بایننس بریج (پل بایننس) چیست؟ نحوه استفاده از Binance Bridge

binance bridge بایینس بریج پل بایننس

انتقال ارزها بین بلاک چین‌ های مختلف فرآیندی است که همه کاربران به‌دنبال آن هستند. در حال حاضر هیچ ارتباطی بین شبکه‌های بلاک چین فراهم نیست و همه آن‌ها به صورت جداگانه در حال ارائه خدمات به کاربران خود هستند. بایننس بریج این قابلیت را فراهم کرده است که امکان تراکنش ارزها بین شبکه‌های مختلف بلاک چین را فراهم شود.

در حال حاضر دنیای رمزارزها از مشکل عدم ارتباط شبکه‌های مختلف با یکدیگر رنج می‌برد. بلاکچین‌های مختلف به شکل جزیره‌هایی جدا از هم مشغول به فعالیت‌اند. این مساله سبب این می‌شود که نتوان از تمامی پتانسیل این تکنولوژی استفاده کرد. اگر چه راهکارهایی برای حل این معضل شناخته‌شده در حال طراحی است، اما تا آن زمان چه می‌توان کرد؟

به فرض اگر تشخیص داده باشید که بیت کوین طلای دیجیتال است و می‌خواهید در آینده این تکنولوژی سهیم باشید اما از طرفی مزایای شبکه اتریوم یا بایننس اسمارت چین در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را نیز طلب می‌کنید، انتخاب‌های زیادی در شبکه بومی بیت کوین پیش روی شما نیست. اینجاست که نقش پل‌ها (رابط‌ها) به میان می‌آید. بایننس بریج پلی برای انتقال دارایی‌های دیجیتال بین شبکه‌های مختلف بلاکچین است.

به کمک سرویس بایننس بریج Binance Bridge می‌توانید ارزها را بر بستر اتریوم و ترون به شبکه بایننس و بایننس اسمارت چین منتقل کرده یا برعکس آن را انجام دهید. حالا باید به‌طور دقیق‌تر بررسی کرد پل بایننس چیست و چگونه کار می‌کند؟ مهم‌ترین ویژگی‌ها و خصوصیات آن چیست؟ در این مقاله از بلاگ ارز دیجیتال هلدینگ سیمیا به‌طور کامل Binance Bridge را بررسی خواهیم کرد.

بایننس بریج چیست؟

بایننس بریج (‌Binance Bridge) یک پل ارتباطی میان شبکه‌های بلاک چین است. انی پل از تمام توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 و TRC-20 هستند پشتیبانی می‌کند. به کمک این پروژه همه افراد می‌توانند توکن‌های انتخابی خود را به نسخه‌های رپد شده (Wrapped Token) یا متصل شده (Pegged Token) روی شبکه یا BEP20 تبدیل کنند. در واقع همه افراد می‌توانند دارایی‌های خود را به یک ارز تحت پوشش بلاک چین بایننس تبدیل کرده و از آن به‌راحتی در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز شبکه استفاده کنند.

بلاک چین‌های قدیمی انعطاف‌پذیری زیادی ندارند؛ بنابراین شما نمی‌توانید تعامل خوبی با آن‌ها برقرار کنید. به‌عنوان مثال اگر شما یک تراکنش بیت کوین داشته باشید، بلاک چین اتریوم قادر به ثبت تراکنش شما و درک این که چه چیزی را منتقل کرده‌اید نیست. اما بایننس بریج اینگونه نیست، چرا که به لطف این شبکه هوشمند می‌توانید یک پل ارتباطی میان بلاک چین‌ها برقرار و مشکلات بلاک چین‌های قدیمی را به‌طور کامل برطرف کنید. به‌عبارت ساده‌تر شما با استفاده از Binance Bridge می‌توانید توکن‌های سایر شبکه‌ها را به بلاک چین BNB انتقال دهید و از مزایای سایر بلاک چین‌ها استفاده نمایید.

نکته: با استفاده از پروژه بایننس بریج می‌توانید تنها با چند کلیک ساده به نقدینگی زنجیره‌ای در بلاک چین دسترسی داشته باشید.

پایه و اساس کار رابط‌ها، توکن‌های رپد شده هستند. به شکل مختصر، توکن‌های رپد شده، توکنی خارج از شبکه بومی توکن اصلی هستند که قیمت هر واحد از آن، برابر با قیمت واحد توکن اصلی است. برای مثال در تصویر زیر، صفحه توکن اتر پگ شده توسط بایننس (ETH) در سایت BSCscan را مشاهده می‌کنید. این توکن بر پایه استاندارد BEP-20 بوده و در بستر شبکه بایننس اسمارت چین قرار دارد.

شرکت بایننس پس از ایجاد شبکه‌های بایننس چین (با استاندارد توکن BEP-2) و زنجیره هوشمند بایننس (با استاندارد توکن BEP-20)، برای جذب نقدینگی و افزایش سهولت استفاده برای کاربران،‌ این پل ارتباطی را ایجاد کرد. کاربران بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری در صرافی بایننس می‌توانستند به بایننس بریج مراجعه کنند و دارایی‌های دیجیتال خود را از شبکه‌های ذکر شده به شبکه بومی رمزارز خود و بالعکس منتقل کنند.

معامله‌گرانی که از صرافی متمرکز بایننس برای ترید استفاده می‌کردند، می‌توانستند از امکانات جانبی آن همچون واریز رمزارزهای مختلف به اشکال و تحت شبکه‌های متنوع و برداشت آن‌ها به همین شکل بدون پرداخت مبلغ اضافه، استفاده کنند. اما در زمان نگارش این مطلب (۳۰ مرداد ۱۴۰۰)، با الزام کاربران به احراز هویت اجباری، استفاده از این صرافی برای کاربران ایرانی تقریبا ناممکن شده است. با این شرایط، استفاده از بایننس بریج می‌تواند مرهمی موقت بر نیازهای کاربران ایرانی باشد.

پل بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

استفاده از پل های بلاک چین مزایای بی شماری دارد. به عنوان نمونه، یک توسعه دهنده اپلیکیشن های غیرمتمرکز که از اتریوم استفاده می کند، به دلیل کند بودن سرعت پردازش تراکنش و کارمزدهای بالا در زمان ترافیک و تراکم زیاد شبکه، غالباً دچار مشکلاتی در رابطه باتجربه کاربری ضعیف می شود.

توسعه دهندگان به منظور داشتن پردازشی با سرعت بالاتر و کارمزد کمتر، می توانند با استفاده از یک پل، توکن های خود را به یک بلاک چین دیگر منتقل کنند. این بدان معنی است که یک توسعه دهنده می تواند با استفاده از توکن استاندارد ERC-20 و همچنین برنامه های پویای اتریوم برای توسعه دهندگان و جامعه کاربران، برنامه غیرمتمرکز خود را بر روی اتریوم اجرا کند.

از طرفی، هردوی این اکوسیستم های بلاک چینی از مزایای استفاده از پل ها (Bridge) توسط توسعه دهندگان، بهره مند می شوند. این امر، ترافیک شبکه اتریوم را روی سایر بلاک چین ها با تراکم کمتر پخش می کند و منجر به کاهش آن می شود. این امر یک راه حل عالی برای حل چالش های مقیاس پذیری مداوم اتریوم است. در این صورت، بلاک چین دیگر نیز در معرض جامعه اتریوم قرارگرفته و پذیرش آن ها را به دست می آورد.

یکی دیگر از موارد استفاده از پل بلاک چین می تواند پرداخت فوری در نقطه فروش (Point of Sale) باشد، که تاکنون با توجه به چالش های مقیاس پذیری بیت کوین و اتریوم، تقریباً غیرممکن بوده است. پل ها همچنین می توانند برای اپلیکیشن های غیرمتمرکز که برای ایجاد تجربه کاربری یکپارچه مانند بازی های کازینو نیاز به تسویه فوری دارند نیز، مفید باشند.

انواع پل بلاک چین

پل سیسکوین اتریوم (Syscoin Ethereum)

در حال حاضر، چندین پروژه نسخه پل بلاک چین خود را منتشر کرده اند. پل سیسکوین اتریوم (Syscoin Ethereum) که در آغاز سال جاری راه اندازی شده، قابلیت تعامل دوجانبه بین شبکه اتریوم و سیسکوین را فراهم کرده است. سیسکوین به توکن های ERC20 اجازه دسترسی به یک پروتکل تسویه فوری با عنوان گراف جهت دار غیر مدور (DAG) با تأیید صفر (zero confirmation directed acyclic graph) را می دهد که قادر به پردازش بیش از شصت هزار تراکنش در ثانیه بوده و توسط یک ممیز مستقل تأیید می شوند.

آر اس کی (RSK)

آر اس کی (RSK) نیز دومین پلتفرم قرارداد هوشمند لایه دوم است که روی بلاک چین بیت کوین کار می کند. پل RSK، توکن خود را در اوایل سال جاری راه اندازی کرد. در حقیقت پل RSK به دارائی ها اجازه می دهد تا بین RSK و اتریوم انتقال پیداکرده و بدین ترتیب قابلیت تعامل بین بیت کوین و اتریوم را به طور مؤثری فراهم می کند.

ون چین (Wanchain)

ون چین (Wanchain)، یکی از اولین پروژه هایی بود که وارد فضای تعامل شد. این پروژه در ماه ژانویه (دی ماه)، چهارمین نسخه از شبکه اصلی خود را معرفی و از چهارچوب تی بریج (T-Bridge) که امکان انتقال داده و دارایی های دیجیتال را  بین بلاک چین های مختلف فراهم می کند، رونمایی کرد.

پل های بلاک چین از نظر متمرکز بودن

علاوه بر این، پل ها دقیقاً مانند خود بلاک چین ها، می توانند در طیفی از عدم تمرکز فعالیت کنند. بریج ها به ۲ دسته فدریتد (federated) و بدون اطمینان (trustless) تقسیم می شوند:

فدریتد (federated)

یک پل فدریتد با روشی مشابه یک بلاک چین خصوصی یا مجاز عمل می کند. این پروژه، مجموعه ای از شاخص ها را تعیین می کند که به فرد صلاحیت می دهند تا در بخشی از فدراسیون حضورداشته باشد و بر تراکنش های پل ها نظارت کند.

به عنوان نمونه، در پل ون چین، گره های تخصصی به نام استورمن (storemen) با استفاده از محاسبات چندجانبه ایمن، توکن ها را روی بلاک چین اتریوم قفل می کنند. سپس، مقدار معادل توکن ها روی وان چین ضرب شده و وقتی کاربر می خواهد دارایی های خود را به بلاک چین اتریوم برگرداند، یک استورمن باید سهم او را از کلید مخفی بدهد.

بدون اطمینان (trustless)

یک پل بدون اطمینان می تواند از طریق شبکه غیرمتمرکزی از عاملین عمل کند. برخلاف مدل فدریتد، هرکسی می تواند به عنوان عامل به این شبکه بپیوند. همچنین کلیه عامل ها برای تأیید صحت و اعتبار تراکنش ها، پاداش می گیرند.

به عنوان نمونه، پل سیسکوین، از شبکه ای از عامل ها استفاده می کند که با سهام گذاری (Staking) ارز دیجیتال اتریوم از تراکنش های پل، که در دسته سوپر بلاک ها قرار می گیرند، کارمزد دریافت می کنند. اگر هر یک از عاملین متوجه شود که عملکرد یکی از عامل های دیگر، از طریق ایجاد سوپر بلاک های نامعتبر به نفع شبکه نیست، می تواند چالشی را مطرح کند. اگر چالش تأیید شود، کسی که چالش را ایجاد کرده، سه اتر از ایجادکننده بلاک های نامعتبر جایزه می گیرد. در غیر این صورت، اگر چالش وی بی اساس تلقی شود، سه اتر از دست می دهد.

از طرفی پل هایی که هم اکنون در حال فعالیت هستند، تنها چند ماه است که به شکل فعلی خودکار می کنند، ازاین رو هنوز ازنظر پذیرش در مراحل ابتدایی به سر می برند. بااین وجود، وعده های زیادی – به خصوص برای استیبل کوین ها – داده اند. ارز دیجیتال تتر (USDT) نیز برای اینکه بتواند خودش را با این میزان رشد همگام کند، مجبور شد شبکه خود را گسترش بدهد. مدیر ارشد فناوری این شرکت، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، تمایل زیادی به استفاده از پل های بلاک چین نشان داده است. سیسکوین نیز در حال مذاکره با پروژه های استیبل کوینی است که علاقه مند به استفاده از بریج این پروژه هستند.

با توجه به نوپا به ون این پدیده نوظهور، قطعاً اجرای برخی از آن ها با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در ماه مه، یک پل بیت کوین-اتریوم (TBTC) تنها ۲ روز پس از راه اندازی، مجبور شد فعالیت خود را متوقف کند، چراکه توسعه دهندگان در کد آن اشکالی را پیدا کردند که ادامه کار را غیرممکن می کرد.

بااین وجود، به نظر می رسد با تمرکز فعلی روی مقیاس پذیری و قابلیت تعامل، پل ها به بخش جدایی ناپذیری از چشم انداز آینده بلاک چین ها تبدیل شوند.

پل بایننس چگونه کار می کند؟

نحوه عملکرد پروژه بریج کاملا ساده است و هیچ گونه پیچیدگی در آن مشاهده نمی‌شود. در واقع این پروژه با این هدف طراحی شده است که ارتباط میان بلاک چین‌ها را آسان‌تر کند. با استفاده از این سرویس می‌توانید دارایی‌های رمزنگاری شده خود را بین بلاک چین BNB و سایر بلاکچین‌ ها مبادله کنید. به‌عنوان مثال فرض کنید که قصد انتقال تتر با فرمت ERC-20 به شبکه بایننس را دارید. Binance Bridge شرایط لازم برای انتقال شما را فراهم می‌کند چون از تمام تراکنش‌ها با فرمت ERC-20 پشتیبانی می‌کند. پس شما می‌توانید به‌راحتی فرآیند انتقال را انجام دهید.

binance bridge

در حال حاضر این پروژه از تراکنش‌های با فرمت ERC-20 و TRC-20 پشتیبانی می‌کند. فرمت ERC-20 یک استاندارد تعیین‌شده برای بلاک چین اتریوم است و محبوبیت بسیار زیادی دارد. اما فرمت TRC-20 متعلق به شبکه ترون است و به دلیل کارمزد پایینی که دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرمت BEP2 متعلق به BNB Beacon Chain و فرمت BEP-20 متعلق به شبکه BNB Smart Chain است.

یکی از جذاب‌ترین خدماتی که می‌توان به کمک بایننس انجام داد، تغییر شبکه کاردانو از BEP۲ به ADA است. دقت داشته باشید که برای انجام فرآیند انتقال توکن‌ها کافی است پارامترهای مورد نظر را تنظیم کنید. این فرآیند در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود و پیچیدگی چندان خاصی ندارد. البته زمان انجام فرآیند به بلاک چینی که قصد انتقال توکن آن را دارید بستگی دارد. این فرآیند باید توسط بلاک چین بومی تایید شود و زمان انجام آن باتوجه به شلوغی بلاک چین و نحوه عملکرد آن متفاوت است.

نکته: پلتفرم Binance Bridge هیچ کارمزد یا هزینه‌ای بابت انتقال بین شبکه‌ای از کاربران دریافت نمی‌کند؛ بنابراین هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید مربوط به کارمزد انتقال تراکنش از بلاک چین بومی است.

کاربرد بایننس بریج چیست؟

Binance Bridge یک پل بلاکچین است که تعامل و ارتباط بین بلاکچین‌‌ها را آسان‌تر می‌کند. این شبکه ویژگی‌ها و کاربرد فراوانی دارد؛ به‌همین دلیل محبوبیت زیادی بین کاربران فعال در حوزه رمز ارزها و بلاک چین پیدا کرده است. شناخت این کاربردها به شما کمک می‌کند که محبوبیت بایننس بریج را بهتر درک کنید. به‌طور کلی مهم‌ترین ویژگی‌ها و کاربرد پل عبارت‌اند از:

Peg-in و Peg-out

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای قابلیت Peg یا تبدیل است. ویژگی Peg In به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید توکن‌های مربوط به یک بلاک چین بومی را به توکن‌های شبکه BNB تبدیل کنید. این در حالی است که به کمک ویژگی Peg Out می‌توانید توکن‌های شبکه BNB را به توکن‌های یک بلاک چین بومی تبدیل و برعکس فرایند قبل را انجام دهید. در واقع ساز و کار پل بایننس بر اساس این دو ویژگی استوار است و به کاربران این امکان را می‌دهد که تعامل بهتری با بلاک چین BNB برقرار کنند.

عدم دریافت کارمزد تراکنش

شما به کمک این پلتفرم می‌توانید تراکنش‌های خود را بدون پرداخت صفر دلار کارمزد انجام دهید. این ویژگی خیال شما را از بابت پرداخت هزینه‌های اضافی راحت می‌کند. تنها هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید کارمزد تراکنش شبکه بومی است و هیچ گونه ارتباطی با بایننس بریج ندارد.

بایننس بریج

پشتیبانی از ۶۰ ارز دیجیتال مختلف

یکی از جذاب‌ترین کاربردهای Binance Bridge پشتیبانی آن از ۶۰ ارز دیجیتال مختلف است. این ارزها محبوبیت زیادی بین کاربران دارند و بیشتر از سایر ارزها مورد استفاده قرار می‌گیرند. تعدادی از ارزهایی که توسط این پروژه پشتیبانی می‌شوند عبارت‌اند از:

 • بیت کوین (BTC)
 • اتریوم (ETH)
 • لایت کوین (LTC)
 • ریپل (XRP)
 • لینک (LINK)
 • اتم (ATOM)
 • پولکادات (DOT)
 • تزوس (XTZ)
 • ارز ONT

تایید فرآیند مبادله

شما می‌توانید مبادلات انجام شده را نیز تایید کنید. برای این کار کافی است به تاریخچه مبادلات مراجعه کنید و آن‌ها را تایید کنید.

سازگاری و انعطاف پذیری بالا

یکی دیگر از ویژگی‌ها و کاربردهای پل بایننس سازگاری و انعطاف پذیری بالای آن است. این ویژگی سبب می‌شود که بلاک چین‌‌های مختلف بتوانند با این پلتفرم همکاری کرده و فرآیند انتقال به‌راحتی انجام شود.

آموزش تصویری استفاده از بایننس بریج

پس از این که متوجه شدیم Binance Bridge چیست و چه کاربردی دارد، نوبت به استفاده از آن می‌رسد. قبل از این که از خدمات Binance Bridge استفاده کنید، لازم است یک کیف پول غیر متمرکز همچون کیف پول شبکه بایننس یا کیف پول متامسک داشته باشید. سپس می‌توانید به‌راحتی فرآیند سواپ کردن ارزها بین بلاکچین مختلف را انجام دهید. در ادامه برای استفاده از بایننس بریج مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- وارد سایت اصلی بایننس شوید.

پل بایننس

۲- از قسمت خدمات روی گزینه Bridge کلیک کنید.

۳- گزینه connect to wallet را انتخاب کنید.

در این قسمت باید یکی از کیف پول‌های موجود (متامسک یا کیف پول بایننس) را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که از کیف پول متامسک استفاده کنید؛ علاوه‌بر امنیت بالا، کار با آن بسیار ساده است.

نکته: اگر از قبل حساب کاربری برای کیف پول ایجاد کرده‌اید، کافی است آن را به بایننس متصل کنید. در غیر این صورت باید یک کیف پول جدید بسازید.

۴- انتخاب کنید که قصد استفاده از کدام شبکه بلاک چین را دارید.

شما می‌توانید از بین شبکه بلاک چین بایننس و بایننس اسمارت چین یکی را انتخاب کنید.

۵- اکنون می‌توانید از خدمات Binance Bridge استفاده کنید.

ابتدا لازم است تعیین کنید که قصد انتقال ارز از یک شبکه بومی به شبکه بلاک چین بایننس (peg in) یا قصد انتقال ارز از داخل شبکه به یک بلاک چین بومی دیگر (peg out) را دارید. سپس باید از قسمت asset ارز دلخواه را انتخاب کنید. ما برای مثال ارز تتر بر بستر بلاک چین اتریوم را انتخاب می‌کنیم.

۶- اکنون باید مقدار ارزی که قصد انتقالش را دارید انتخاب کنید.

پس از انتخاب مقدار مورد نظر، کافی است روی گزینه next کلیک کنید.

۷- فرآیند انتقال را تایید کنید.

جزئیات انتقال (آدرس، مقدار، کارمزد و مقدار دریافتی) را چک کنید و اگر مورد تایید بود باید تیک گزینه تایید را بزنید و سپس روی گزینه confirm کلیک کنید.

با بایننس بریج به سوی آینده حرکت کنید

در این مقاله بررسی کردیم که بایننس بریج چیست و چه کاربردی دارد. این پلتفرم قدرتمند شرایط لازم برای تعامل بهتر و سریع‌تر بلاک چین‌ها را فراهم کرده است. به کمک Binance Bridge می‌توانید ارزهای مختلف را به شبکه BNB منتقل کنید یا برعکس. در واقع پل بایننس با آسان‌تر کردن فرآیند انتقال ارزها، پشتیبانی از ۶۰ ارز مختلف، عدم دریافت کارمزد برای تراکنش و انعطاف‌پذیری بالا قصد دارد یک رابطه محکم و پایدار بین شبکه‌های بلاک چین فراهم کند. پس با استفاده از بریج BNB می‌توانید به سوی آینده حرکت کنید و از خدمات بی‌نظیر آن استفاده نمایید.

هزینه تبدیل در بایننس بریج چه میزان است؟

تا ازنظر هزینه ها، بایننس بریج هزینه ها را به ۰ می رساند. این یعنی قرار است که شما مجانی این تبدیل ها را انجام دهید. در حقیقت شما فقط باید کارمزد معاملات شبکه را در بلاک چینی که در حال تبدیل آن هستید، پرداخت کنید. از طرفی جهت استفاده از بایننس بریج به حساب کاربری در صرافی بایننس نیازی نیست و رابط پل بایننس بدون نیاز به ایجاد حساب Binance برای هر آدرس بازخواهد بود.

همچنین، اگر حساب بایننس نیز داشته باشید، سپرده و برداشت برای تعدادی از دارایی های BEP2 و BEP20 بازخواهد بود و بدین ترتیب دیگر نگران بسته بندی دارایی ها نبوده و می توانید آنها را مثل دیگر رمز ارزها ذخیره کرده یا انتقال دهید.

آشنایی با ۲ اصلاح مهم در بایننس بریج؛ پنهان کردن (Peg in) و بیرون کشیدن (Peg out)

خصوصیت پنهان کردن (Peg in) به شما این امکان را می دهد تا از بلاکچین های بومی به توکن های بایننس اسمارت چین یا بایننس چین تبدیل شوید. اما برعکس، بیرون کشیدن (Peg out) به معنای تبدیل توکن های بایننس چین و بایننس اسمارت چین به توکن های بومی است. از طرفی جهت تکمیل Peg in ابتدا به یک کیف پول سازگار با این پلتفرم مثل بایننس چین ولت (Binance Chain Wallet) یا متاماسک (Metamask) نیاز داریم.

مزایا و معایب Binance Bridge در قیاس با خود صرافی بایننس

اساساً بایننس بریج ۲ مزیت کلی نسبت به خود صرافی بایننس دارد:

 1. لازم نیست هیچ وجهی را در کیف پول صرافی قرارداد.
 2. مراحل کمتری پیش پای کاربران است؛، پس از بسیاری از جهات، کار کردن با آن آسان تر است.

بااین حال، سرعت انتقال رمز ارزها از طریق صرافی بایننس به مراتب سریع تر است. بااین حال، تصور کلی بر این است که با تکمیل قابلیت های پل های بلاک چین و تکامل آنها در آینده، پل بایننس یا هر نوع پل بلاک چین دیگری، راهی برای پیشرفت خواهد بود.

چند نکته مهم پیش از استفاده از پل بایننس

اول اینکه با توجه به اینکه امکان استفاده از صرافی بایننس برای کاربران ایرانی وجود ندارد، درنتیجه دقت داشته باشید که هنگام استفاده از این سرویس وارد حساب کاربری خود در صرافی بایننس نشده نباشید و از IP کشورهای دیگری که جزء لیست تحریمی بایننس نیستند استفاده کنید.

دوم آنکه پیش از انجام هرگونه تراکنشی به مقدار کارمزد آن دقت کنید؛ چراکه با توجه به اینکه این فرآیند تا حدودی وابسته به شبکه اتریوم است، ممکن است کارمزد تقریباً بالایی داشته باشد و برای تراکنش های با حجم کم به صرفه نباشد.

همچنین جهت استفاده از بایننس بریج به متامسک یا کیف پول های مشابه دیگری نیاز دارید. دقت داشته باشید که شبکه متامسک را باید صحیح تعریف کرده باشید. همچنین برای جلوگیری از پرداخت کارمزد انتقال از کیف پولی مثل تراست ولت به متامسک می توانید بعد از نصب متامسک با استفاده از عبارت بازیابی دوازده کلمه ای تراست ولت، آن را روی متامسک وارد کنید.

دقت کنید امکان واردکردن کیف پول با عبارت بازیابی تنها بلافاصله بعد از نصب متامسک امکان پذیر خواهد بود. ازاین رو، اگر کیف پول متامسک را قبلاً نصب کرده اید، احتمالاً ناچار به حذف این افزونه و نصب مجدد آن خواهید بود. همچنین درصورتی که خواستید متامسک را حذف کنید، دقت داشته باشید که کلمات ریکاوری آن را یادداشت کرده باشید.

دقت کنید که جهت پرداخت کارمزد تراکنش ها ممکن است به مقدار کمی بایننس کوین (BNB) در شبکه BEP-20 نیاز داشته باشید.

از طرفی، جهت تبدیل بایننس کوین در شبکه BEP-2 به بایننس کوین در شبکه BEP-20، می توانید از بخش سواپ (Swap) تراست ولت استفاده کنید. کیف پول متامسک نیز از قابلیت سواپ برای برخی از توکن ها پشتیبانی می کند.

جمع‌بندی:

پل بایننس (Binance Bridge) ابزاری مناسب برای انتقال دارایی‌های دیجیتال بین شبکه‌های مختلف بلاکچین است. این رابط که توسط شرکت بایننس راه‌اندازی شده است، بر خلاف سرویس صرافی و دیگر خدمات تجاری آن، محدودیتی برای استفاده ایرانیان ندارد. از این رو خصوصا برای انتقال ارز تتر (USDT) بین شبکه‌های مختلف می‌تواند به یاری معامله‌گران ایرانی بیاید.

نظر شما در مورد بایننس بریج چیست؟ آیا تاکنون از آن استفاده نموده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول:

تا کنون آسیب‌پذیری امنیتی در خصوص پل بایننس مشاهده نشده است اما توجه داشته باشید با پگ کردن توکن‌ها، علاوه بر ریسک شبکه مبدا، ریسک مشکلات شبکه مقصد و عدم امنیت احتمالی قراردادهای هوشمند را به خود تحمیل می‌کنید. در این مورد به خصوص، به خطر تجاری و متمرکز بودن شرکت بایننس، ممکن است روزی محدودیتی جدید از جانب آن بر کاربران اعمال شود.

لیست توکن‌ها را می‌توانید از اینجا ببینید. همچنین گواه دارایی برخی قراردادها و آدرس‌های عمومی مرتبط با بایننس بریج را می‌توانید از اینجا ببینید.

به صفحه تاریخچه تراکنش‌ها بروید و بر روی تب Refund History کلیک کنید. اگر در مقابل تراکنش شما کلمه Pending نوشته شده بود، همچنان صبر پیشه کنید. اما اگر Rejected درج شده بود، با پشتیبانی بایننس تماس حاصل کنید.

خیر. تا کنون محدودیتی برای استفاده از این پل بین شبکه‌ای برای گروهی خاص وجود ندارد. برای استفاده از این رابط، احتیاجی به ساختن حساب در صرافی بایننس نیست.

0 0 رای
امتیازدهی
مشترک شوید
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه‌ها
اسکرول به بالا
هلدینگ سیمیا آیا تمایل دارید اعلان‌هایی از آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌های هلدینگ سیمیا را به شما نمایش دهیم ؟
رد کردن اعلان ها
اجازه دادن به اعلان‌ها