۱۴۰۳/۲/۲۹
Search
Close this search box.

بهترین استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال چیست؟ ۵ استراتژی معامله روزانه

Day Trading ترید روزانه

ترید روزانه (Day Trading) همانطور که از نامش پیداست، به معاملاتی گفته می‌شود که در طول یک روز و در بازه‌های زمانی بسیار کم انجام می‌گیرد.

زمانی وجود داشت که تنها افرادی قادر به تجارت در بازارهای مالی بودند، که برای موسسات بزرگ مالی، کارگزاری و خانه‌های بازرگانی کار می‌کردند. اما با آمدن اینترنت، این فضا تقریبا برای تمامی افرادی که به آن علاقه‌مند بودند، قابل استفاده است. استفاده از معاملات روزانه در تجارت می‌تواند یک روش بسیار پر سود باشد، تا زمانی که شما به درستی این کار را انجام دهید. 

اما همچنین می تواند برای افراد تازه کار کمی چالش برانگیز باشد، به‌ویژه برای کسانی که یک استراتژی برنامه‌ریزی شده نداشته باشند. حتی کسانی که کاملا با استراتژی معاملات روزانه آشنا هستند نیز گاهی اوقات ضررهای بسیار بزرگی متحمل می‌شوند.

یکی از  بهترین استراتژی های معاملاتی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال، ترید روزانه(Day Trading) است. بازار ارز دیجیتال به‌دلیل اینکه همیشه با نوسانات قیمتی همراه است برای تریدرها فرصت‌های مناسبی را برای کسب سود فراهم می‌کند.

البته کسب سود از طریق ترید، نیازمند داشتن دانش کافی در این حوزه و مسلط بودن به ابزارهای تحلیل است. در صورتی که شما هم Day Trading را به عنوان استراتژی معاملاتی خود انتخاب کرده‌اید، توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را مطالعه کنید. زیرا قرار است با زبانی ساده انواع استراتژی معامله روزانه را توضیح دهیم.

نکاتی که در انجام معاملات روزانه باید به آنها توجه کنید:

  • کسانی که از معاملات روزانه استفاده می‌کنند، بسیار فعال بوده و برای سودآوری از تغییرات قیمت یک دارایی معین، استراتژی‌های روزانه را انجام می‌دهند.
  • برای استفاده از معاملات روزانه ، باید از استراتژی‌های متنوعی استفاده کرد.
  • معاملات روزانه اغلب با تحلیل تکنیکال همراه است و نیاز به درجه بالایی از نظم و انضباط شخصی افراد دارد.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

ترید روزانه

کلمه‌ ترید به معنای خرید و فروش، معامله یا مبادله است و ترید ارز دیجیتال به معنی خرید ارز دیجیتال با قیمتی پایین و فروش آن با قیمت بالاتر است. مهم‌ترین تفاوت ترید ارز دیجیتال با سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال در این است که سرمایه‌گذاری به معنی نگهداری ارز دیجیتال برای مدت‌ زمان طولانی است، اما بازه زمانی ترید برای خرید و فروش ارز دیجیتال، کوتاه مدت است. تریدر هم به کسی گفته می‌شود که در حوزه خریدفروش ارزهای دیجیتال یا دارایی‌های مالی (Asset) فعالیت می‌کند و از این طریق درآمد دارد.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا ترید همان سرمایه‌گذاری است؟ پاسخ به این سوال منفی است؛ چرا که یک تریدر افق زمانی کوتاه‌تری را برای معاملات و دارایی‌های خود در نظر می‌گیرد، در صورتی که یک سرمایه‌گذار برای مدت طولانی وارد سرمایه‌گذاری می‌شود.

ترید روزانه (Day Trading) ارز دیجیتال

Day Trading از دو واژه Day (روز) و Trading (معامله کردن یا ترید کردن) تشکیل شده است. در بازارهای مالی معاملات روزانه به معاملاتی گفته می‌شود که خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت روزانه، منظم و پشت سر هم انجام می‌شوند.

در معاملات روزانه معامله‌گر باید نمودار قیمت را به دقت بررسی کند تا بتواند موقعیت‌های مناسب معاملاتی را برای ورود به یک پوزیشن یا خروج از آن پیدا کند. در Day Trading؛ تریدر ممکن است که چندین معامله انجام دهد. بدون تردید تمام آن‌ها سودده نخواهد بود، آنچه که مهم است این است که در پایان روز، تریدر از مجموع معاملات خود به سود رسیده باشد.

استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال

Day Trading

تریدرهایی که در حوزه ترید روزانه ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند، باید این اصل مهم را در نظر داشته باشند، که بدون داشتن استراتژی، نمی‌توانند به سود برسند. استراتژی به یک تریدر ارز دیجیتال کمک می‌کند تا بتواند هنگام نوسانات شدید بازار عاقلانه تصمیم بگیرد و جو روانی بازار باعث نشود که خرید و فروش هیجانی انجام دهد.

پنج استراتژی که به شما کمک خواهد کرد تا سود خود را از معامله روزانه در بازار افزایش دهید عبارت است از:

اسکالپینگ (Scalping)

یکی از متداول‌ترین استراتژی‌های ترید لحظه ای ارز دیجیتال، معاملات اسکالپینگ است. در این روش، تریدر یک بازه زمانی بسیار کوتاه (بین چند ثانیه تا چند دقیقه) را انتخاب کرده و سریعاً از آن خارج می‌شود. با توجه به این که تحرکات قیمتی در بازه‌های زمانی کوتاه زیاد نخواهد بود، معامله‌گران روی سودهای کوچک تمرکز دارند. اما جمع سودها در مدت زمان طولانی به مقدار قابل توجهی می‌رسد. استفاده از این روش برای افراد مبتدی توصیه نمی‌شود، زیرا موفقیت در این روش نیازمند مدیریت ریسک بسیار بالا است.

منظور از اسکالپینگ، خریدوفروش برای دستیابی به سود فوری و سریع (هر چند جزئی) است که در یک مدت‌زمان بسیار کوتاه (حتی برای چند دقیقه) صورت می‌گیرد. مثلاً اگر شما چند واحد اتریوم بخرید و چند دقیقه بعد، به علت افزایش قیمت اتریوم، آن چند واحد را بفروشید، اسکالپینگ انجام داده‌اید.

معاملات محدوده نوسان (Range Trading)

در استراتژی معاملات محدوده نوسان، یک کانال برای تعیین محدوده نوسان تعیین می‌شود. تریدر با استفاده از این کانال برای خرید یا فروش دارایی خود تصمیم می‌گیرد. در معاملات محدوده نوسان، تریدرها با خرید و فروش کریپتو کارنسی‌ها در محدوده نوسان، می‌توانند سود زیادی کسب کنند. هر چند این استراتژی ممکن است ساده به نظر بیاید اما تریدر باید با برخی از نمودارها (مانند نمودار شمعدانی) آشنایی داشته باشد. همچنین باید بتواند سطح مقاومت و سطح حمایت را به خوبی تحلیل کند تا بهترین زمان برای خرید و فروش ارز دیجیتال را تشخیص دهد.

استراتژی محدوده نوسان یا همان رنج تریدینگ برای تحلیل‌گرانی که از تحلیل تکنیکال کلاسیک استفاده می‌کنند، بسیار مناسب و کاربردی است؛ بسیاری از همین تحلیل‌گران برای انجام دادن ترید روزانه ارز دیجیتال در تایم فریم یا محدوده زمانی پایین از این استراتژی بهره می‌جویند. این استراتژی بر مقوله «حمایت‌ها و مقاومت‌ها» استوار شده است و از مبانی آن به صورت مشخص برای شرایطی به کار گرفته می‌شود که نمودار یک ارز دیجیتال در محدوده‌ قیمتی مشخص و تعیین‌شده‌ای در حال حرکت کردن است. با این اوصاف، همان‌طور که گفتیم، تحلیل‌گران و کارشناسان خبره دنیای کریپتوکارنسی می‌توانند با این استراتژی کنار بیایند.

معامله فرکانس بالا (High-Frequency Trading)

در استراتژی معامله با فرکانس بالا از توسعه الگوریتم و ربات‌های معامله‌گر برای انجام تعداد زیادی تراکنش در کوتاه‌ترین زمان ممکن (حتی میلی ثانیه) استفاده می‌شود. برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند در استراتژی معامله فرکانس بالا این ربات است که تصمیم می‌گیرد به یک پوزیشن معاملاتی وارد یا از آن خارج شود، اما در واقعیت چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد.

این استراتژی یک نوع استراتژی معامله الگوریتمی است، در مقایسه با دو استراتژی دیگر از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. از طرف دیگر برای انجام معامله فرکانس بالا تریدر نیاز به اطلاعات دقیق و با کیفیت دارد. اما در اغلب موارد این اطلاعات به راحتی قابل دسترسی نیست.

ترید روزانه ارز دیجیتال با میانگین متحرک

اگر یک تریدر یا معامله‌گر تازه‌وارد و تازه‌نفس هستید، بهتر است که از این استراتژی برای Day Trading استفاده کنید؛ ناگفته نماند که بسیاری از تحلیل‌گران تکنیکال کلاسیک هم از این استراتژی بهره‌ می‌برند و می‌توان روی ویژگی‌های آن حساب ویژه‌ای باز کرد. روش‌های بسیاری برای استفاده کردن از استراتژی میانگین متحرک وجود دارد که ساده‌ترین روش آن به بهره‌مندی از عبور قیمت از میانگین متحرک ساده یا نمایی مربوط می‌شود. البته اگر قرار است تحلیل‌های خود را با استفاده از ابزارهای خاص مثل تریدینگ ویو انجام دهید، بهتر است که از اندیکاتورهای مختلف، متعدد و کاربردی کمک بگیرید.

اندیکاتورهای مربوط به استراتژی میانگین متحرک دارای انواع مختلفی هستند که برای به کارگیری آنها در روش ترید روزانه ارز دیجیتال از اندیکاتورهای میانگین متحرک ساده SMA و میانگین متحرک نمایی یا EMA استفاده می‌شود. البته به گفته بسیاری از کارشناسان دنیای ارزهای دیجیتال، استفاده کردن از دو میانگین متحرک با محدوده‌های زمانی متفاوت، به مراتب کاربردی‌تر از روش‌های دیگر است و دقت بالاتری هم دارد. 

ترید معکوس (Reversal Trading)

با ترید معکوس یا ریورسال تریدینگ بر مبنای روند کلی قیمت ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزی شده است و معمولاً در یک یا دو کندل ایجاد نخواهد شد. یک معامله‌گر یا ترید که از این روش برای ترید روزانه ارز دیجیتال استفاده می‌کند، با ابزار مخصوص مثل ربات تریدر نقاط مشخصی را در نمودار تحلیلی خود مشخص می‌کند؛ البته ناگفته نماند که این عملیات باید با ابزارهای مخصوص وارونگی قیمت، پیشبینی شود. با این کار، تریدر موقعیتی را با توجه به تحلیل‌های خود در بازار مورد نظرش ایجاد می‌کند تا معاملات در همان نقاط صورت بگیرند.

 البته این نکته را نباید فراموش کرد که این استراتژی ریسک‌های خاص خود را دارد. علی‌رغم سودآوری و کاربردی بودن این روش برای معاملات ارزهای دیجیتال، اگر پیشبینی‌ها اشتباه از آب دربیاید، تریدر متحمل زیان قابل توجهی خواهد شد. با توجه به این که تریدر در روش ترید معکوس، معاملات خود را در نقاط احتمالی پیش‌بینی می‌کند، احتمال این هم وجود دارد که بازار ارزهای دیجیتال در واقعیت، طبق این پیشبینی‌ها حرکت نکند و تریدر دچار ضرر بسیار زیادی شود. با این اوصاف، اگر شما تریدر تازه‌واردی هستید، بهتر است که به هیچ‌عنوان به سراغ این استراتژی برای ترید روزانه ارز دیجیتال نروید.

آربیتراژ (Arbitrage)

یکی دیگر از استراتژی‌های معاملاتی که می‌توان در دسته استراتژی‌های ترید روزانه قرار داد، آربیتراژ است. آربیتراژ در واقع کسب سود از اختلاف قیمت یک ارز دیجیتال ما بین دو صرافی است. این دو صرافی می‌تواند از لحاظ موقعیت جغرافیایی هم متفاوت باشد. به عنوان مثال یک صرافی می‌تواند در آمریکا و دیگری در استرالیا باشد.

برای اینکه بتوانید از این استراتژی به سود برسید باید به صورت لحظه‌ای قیمت در صرافی‌های مختلف را دنبال کنید. خرید دارایی در بازاری که قیمت کمتری دارد و فروش سریع آن در بازارهایی با قیمت بیشتر شاید به نظر ساده برسد اما نیاز بررسی‌های زیاد است.

یک نکته مهم اینکه، رمزارزهای کمتر شناخته شده مانند شت کوین‌ها بهترین گزینه برای معاملات آربیتراژ هستند. زیرا بسیار کم اتفاق می‌افتد که قیمت رمزارز مشهوری مانند بیت کوین در صرافی‌ها متفاوت باشد.

چگونه یک ارز مناسب برای ترید روزانه انتخاب کنیم؟

ترید روزانه

بعد از بیت کوین، ارزهای دیجیتال بسیار زیادی وارد بازار شده‌ است. بدون شک تمام این ارزها برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت مناسب نیستند. به همین دلیل تریدرها باید در معاملات خود بسیار هوشمندانه عمل کنند. این کار مستلزم این است که تریدر با انواع تحلیل‌های بازار ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشد. البته اینکه به طور قطعی بتوان پیش‌بینی کرد که کدام ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت مناسب است، عملاً امکان‌پذیر نیست. اما برخی از فاکتورهای مهم که می‌تواند به تریدر در انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای ترید روزانه ارز دیجیتال کمک کند، عبارتند از:

وایت پیپر ارز دیجیتال (Whitepaper)

وایت پیپر یک سند بسیار مهم است که در آن توضیح جامعی از عملکرد ارز دیجیتال و مشکلی که حل می‌کند، ارائه شده است. وایت پیپر یک ارز دیجیتال هر چقدر شفاف, واضح و جامع باشد نشان از اعتبار پروژه دارد. به عنوان مثال بسیاری از شت کوین یا میم کوین‌ها وایت پیپر ندارند یا توضیحاتی که در آن‌ها قید شده است بسیار مبهم است.

ارزش بازار ارز دیجیتال (Market Capitalization)

برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال یکی از چیزهایی که تریدر باید با آن آشنایی کافی داشته باشد، ارزش بازار یا مارکت کپ است. زیرا اطلاع از وضعیت کلی ارزش بازار یک دید کلی از روند بازار را در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد. ارزش بازار به زبان ساده یعنی قیمتی که یک دارایی در بازار به دست می‌آورد، یا ارزشی است که جامعه سرمایه‌گذاری به آن رمزارز می‌دهد.

سرمایه در گردش ارز دیجیتال (Circulating Supply)

سرمایه در گردش به تعداد واحد ارزهای دیجیتال گفته می‌شود که به شکل عمومی عرضه شده است. عرضه در گردش یک ارز دیجیتال در طول زمان می‌تواند کم یا زیاد شود. فرآیندهایی مانند توکن سوزی باعث کاهش سرمایه در گردش یک ارز دیجیتال می‌شود.

عرضه کل ارز دیجیتال (Total Supply)

بیشتر ارزهای دیجیتال به صورت محدود عرضه می‌شوند و تنها تعداد اندکی از رمزارزها تعداد نامحدودی دارد. عرضه کل، مجموع تعداد کوین‌هایی است که از قبل در گردش است؛ به علاوه تعداد کوین‌های تازه استخراج شده‌ای که در بازار نیست. عرضه کل یک ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر ارزش بازار آن تأثیر می‌گذارد. برای مثال، تعداد کل واحدهای تتر نامحدود است اما این تعداد برای بیت کوین ۲۱ میلیون است.

حجم معاملات ارز دیجیتال (Volume)

منظور از حجم معاملات، تعداد ارزهای دیجیتال معامله شده در یک بازه زمانی است. حجم معامله در واقع می‌تواند شاخصی از قدرت بازار باشد. زیرا افزایش رشد بازار یک ارز دیجیتال با افزایش حجم آن رابطه مستقیم دارد. به بیان دیگر اگر حجم یک بازار در حال افزایش باشد، نشان دهنده محبوبیت آن ارز دیجیتال در بین تریدرها است.

ترید روزانه ارز دیجیتال مناسب چه کسانی است؟

Day Trading

تریدرهایی که تصمیم می‌گیرند به صورت روزانه با خرید و فروش ارز دیجیتال به سود قابل توجهی برسند، باید توجه داشته باشند که ترید روزانه ارز دیجیتال یک استراتژی بحث‌برانگیز است. این استراتژی هر چند پتانسیل سود بالایی دارد اما به همان اندازه با ریسک همراه است. برخی از افراد این استراتژی را راهی سریع برای ثروتمند شدن می‌دانند اما از آن‌جایی که این استراتژی نیاز به تصمیم‌گیری و اجرای سریع دارد، می‌تواند طاقت‌فرسا باشد.

به همین دلیل Day Trading برای تمام افراد مناسب نیست. سودآوری از این استراتژی نیازمند درک عمیق از بازار و ریسک‌پذیری بالا است. اگر شما علاوه بر تمام این موارد می‌توانید برای مدت طولانی به صفحه نمایش نگاه کنید تا نوسانات قیمت را رصد کنید، می‌توانید از این استراتژی برای معاملات خود استفاده کنید.

چگونه وارد بازار ارزهای دیجیتال شویم و به صورت روزانه ترید کنیم؟

قبل از هر چیز، شما باید استراتژی معاملاتی خود را برای Day Trading مشخص کنید. اگر هنوز نمی‌دانید کدام استراتژی برای شما مناسب است، می‌توانید از آزمون و خطا استفاده کنید. در ابتدا با مبلغ ناچیزی ترید روزانه ارز دیجیتال را آغاز کنید و استراتژی‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه خواهید شد که کدام استراتژی با توجه به تیپ شخصیتی، تخصص، سرمایه فعلی و زمانی که در اختیار دارید، برای شما مناسب‌ است.

یک روش دیگر این است که تحلیل‌های دیگران را مطالعه کنید، حرکت تریدرهای حرفه‌ای را مورد بررسی قرار دهید و استراتژی خود را مطابق حرکت آن‌ها تعیین کنید. به این کار اصطلاحاً کپی تریدینگ گفته می‌شود. اما هرگز فراموش نکنید آنچه که در تعیین استراتژی ترید روزانه ارز دیجیتال نقش مهمی دارد، میزان مهارت و دانش شما است. همچنین Day Trading نوعی فعالیت مستمر است که باید برای آن برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. در غیر این صورت، فرصت‌های طلایی بازار را برای کسب سود از دست خواهید داد.

انتخاب صرافی چه تاثیری بر ترید روزانه دارد؟

ترید روزانه

مهم‌ترین و اولین قدمی که هر تریدر حرفه‌ای و یا تازه‌کار برای شروع معاملات روزانه ارز دیجیتال برمی‌دارد، انتخاب یک صرافی مطمئن، معتبر و با پشتیبانی نامحدود است. پر واضح است که تریدرها مخصوصاً معامله‌گرانی که در ایران مشغول به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال هستند، باید از یک تکیه‌گاه محکم و معتبر بهره‌مند شوند تا در صورت بروز هرگونه مشکل یا معامله ناگهانی، بتوانند روی خدمات و ویژگی‌های آن صرافی تکیه کنند. هرکدام از استراتژی‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد، نیازمند یک صرافی حرفه‌ای است تا تریدر بتواند با تکیه بر قابلیت‌های آن به معامله بی‌حدوحصر مشغول شود.

همان‌طور که به خوبی می‌دانید، کشور ایران به دلیل تحریم‌های اقتصادی، امکان برخورداری مستقیم از بازارهای ارزهای دیجیتال را ندارد؛ به تبع این اتفاق، کاربران و تریدرهای ایرانی هم نمی‌توانند به صورت مستقیم وارد دنیای تریدینگ و معامله شوند. به همین منظور، تریدرهای ایرانی بهتر است که معاملات خود را در یک صرافی معتبر ایرانی مانند صرافی سیمیا انجام دهند.

بهترین ارز دیجیتال برای Day Trading کدام است؟

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند چون بیت‌ کوین ارز شناخته شده و قدیمی‌تری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال است، برای معامله روزانه مناسب‌تر است. اما باید توجه داشته باشید که بازارهایی با ارزش بالا مانند بیت کوین، امنیت بیشتری در برابر نوسانات ناگهانی دارند و از آنجایی که حتی تاثیر نهنگ‌ در آن‌ها به حداقل می‌رسد بهتر است به سراغ آن دسته از رمزارز بروید که احتمال نوسان قیمت بیشتری دارند.

اما ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم، کاردانو و بیت کوین کش که سهم قابل توجهی از کل بازار را در اختیار دارند، نیز می‌توانند یک گزینه مناسب برای Day Trading باشند. به همین دلیل تریدرها باید ارزهای دیجیتال را به دقت مورد بررسی قرار دهند و از ابزارهای تحلیل مناسب جهت انتخاب ارز دیجیتال مناسب برای ترید روزانه ارز دیجیتال استفاده کنند. در غیر این صورت امکان این که متحمل ضررهای مالی سنگین شوند، بسیار زیاد است.

شما کدام استراتژی ترید ارز دیجیتال را انتخاب می‌کنید؟

رشد ارزهای دیجیتال فرصتی مناسب برای معامله‌گران فراهم کرده است تا بتوانند به درآمد قابل توجهی برسند. این موضوع به ویژه برای ایرانیان که به دلیل تحریم‌ها برای فعالیت در بازارهای مالی با برخی محدودیت‌ها روبرو هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا محدودیت‌های کمتری در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

یکی از استراتژی‌های معامله‌گران برای کسب درآمد از این بازار، ترید روزانه ارز دیجیتال است. اما Day Trading هرچند ممکن است در ابتدا یک فرآیند نسبتاً ساده به نظر بیاید اما پیچیدگی‌هایی نیز دارد. معامله‌گران باید از سرعت و دقت کافی برای انجام معامله‌های خود برخوردار باشند و با ابزارهای تحلیل بازار ارز دیجیتال آشنا باشند.

مهم‌ترین معیارها برای معاملات روزانه

Day Trading

کدام معیارها می‌تواند برای تجارت معاملات روزانه مناسب باشد؟ بیایید با نگاهی به چند ویژگی اصلی متناسب با معیارهای معاملات روزانه شروع کنیم:

  • نقدینگی بالا :  سهولت خرید و فروش در مقادیر زیاد، سبب راحتی در معاملات می‌شود و این خود عدالت و کارایی قیمت را تضمین می‌کند.
  • نوسان زیاد : نوسان زیاد برای برای کسی که می‌خواهد در مدت زمان کم، چندین بار سود کند بسیار مهم است. نوسان نه تنها برای قیمت گذاری محصولات مالی ساده مانند سهام و اوراق قرضه مهم است، بلکه نقش اساسی در قیمت گذاری سایر معاملات مالی محبوب مانند معاملات آپشن نیز دارد.
  • هزینه تراکنش پایین : معاملات مکرر نباید منجر به پرداخت هزینه‌های بالای تراکنش شود. هزینه‌های پایین برای هر تراکنش در معاملات روزانه ضروری است.
  • معاملات مارجین یا لوریج : در صورت نیاز به داشتن مقادیر زیادی سرمایه برای معامله، هیچ تریدری به صورت مداوم از این روش استفاده نمی‌کند. سود ذاتی لوریج در این است که به تریدرها اجازه می‌دهد نسبت‌های بالاتری را با سرمایه محدود خود معامله کنند. با این حال، استفاده از معاملات لوریج یا مارجین مانند یک شمشیر دو لبه است که در هر دو طرف سود و ضرر قرار دارد. پس در معاملات با این روش، باید بسیار احتیاط داشته باشیم.
  • در دسترس بودن اطلاعات : بازارها بر طبق خبرها تغییر می‌کنند و تریدرها، نیاز به داشتن اطلاعات زیادی راجب به دارایی‌هایی که در آن تجارت می‌کنند، دارند. صرافی‌ها و بسترهای مالی خرید و فروش، دسترسی آسان و سریع به تمامی اخبار مرتبط با بازار را ارائه نمی‌دهند. در دسترس بودن آسان اخبار و ویژگی‌های مرتبط، یکی از مهم‌ترین معیارها برای کسانی است که می‌خواهند از طریق معاملات روزانه کسب سود کنند.

نحوه استفاده از معاملات روزانه در ارزهای دیجیتال

ترید روزانه

حالا که کمی با روش ترید روزانه آشنا شدید، به نحوه استفاده از این نوع معامله در زمینه ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

اولین قدم در هنگام شروع با استفاده از روش معاملات روزانه در بازارهای ارز دیجیتال، پیدا کردن یک صرافی خوب است. یک صرافی ارز دیجیتال که به شما امکان خرید و فروش ۲۴ ساعته را بدهد. همچنین انتخاب نوع ارز دیجیتالی که قصد دارید آن را ترید کنید نیز مهم است. اگر به دنبال استفاده از معاملات روزانه به صورت تمام وقت هستید، پس باید صرافی را را انتخاب کنید که امکان تبادل ارز بین ارزهای مختلفی را دارا باشد.

همچنین یافتن یک صرافی‌ که نقدینگی زیادی داشته باشد نیز حائز اهمیت است؛ زیرا تضمین کننده این است که شما همیشه می‌توانید با یک خریدار یا فروشنده مبادله داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است نتوانید معامله خود را به موقع انجام دهید. یک صرافی خوب برای شروع، می‌تواند بایننس (Binance) باشد؛ زیرا امکان تبدیل صدها جفت ارز مختلف را دارد و همچنین بزرگ‌ترین صرافی‌ها از نظر حجم معاملات در بازار است.

همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر قصد سرمایه‌‌گذاری دارید. هرگز فراموش نکنید که بازارهای ارز دیجیتال دارای نوسان زیادی هستند. بنابراین همیشه این احتمال وجود دارد که کل سرمایه‌گذاری خود را از دست دهید. پس سعی کنید در ابتدا با مقادیر کمتری شروع کنید. پس از راه‌اندازی حساب خود و واریز وجه، مدتی وقت بگذارید تا با ویژگی‌های مختلف در صفحه معاملاتی بیشتر آشنا شوید. هر صرافی دارای یک نمودار تحلیلی است، بنابراین ایده خوبی است برای یادگیری نحوه تحلیل حرکات قیمت‌گذاری، ابتدا از آن استفاده کنید.

با مشاهده این چارت‌ها شما می‌توانید میزان تغییرات قیمتی ارزهای مختلف را بررسی کنید و از آن برای انجام ترید روزانه کمک بگیرید. یادگیری نحوه کار با این ابزارها واقعاً مهم است؛ زیرا به شما امکان می‌دهد که احتمال افزایش یا سقوط قیمت یک کوین را شناسایی کنید. با این حال، هیچ تضمینی برای این که همیشه پیش بینی شما درست باشد وجود ندارد. بنابراین همیشه آماده و هوشیار باشید که در مواقع خاص از معامله بیرون بیایید و از ضرر خود جلوگیری کنید.

جمع بندی:

اگرچه معاملات روزانه به نوعی به یک پدیده بحث برانگیز تبدیل شده است، اما می‌تواند روشی مناسب برای سودآوری باشد.

تریدرهایی که از این تکنیک استفاده می‌کنند، چه به صورت گروهی و چه فردی، با حفظ نقدینگی و کارآمدی بازار، نقش مهمی در بازار بازی می‌کنند. اگرچه این نوع استراتژی در بین تریدرهای بی‌تجربه محبوب است؛ اما این روش بیشتر مناسب افرادی است که مهارت و منابع لازم برای موفقیت در آن را دارند.

سوالات متداول:

+بهترین ارز دیجیتال برای سود روزانه را چگونه انتخاب کنیم؟

رمز ارزهایی مانند لایت کوین، استلار، ماتیک، کاردانو و … که نوسان قیمت زیادی دارند، بهترین گزینه برای معامله روزانه هستند.

+آیا ترید روزانه ارز دیجیتال سودآور است؟

در صورتی که مهارت‌های تحلیل بازار را به دست آورید و فرصت کافی برای رصد بازار داشته باشید، این استراتژی معاملاتی می‎تواند سودآور باشد.

+بهترین استراتژی ترید روزانه برای کسب سود کدام است؟

ترید روزانه ارز دیجیتال با میانگین متحرک اسکالپینگ، معاملات محدوده نوسان، معاملات فرکانس بالا، ترید معکوس و آربیتراژ برخی از بهترین استراتژی‌های معاملات روزانه است. در صورتی که مهارت کافی برای اجرای این استراتژی‌ها را داشته باشید هر کدام از آن‌ها می‌تواند شما را به سود برساند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا