دهد تا به طور کامل با دلار آمریکا قابل بازخرید باشد. قیمت‌گذاری این استیبل کوین همگام با روندهای مشابه در مورد دلار آمریکا، کاهش یا افزایش خواهد یافت. مقررات قوی در کنار گزارش‌های گواهی ماهانه از ذخایر این شرکت، این ارز دیجیتال را به یک استیبل کوین بسیار جذاب برای معامله گران تبدیل کرده است.

دلار بایننس (BU SD) یک استیبل کوین‌ است که قیمت آن با دلار آمریکا برابری می‌کند. این ارز به سرمایه‌گذاران و تریدر‌ها این امکان را می‌دهد که یک دارایی کم‌نوسان کریپتویی را بدون نیاز به خارج شدن از فضای کریپتو در اختیار داشته باشند. BU SD استیبل کوینی است که توسط بنیاد پکسوس (Paxos) و صرافی بایننس بنیان‌گذاری شده است. در گذشته‌، این بنیاد یک استیبل کوین با پشتوانه طلا تحت عنوان PAX Gold یا به اختصار PAXG را نیز منتشر کرده است. دپارتمان و وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک توکن‌های BUSD و PAXG را قانون‌گذاری می‌کند.

از نقطه‌نظر فنی‌، بایننس یو اس دی یک استیبل کوین با پشتوانه فیات است؛ یعنی معادل با عرضه BUSD، دلار آمریکا توسط شرکت پکسوس به‌صورت نقد در بانک، تواقفنامه بازخرید (RRP) و اوراق قرضه نگهداری می‌شود. در این صفحه می‌توانید گزارش‌های ماهانه و هفتگی مرتبط با ذخایر پشتوانه BU SD را مطالعه کنید. با افزایش یا کاهش قیمت دلار آمریکا‌، قیمت BU SD نیز در بازه‌های همسان با دلار نوسان می‌کند. 

Paxos دلار بایننس را به صورت مبتنی بر بلاکچین اتریوم عرضه می‌کند. صرافی بایننس نیز توکن BU SD را در بستر زنجیره BNB عرضه کرده است. بایننس BU SD را در یک آدرس اتریومی نگهداری می‌کند و معادل آن توکن بایننس یو اس دی در شبکه بایننس اسمارت چین مینت می‌کند. BUSD وابسته به بایننس محصولی از Binance است و بنابر همین امر نیز نه به واسطه Paxos عرضه می‌شود و نه توسط وزارت خدمات مالی نیویورک قانون‌گذاری شده است.

 دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) در ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ دستور توقف صدور BUSD را صادر کرد. این اتفاق به بهانه صدور بدون مجوز BUSD روی شبکه‌هایی به جز اتریوم صورت گرفته است. شرکت پکسوس هم در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که صدور استیل کوین BUSD را از ۲ اسفند متوقف خواهد کرد و تا بهمن ۱۴۰۲ تمام استیبل کوین‌های موجود در بازار را بازخرید می‌کند. این امر منجر به کاهش چشمگیر ارزش بازار این رمزارز خواهد شد. 

داستان دلار بایننس

busd

در سپتامبر ۲۰۱۹، چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس که پیشتر بایننس کوین با نماد BNB را نیز ایجاد کرده بود، اعلام کرد که این شرکت در حال راه‌اندازی یک استیبل کوین جدید است. این توکن با مشارکت Paxos، توسعه یافت. او اظهار داشت که توکن جدید به طور کامل توسط دلار آمریکا پشتیبانی خواهد شد. این خبر خوبی بود! Paxos در سال ۲۰۱۲ به عنوان یک شرکت فعال در زمینه تکنولوژی مالی شروع به کار کرد. این شرکت در واقع یک موسسه مالی صادر‌کننده دارایی‌های دیجیتالی است.

محل استقرار آن در نیویورک است و توسط اداره خدمات مالی ایالت نیویورک نظارت می‌شود. این شرکت از بلاکچین برای ارائه محصولات Stablecoin-as-a-Service به شرکت‌های خارجی نیز استفاده می‌کند. Paxos در ایجاد استیبل کوین‌هایی مانند PAX Gold یا PAXG با پشتوانه طلا موفق بوده است. در سال ۲۰۱۸، Paxos یکی از اولین ارزهای دیجیتال را راه‌اندازی کرد. این دارایی یک استیبل کوین به نام PAX بود که به وسیله دلار آمریکا پشتیبانی می‌شد. Paxos تنها یک سال بعد، دلار بایننس را با مشارکت این شرکت راه‌اندازی کرد.

راه‌اندازی این رمزارز حرکت استراتژیک بایننس بود. آن‌ها با راه اندازی یک استیبل کوین بر روی بلاکچین خود، توانستند جایگزینی برای استیبل کوین‌های محبوب ERC-20 ارائه کنند. پس از موفقیت عرضه BNB ، با کمپین بازاریابی بایننس، ‌BUSD توانست به سرعت پس از راه‌اندازی، محبوبیت پیدا کند؛ تا حدی که بلافاصله به چندین صرافی محبوب اضافه شد. تقاضا برای خرید این توکن در طول سال ۲۰۲۰ رشد بیشتری داشت؛ به طوری که ارزش بازار آن حدود ۱۳۶۰ درصد افزایش یافت.

ارزش بازار BUSD که در آغاز سال ۲۰۲۱ حدود ۱ میلیارد دلار بود، تنها در طول یک سال، تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱۴.۶ میلیارد دلار رسید. این نقطه عطف مهمی برای Binance و Paxos بود، زیرا نشان‌دهنده تقاضا برای استیبل کوین‌های خارج از زنجیره اتریوم بود.

ارز دیجیتال BUSD چگونه کار می‌کند؟

دلار بایننس

Paxos به عنوان یک متولی ارزهای دیجیتال، مسئول نگهداری ذخایر دلار برای پشتیبانی از توکن‌های این استیبل کوین است. Paxos جدا از تضمین وثیقه، از مقرراتی برای کنترل فرآیند ایجاد و سوزاندن توکن‌های دلار بایننس پیروی می‌کند. پکسوس همچنین این حق را برای خود محفوظ داشته که در صورت هرگونه فعالیت غیرقانونی، حساب‌ها را مسدود کرده و وجوه را حذف کند.

از سوی دیگر  بایننس مسئولیت مدیریت این توکن شامل فهرست کردن آن در مبادلات و ارائه پشتیبانی از مشتری را بر عهده دارد. جنبه‌های نظارتی این ارز و همه قراردادهای هوشمند این استیبل کوین از تابع SetLawEnforcementRole برای تسهیل مقررات استیبل کوین استفاده می‌کنند.

بایننس از طریق قراردادهای هوشمند، می‌تواند در صورت نیاز توکن‌های جدید BUSD را ضرب و تولید کند. مینتینگ به فرآیند ایجاد توکن‌های جدید گفته می‌شود. این کار زمانی انجام می‌شود که Paxos دلار آمریکا را به ذخایر واریز می‌کند. سپس توکن‌های تازه ضرب شده به کیف پول مشتری ارسال می‌شوند. برعکس مینتینگ، فرآیند سوزاندن یا از بین بردن توکن است که طی آن توکن‌ها از چرخه خارج شده و ثبات قیمت را حفظ می‌کنند.

مکانیزم حفظ وابستگی استیبل کوین بایننس در مقایسه با سایر Stablecoinها به نسبت ساده‌تر است. هر واحد ارز دلار بایننس قابل معاوضه با یک دلار از ذخایر نگهداری شده است. در صورت ارسال BUSD به Paxos‌، توکن شما Burn شده یا سوزانده می‌شود و ارز فیات معادل آن به شما ارائه می‌شود. این مکانیزم موجب حفظ ذخایر عرضه و ذخایر نگهداری دلار با نسبت ۱ به ۱ می‌شود.

هنگامی که قیمت BU SD به سطحی پایین‌تر از ۱ دلار می‌رسد‌، تریدر‌های آربیتراژ‌کننده به میزان زیادی BUSD خریداری می‌کنند. حتی سطح قیمت ۰.۹۸ دلار نیز فرصت کسب سود زیادی را برای این افراد فراهم می‌کند. آربیتراژ‌کنندگان می‌توانند پس از خریداری مقادیر زیادی از این استیبل کوین‌، توکن‌های BUSD را از طریق پلتفرم Paxos به ارز فیات تبدیل کنند. افزایش میزان تقاضا برای دلار بایننس، می‌تواند قیمت این توکن را به سطح ۱ دلاری خود بازگرداند تا نسبت وابستگی ۱ به ۱ نیز حفظ شود.

BUSD

در واقع دلار بایننس یک توکن ERC20 است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. با این حال، با استاندارد BEP-2 بایننس نیز سازگار است. این بدان معنی است که  توکن را می‌توان هم در اتریوم و هم در بایننس اسمارت چین استفاده کرد. Paxos توکن BUSD را در بلاکچین اتریوم ایجاد می‌کند، در حالی که بایننس توکن Binance-Peg BUSD را در زنجیره BNB ارائه می‌دهد.

بایننس از طریق استاندارد BEP-20 با قرار دادن BUSD در یک آدرس خاص اتریوم، استیبل‌کوین خود را توسعه می‌دهد و توکن‌های Binance-Peg BUSD را ضرب می‌کند. هر توکن Binance-Peg BUSD با توکن‌های موجود در ذخیره بایننس مطابقت دارد و مالکان می‌توانند توکن‌ها را با توجه به نیازشان بین زنجیره‌های مختلف تعویض کنند. در واقع بایننس به عنوان پلی بین دو زنجیره عمل می‌کند. روش کار به این صورت است که وقتی کاربر می‌خواهد از BUSD خود استفاده کند، باید با استفاده از تابع تبدیل بایننس، توکن خود را از یک بلاکچین به بلاکچینی دیگر منتقل کند.

بیش از یک میلیون نفر در حال حاضر مالک BUSD هستند. محبوبیت استیبل کوین بایننس عمدتاً به دلیل توانایی آن در کاهش شکاف بین DeFi و امور مالی سنتی بوده است. پذیرش سریع محصولات جدید و نوآورانه در فضای کریپتو، مانند DeFi و NFTها، پایه و اساس پذیرش استیبل کوین بایننس را فراهم می‌کند. بسیاری از پذیرندگان اولیه دلار بایننس آن را به عنوان یک استیبل کوین برای استفاده در فعالیت‌های مختلف DeFi انتخاب کردند. استیبل کوین می‌تواند در کنار استفاده از APY‌های جذابی که برای خدمات DeFi ارائه می‌شوند، از کاربران در برابر ضررهای ناشی از نوسان قیمت و تورم به خوبی محافظت کند.

کاربردهای دلار بایننس چیست؟

دلار بایننس

صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات است. راه‌اندازی BUSD در پلتفرم بایننس یک حرکت استراتژیک برای افزایش بیشتر پذیرش ارزهای دیجیتال و راهی برای تبلیغ صرافی آن‌ها است. هدف دلار بایننس ارائه یک ارز دیجیتال با ثبات برای معامله گران و سرمایه‌گذارانی است که به دنبال اجتناب از نوسانات بازار دارایی دیجیتال هستند. واقعیت این است که بسیاری از سرمایه‌گذاران به دلیل نوسانات ارزهای دیجیتال ممکن است برای ورود به این بازار مردد باشند.

اما بایننس با ارائه گزینه استیبل کوین خود می‌تواند طیف وسیع‌تری از کاربران را جذب کند. دلیل دیگر برای استفاده از استیبل کوین BUSD، تامین نقدینگی برای یک سرمایه‌گذاری خاص، بدون نیاز به انتقال ارز فیات از صرافی‌ها و حفظ سود است. همچنین این استیبل کوین در جفت ارزهای مختلف در پلتفرم بایننس از جمله BTC/BUSD، ETH/BUSD و XRP/BUSD استفاده می‌شود. بایننس با ایجاد جفت‌های معاملاتی بیشتر می‌تواند کاربران بیشتری را به پلتفرم خود جذب کند. دلیل اهمیت استیبل کوین‌های بومی برای شرکتی مانند بایننس، ایجاد تجربه‌ یکپارچه‌ برای کاربران این اکوسیستم است.

همانطور که پیشتر گفتیم، BUSD از BEP-2 پشتیبانی می‌کند. BEP-2 یک استاندارد فنی است که توسط بایننس توسعه یافته است و نحوه ایجاد و انتقال دارایی‌های دیجیتال جدید را در زنجیره بایننس تعریف می‌کند. در عین حال کارمزدهای کمتر در هنگام تراکنش‌ها و برداشت‌ها را به ارمغان می‌آورد. این پروتکل تعامل بین زنجیره اصلی بایننس و پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند را امکان‎‌پذیر می‌کند. در واقع به کمک آن، بایننس می‌تواند طیف گسترده‌ای از کاربردهای دارایی‌های دیجیتال را به کاربران خود ارائه دهد و همچنین زیرساخت مورد نیاز برای استفاده گسترده دلار باینس را نیز فراهم می‌کند.

دلار بایننس کاربردهای مختلفی دارد. به عنوان مثال، یک کاربر می‌تواند BUSD را با BTC در صرافی بایننس معامله کند و سپس از آن برای تجارت در Binance DEX استفاده کند. حتی اگر کاربران بخواهند در قراردادهای هوشمند اتریوم شرکت کنند، می‌توانند BUSD خود را به راحتی به ETH تبدیل کنند. یک دارنده BUSD می‌تواند در  استخرهای نقدینگی و فارمینگ، وثیقه برای وام، پرداخت برای کالاها یا خدمات و هر چیز دیگری نیز مشارکت کند. فراموش نکنید بسیاری از کیف پول‌ها و پلتفرم‌های وام دهی این رمزارز را می‌پذیرند.

استیبل کوین بایننس چگونه قانون‌گذاری می‌شود؟

قانون‌گذاران ایالت نیویورک مولفه‌های به‌خصوصی را برای Paxos‌، بایننس و شیوه عملکرد این استیبل کوین تعیین کرده‌اند؛ علاوه بر اینکه لازم است از وثیقه‌گذاری شدن کامل این توکن به واسطه دلار اطمینان حاصل شود‌، پکسوس باید با دقت زیادی روند مینت و Burn شدن توکن‌های BUSD را کنترل کند. این اصول همگی به منشور اعتماد و قوانین بانکداری نیویورک در حوزه استیبل کوین‌ها پایبند هستند.

تابع جدیدی در قرارداد‌های هوشمند داخلی این توکن تعبیه شده است که منعکس‌کننده مقررات استیبل کوین‌ها هستند: SetLawEnforcementRole‌. این بخش کوچک کد به Paxos اجازه می‌دهد، از امکاناتی که پیش از این در مورد رعایت مقررات خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS‌) گفتیم، استفاده کند.

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم‌، این ویژگی‌ها برای BUSD عرضه شده توسط Paxos در بستر اتریوم اعمال می‌شوند. دلار بایننس وابسته به Binance که توسط این بنیاد و بر روی زنجیره BNB (که به صورت رسمی تحت عنوان زنجیره بایننس و بایننس اسمارت چین شناخته می‌شود‌) عرضه شده است‌، بر اساس شیوه‌های مختلفی عمل می‌کند و توسط Paxos صاده نشده و توسط NYDFS قانون‌گذاری نمی‌شود.

کدام کیف پول ها برای ذخیره ارز دیجیتال BUSD مناسب هستند؟

کیف پول دلار بایننس در واقع نرم‌افزاری است که داده‌های لازم برای دسترسی کاربران به وجوه ارز ذخیره شده آن‌ها را نگهداری می‌کند. این داده‌ها شامل یک کلید خصوصی مانند رمز عبور و یک آدرس کیف پول است که به عنوان کلید عمومی نیز شناخته می‌شود که مانند شماره حساب عمل می‌کند.

بهترین کیف پول‌های این ارز می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • کیف پول سخت‌افزاری Ledger
  • کیف پول‌های تحت وب مانند نسخه تحت وب Myetherwallet
  • کیف پول‌های دسکتاپ مانند Guarda و Lumi
  • کیف پول موبایلی مانند trust wallet و Infinity
  • کیف پول های کاغذی

روش خرید و فروش دلار بایننس

استیبل کوین بایننس انتقال سریع پول در سراسر جهان را با حداقل هزینه امکان‌پذیر می‌کند. مزیت این کوین در سهولت معامله آن از طریق Binance یا Paxos است. شما می‌توانید با استفاده از خدمات صرافی بایننس، این استیبل کوین را به دست آورید.

از طرف دیگر می‌توانید با ارسال دلار آمریکا به Paxos رمزارز مورد نظر خود را خریداری کنید. علاوه‌ بر‌ این شما می‌توانید برای فرصت‌های معاملاتی بیشتر در یک مقطع زمانی خاص، توکن‌های خود را در چندین قرارداد شرکت دهید. ویژگی حالت چند دارایی (multi-assets) در استیبل کوین بایننس، امکان معامله با استیبل کوین‌های دیگر را نیز فراهم می‌کند. از جمله مزایای این رمزارز می‌توان به سهولت نحوه خرید و فروش بایننس کوین از طریق این ارز اشاره کرد.

آینده دلار بایننس

امروزه دلار بایننس به عنوان یکی از موفق‌ترین استیبل کوین‌ها به طور گسترده به کار گرفته می‌شود. این توکن توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان استفاده شده و به یکی از اجزای اصلی صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده و هیچ محدودیتی برای عرضه آن وجود ندارد. ارز دیجیتال BUSD در زمان نگارش این مقاله دارای گردش ۱۷,۵۴۷,۲۲۴,۳۷۹ و با ارزش بازار ۱۷,۵۷۱,۸۲۸,۴۱۱ دلار، رتبه ششم را در سایت CoinMarketCap به خود اختصاص داده. این روند ادامه دارد و بایننس یک نیروی مسلط در فضای کریپتو باقی مانده است. همانطور که افراد بیشتری با این صنعت آشنا می‌شوند، کاربران بیشتری به سمت BUSD به عنوان استیبل کوین انتخابی جذب می‌شوند.

جمع بندی:

ارز دیجیتال BUSD یکی از استیبل کوین‌های مطرح بازار است که توسط شرکت پکسوس و صرافی بایننس صادر شده است. در بهمن‌ماه ۱۴۰۱، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ادعا کرد که استیبل کوین بایننس یک اوراق بهادار ثبت نشده است و خطاهایی در نحوه صدور آن صورت گرفته است. سپس دستور توقف صدور توکن‌های جدید بایننس یو اس دی صادر شد. در نهایت پکسوس موظف به بازخرید توکن‌های صادرشده توسط خود با نرخ مبادله ۱ به ۱ شده است. پس از این اتفاقات، ارزش بازار این استیبل کوین کاهش یافت و عملا از بازار کریپتو کنار گذاشته شد.

سوالات متداول:

+استیبل کوین بایننس چیست؟

BUSD یا دلار بایننس، استیبل کوینی است که توسط صرافی بایننس و بنیاد پکسوس راه‌اندازی شده است. دستور توقف صدور این استیبل کوین در بهمن ۱۴۰۱ توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) صادر شد. به موجب این دستور، پکسوس موظف به بازخرید استیبل کوین بایننس از کاربران است.

+آینده ارز busd چگونه است؟

به‌دلیل توقف صدور BUSD و بازخرید آن، به مرور ارزش بازار آن کاهش می‌یابد. همچنین بسیاری از صرافی‌ها و پلتفرم‌های دیفای، این ارز را از جفت‌ارزهای معاملاتی خود حذف می‌کنند.

+قیمت busd چگونه تعیین می‌شود؟

دلار بایننس یک استیبل کوین است؛ بدین معنی که قیمت آن برابر با ۱ دلار آمریکاست. اما در ایران از آنجایی که قیمت دلار نوسانات زیادی دارد، قیمت BUSD نیز دچار نوسان می‌شود.

+تبدیل bnb به busd به چه صورت است؟

از آنجایی که هر دو رمزارز روی شبکه‌های بایننس قرار دارند، می‌توانید این تبدیل را هم در صرافی بایننس و هم در صرافی‌های غیرمتمرکزی که از شبکه BEP-20 پشتیبانی می‌کنند، انجام دهید. البته اگر نسخه BNB شما BEP-2 است، ابتدا باید آن را از طریق صرافی بایننس به BEP-20 تبدیل کنید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا