۱۴۰۳/۲/۲۸
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال OraiChain چیست؟ همه چیز درباره Orai

oraichain orai

یکی از رمزارزهای خاص موجود در بازار کریپتوکارنسی، ارز دیجیتال Orai است. پروژه OraiChain به عنوان ارائه‌دهنده اصلی این توکن شناخته می‌شود. پروژه‌ای که ارتباطی تنگاتنگ با هوش مصنوعی داشته و در راستای تسریع عملکرد نرم‌افزارهای غیرمتمرکز فعالیت می‌کند.

حال سؤال اینجا است که ارز دیجیتال ORAI چه کاربردی دارد؟ ORAI توکن بومی شبکه اورایچین است که از طریق انواع صرافی ارز دیجیتال قابل معامله خواهد بود. شبکه OraiChain نیز با استفاده از داده‌ها و اطلاعاتی که در کتابخانه هوش مصنوعی قرار گرفته قصد دارد تا اهداف خود را عملی کند. حال در ادامه این مقاله قصد داریم تا به شکلی دقیق این پروژه را بررسی کرده و به سؤال ارز دیجیتال ORAI چیست پاسخ دهیم.

پروژه Orai

برای اینکه متوجه شویم ارز دیجیتال ORAI چیست، باید ابتدا به بررسی مفهوم پروژه آن بپردازیم. OraiChain یک پروژه خاص و کم‌ سروصدا در عرصه ارزهای دیجیتال است که با توکن بومی خود در دنیای کریپتوکارنسی فعالیت می‌کند. در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که پروژه OraiChain تحت عنوان اولین لایه AI (Artificial Intelligence) یا هوش مصنوعی شناخته می‌شود و در این حین خدمات Oracle را نیز از آن خود کرده است. حال این مفاهیم به چه معنا هستند؟

Oracle یک منبع داده در فضای بلاک چین بوده که عملکردی شبیه به پل ارتباطی بین منابع خارجی و قراردادهای هوشمند دارد. در واقع اوراکل به عنوان عاملی شناخته می‌شود که علاوه بر برقراری ارتباط با منابع داده خارجی، وظیفه تأیید صحت داده‌های داخلی را نیز بر عهده دارد. پس اطلاعات و داده‌هایی که در اوراکل وجود دارد کاملا قابل اعتماد و قابل فهم خواهد بود. حال پروژه OraiChain خدمات اصلی خود را در حیطه اوراکل برای کاربران خود ارائه می‌دهد.

oraichain

پروژه Orai Chain به عنوان لایه یک هوش مصنوعی برای Data Economy، اولین راه حل هوشمند و ایمن برای Web3 نوظهور در جهان است. این پروژه در زمینه هوش مصنوعی غیرمتمرکز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به عنوان راهی برای Dappهای مقیاس‌پذیر نیز شناخته می‌شود. به این صورت که به عنوان یک پروتکل مبتنی بر شبکه غیرمتمرکز، می‌تواند خدمات خود را در زمینه اوراکل فراهم کند. سپس Oracle نیز با نفوذ خود در OraiChain می‌تواند برای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (DApps) مفید باشد.

عملکرد پروژه OraiChain

مکانیزم و عملکرد پروژه OraiChain تا حد زیادی به Chainlink و Band Protocol شباهت دارد. با این تفاوت که بیشتر تمرکز OraiChain روی کیفیت مدل‌های AI و APIهای هوش مصنوعی است. در نهایت غیرمتمرکز بودن این پروژه باعث شده تا از جای خاصی اداره و کنترل نشود. اینکه ارز دیجیتال ORAI چیست و چه سرنوشتی خواهد داشت، تحت تأثیر مستقیم خرید و فروش این دارایی به دست توسعه‌دهندگان و کاربران پروژه OraiChain است.

اهداف پروژه OraiChain

اصلی‌ترین هدف پروژه OraiChain در عنوان و نام آن مشخص است. OraiChain قصد دارد تا به اولین لایه هوش مصنوعی در زمینه بلاکچین دسترسی داشته باشد. به همین دلیل در جهت قراردادهای هوشمند و DApps فعالیت می‌کند. در همین راستا برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا Defi نیز به عنوان زیر مجموعه‌ای از DApps می‌توانند خود را در این پروژه جای دهند. پروژه OraiChain خود را به اوراکل‌های داده در حیطه قراردادهای هوشمند محدود نمی‌کند. اهدافی که برای مسیر خود در نظر گرفته است با اتکا بر هوش مصنوعی و اکوسیستمی مبتنی بر آن تحقق می‌یابد.

خدمات پروژه اورایچین

اینکه بدانیم ارز دیجیتال ORAI چیست نیازمند شناخت پروژه OraiChain و کاربردهای آن است. قیمت ارز دیجیتال آن هم متناسب با نحوه و میزان استفاده از این خدمات ممکن است تغییر کند. این پروژه قصد دارد هوش مصنوعی را در حوزه بلاکچین وارد کند. پس زمانی که AI زمینه اصلی و پایه اساسی این پروژه باشد، ORAI می‌تواند محصولات و خدمات خلاقانه خود را با استفاده از توکن بومی خود توسعه دهد. این محصولات شامل مواردی مثل فید قیمت هوش مصنوعی، تولید NFT مبتنی بر Date Hube، حفظ حقوق نسخه‌برداری از NFT، VRF زنجیره‌ای و بازارهای AI با API می‌شود.

نگاهی به چیستی رمز ارز Orai

ارز Orai که به‌ عنوان توکن بومی OraiChain شناخته می‌شود، نقش بسیار زیادی در توسعه پروژه chain orai و پروتکل کلی آن دارد. با توجه به اینکه اورای‌ چین یک پلتفرم غیر‌متمرکز است، افرادی که وارد آن می‌شوند، می‌توانند با ارائه خدمات و محصولات خود، آن‌ها را به فروش گذاشته و از این طریق در توسعه این پلتفرم سهیم باشند.

در ‌واقع، چنین کاربرانی با بهره‌گیری از این ارز، به‌ عنوان توسعه‌دهندگان اصلی این پروتکل شناخته می‌شوند؛ اگر پلتفرم اورای‌چین، یک پلتفرم متمرکز بود، می‌توان گفت تیم خاصی برای توسعه آن وجود داشتند. اصل ماجرا را می‌توان در همین موضوع خلاصه کرد که کاربران می‌توانند با به‌کار‌گیری ارز دیجیتال orai ، در توسعه و رشد آن تاثیر مستقیم داشته باشند.

بهتر است بدانید که با داشتن چنین رمز‌ارزی، می‌توانید توسعه، مدیریت و همچنین برنامه‌های آینده برای اکوسیستم OraiChain را زیر‌نظر گرفته و برای تصمیم‌های خاصی بگیرید. تیم توسعه‌ای که به‌عنوان تیم اصلی این پروژه شناخته می‌شود، تنها وظیفه ایجاد پایه و اساس ارز Orai و همچنین پروتکل اصلی آن را بر‌عهده دارد.
وظیفه شما است که با داشتن چنین توکنی، به ‌عنوان یک سهام‌دار، آینده روشن اورای‌چین را رقم بزنید؛ در‌ واقع، شما صاحب محصولی که به شما خدمت می‌کند، هستید.

orai

بهترین ویژگی هایی که در پروژه Orai Chain جمع شده اند!

خدمات هوش مصنوعی که در این پروتکل قرار می‌گیرند، ابتدا از فیلتر‌های آزمایشی رد می‌شوند تا این تست‌ها بتوانند صحت و یکپارچگی آن‌ها را برای شبکه بلاک چین تایید کنند. هر کاربر می‌تواند بنا‌بر این تست‌ها، خروجی که از آن مدل انتظار دارند را ارائه دهد تا متوجه ارتباط یا عدم ارتباط آن با محصول اصلی شود.


طرف دیگر قضیه، افرادی هستند که قصد دارند با رمز ارز Orai چنین خدماتی را در بهترین حالت، تهیه کنند. کاربرانی که به ‌عنوان ارائه‌دهنده هوش مصنوعی در این سیستم فعالیت می‌کنند، سخت کار کرده و سعی می‌کنند تمامی محصولات از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوانند جوایز والایی را از دیگر کاربران کسب کنند.

بازاری که برای هوش مصنوعی در‌نظر گرفته شده، به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند از این طریق به فروش محصولات هوش مصنوعی خود پرداخته و جوایز این ارز را کسب کنند. شرکت‌ها و کمپانی‌های کوچکی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، می‌توانند با وجود این قابلیت، خود را به جهانیان بشناسانند.

چنین شرکت‌های کوچکی، توانایی رقابت با کمپانی‌های بزرگ در عرصه هوش مصنوعی را داشته و بهتر است از این شرایط، بیشترین بهره را برده واطلاعات زیادی را از آن‌ها کسب کنند. محیط بازار هوش مصنوعی به ‌صورتی طراحی شده تا چنین کاربرانی بتوانند محصولات خود را به نمایش گذاشته و کاربران دیگر که به آن‌ها نیاز دارند، محصولات مورد‌نیاز خود را با استفاده از ارز Orai، خریداری کنند.

اکوسیستم Artificial Intelligence را می‌توان چیزی فرا‌تر از بازار هوش مصنوعی دانست. اکوسیستم این عرصه زیر‌ساخت‌های هوش مصنوعی را دارا بوده که کاربرانی که قصد دارند مدل‌های خود را ساخته و آن‌ها را در بازار قرار دهند، می‌توانند از این اکوسیستم بهره ببرند.
البته تمامی این فرآیند ارز دیجیتال orai زیر‌نظر کاربران اجرا شده و آن‌ها می‌توانند مدل خود را از ابتدا تا انتها، مورد بررسی قرار دهند.

مزایا و محدودیت‌های شبکه OraiChain

نکته مهمی که درباره شبکه OraiChain وجود دارد این است که خدمات AI در آن ابتدا از فیلترهای آزمایشی رد خواهند شد. به این ترتیب صحت، ایمنی و یکپارچگی آن‌ها برای شبکه بلاکچین مورد تأیید قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند با توجه به این تست‌ها، خروجی موردنظر خود را ارائه دهند تا در نهایت ارتباط آن با محصول اصلی را مورد بررسی قرار دهند.

 این دارایی دیجیتال در لیست صرافی‌های متعددی قرار گرفته است؛ اما برخلاف بسیاری از رمزارزهای دیگر، امکان خرید و دریافت آن با ارز فیات وجود ندارد. در واقع کاربران برای دریافت این دارایی باید آن را از طریق معامله با ارزهای دیجیتال دیگر به دست آورند.

ارز دیجیتال orai

کاربرد ارز دیجیتال ORAI چیست؟

این رمز ارز به عنوان توکن بومی پروژه OraiChain شناخته می‌شود و اتفاقاً نقش تأثیرگذاری هم در توسعه این پروژه خواهد داشت. کاربران و تریدرها در سراسر دنیا می‌توانند با استفاده از ارز دیجیتال Orai در روند توسعه و پیشرفت این پروژه نقشی مهم داشته باشند. دلیل آن هم در غیرمتمرکز بودن آن خلاصه می‌شود.

کاربرانی که رمز ارز ORAI را دارند می‌توانند روند مدیریت، توسعه و اهداف آینده پروژه آن را زیر نظر داشته باشند و در تصمیم‌گیری‌های خاص مشارکت کنند. آن‌ها به عنوان سهام‌داران یک پروژه می‌توانند با معامله درست ارز دیجیتال Orai، آینده پروژه OraiChain را تعیین کنند.

زمانی که درخواست هوش مصنوعی به شبکه OraiChain ارسال می‌شود، هزینه تراکنش مرتبط با آن باید از طریق رمز ارز Orai پرداخت شود. دارندگان آن برای حفظ ارزش ارز دیجیتال Orai باید دارایی خود را در شبکه OraiChain به اشتراک بگذارند. مقدار پاداش نیز بر اساس تعداد توکن‌هایی که کاربر در اختیار اعتبارسنجی شبکه قرار داده است مشخص خواهد شد.

OraiChain چه اهدافی را برای خود مشخص کرده است؟

پروژه chain orai قصد ندارد خود را به اوراکل‌های داده در زمینه قرارداد‌های هوشمند محدود کرده و می‌خواهد عنوان اولین لایه هوش مصنوعی در حوزه بلاک چین را از آن خود کند. البته این عنوان و تبدلی‌شدن به آن، با در پیش‌گرفتن یک اکوسیستم مبتنی بر هوش مصنوعی، امکان‌پذیر است.


ارز Orai می‌تواند تا حدودی، زمینه‌ساز چنین اکوسیستمی بوده و در تحقق آن تاثیر‌گذار باشد. چنین پروتکلی می‌خواهد به تمامی این کار‌ها را در راستای تبدیل‌شدن به یک لایه اساسی برای نسل‌های جدید و بعدی، عمل کند.

البته عملکرد OraiChain برای ایجاد لایه اساسی باید در جهت قرارداد‌های هوشمند و DApp باشد. چنین پروژه‌ای می‌خواهد هوش مصنوعی را زمینه انجام چنین کار‌هایی قرار دهد؛ با این اوصاف می‌توان گفت اولین هدف آن، همان دسترسی به اولین لایه هوش مصنوعی در حوزه بلاک چین است.

وقتی AI زمینه اصلی OraiChain باشد، بسیاری از برنامه‌های خود را عملی کرده و محصولات و خدمات نوآورانه که ضروری هستند را با استفاده از رمز ارز Orai به بهترین شکل ممکن توسعه بخشد. می‌توان از VRF زنجیره‌ای، فید قیمت هوش مصنوعی، بازار‌های هوش مصنوعی با API، تولید NFT مبتنی بر AI، Data Hube و محافظت از حق نسخه‌برداری NFT، به ‌عنوان برخی از خدمات و محصولات اورای‌چین نام برد.

البته می‌توان IDE Cosmwasm و همچنین پلتفرم جمع‌آوری بازده مبتنی بر هوش مصنوعی را هم برای پروتکل سلطنتی، در این دسته قرار داد. فناوری Cosmwasm موجود روی این پروتکل، نحوه ساخت شبکه اصلی پروژه را دانسته و مخزنی است که کد منبع را درون خود قرار داده است. این فناوی یا شبکه بلاک چین مبتنی بر کیهان، می‌تواند از ادغام هوش مصنوعی در اکوسیستم بهره ببرد.

اورای چین شبیه به چه مکانیزم هایی عمل می کند؟

این پلتفرم و ارز دیجیتال orai به ‌صورتی طراحی شده که بتواند پس از گذشت چند وقت، بسیاری از عناوین را کسب کرده و با توجه به آن‌ها عمل کند. اولین راه حل هوشمند و امن که Web3 به آن نیاز پیدا کرده و خواسته که یک پلتفرم را در خود جای دهد، OraiChain است.

طراحی این پروتکل بسیار خلاقانه و هوشمندانه بود؛ در‌ واقع اورای‌چین توانست از مکانیزم‌های مهم و برجسته Chainlink و Band Protocol بهره برده و مکانیزم عملکردی خود را همانند آن‌ها بچیند! ایجاد ارز دیجیتال اورای را هم می‌توان آینه‌ای از این مکانیزم‌ها دانست.

با اینکه چنین پروتکلی از این مکانیزم‌ها، ایده‌های محشری را دریافت کرده و توانست خود را تا حدودی شبیه به آن‌ها چینش کند، در نهایت بیشتر تمرکز خود را روی مسائل دیگر قرار داد تا بتواند مکانیزم اصلی خود را حفظ کند.
با اینکه رمز ارز Orai همانند ارز بسیاری از پروژه‌های دیگر است، اما به‌ صورت کلی، تمرکز اورای‌چین بیشتر روی این بود که کیفیت مدل‌های AI را حفظ کرده و API‌های AI را برجسته نشان دهد. سیستمی که این پروژه ارز آن بهره می‌برد در جهت هوش مصنوعی غیر‌متمرکز، خدمات Oracle، DApp‌های مقیاس‌پذیر و همچنین لایه یک Artificial Intelligence برای Data Economy است.

چنانچه قصد دارید ارز دیجیتال Orai را خریداری کرده و در این جهت، سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است همه چیز را به‌ خوبی مورد بررسی قرار داده و بدانید که این پروژه چگونه عمل می‌کند.

صرافی‌هایی که از رمزارز ORAI پشتیبانی می‌کنند

امکان معامله ارز دیجیتال ORAI در صرافی‌های زیر وجود دارد:

 • KuCoin
 • Uniswap
 • PancakeSwap
 • Gate.io
 • BitGet
 • Coinex

انتخاب پلتفرم معاملاتی برای کاربران داخل ایران، همواره یک چالش مهم است. برای نمونه، صرافی کوکوین از تیرماه سال ۱۴۰۲، عملیات احراز هویت را برای همه کاربران الزامی کرده است. بنابراین استفاده از آن برای کاربران ایرانی جدید غیرممکن است. اما در مقابل Uniswap، PancakeSwap، BitGet و Coinex بدون نیاز به احراز هویت، پذیرای کاربران جدید خواهند بود. بنابراین ایرانیان از طریق نرم‌افزارهای تغییر IP می‌توانند از این صرافی‌ها استفاده کنند. با توجه به محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد، پیشنهاد ما استفاده از صرافی ایرانی سیمیا است.

ارز دیجیتال oraichain

کیف پول‌های مناسب رمزارز Orai

یکی از الزامات خرید، فروش و نگهداری رمزارزها، استفاده از کیف پول ارز دیجیتال است. هر کدام از دارایی‌های دیجیتال نیز توسط تعدادی از والت‌های موجود پشتیبانی می‌شوند. والت‌های سخت افزاری زیر از رمز ارز Orai پشتیبانی می‌کنند:

 • Trezor Wallet
 • BitFi
 • KeepKey Wallet
 • CoolWallet
 • ChronoMint

همچنین امکان نگهداری، خرید و فروش این دارایی دیجیتال در والت‌های نرم افزاری مثلEnjin Wallet، Infinito Wallet Trust Wallet ، Metamask، Atomic Wallet، Coinbase Wallet و… نیز وجود دارد.

معرفی تیم توسعه دهنده OraiChain

اعضای تیم توسعه دهنده پروژه اورایچین به این ترتیب است:

 • Chung Dao با سمت Co-Founder & CEO
 • Duc Le Pham با سمت Co-Founder & CPO
 • Pham Thanh Tu با سمت Co-Founder & CTO
 • Diep Nguyen با سمت Co-Founder

Chung Dao در حال حاضر به عنوان مدیرعامل ارشد پروژه اورایچین در حال فعالیت است. او از همان ابتدا به عنوان یکی از بنیان‌گذاران این پروژه نقش زیادی در رشد و پیشرفت آن داشته است. وی دکترای علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه توکیو کسب کرده و به عنوان یکی از بنیان‌گذاران Rikkeisoft نیز شناخته می‌شود.

Diep Nguyen نیز به عنوان رهبر بخش هوش مصنوعی پروژه و یکی دیگر از بنیان‌گذاران OraiChain شناخته می‌شود. او در مدرک دکترای خود را از دانشگاه Keio دریافت کرده و اکنون در دانشگاه VNU در حال تدریس است. به طور کلی تیم پروژه OraiChain شامل ۲۵ فرد متخصص است که در زمینه‌های هوش مصنوعی، بلاکچین و علم داده در حال فعالیت هستند.

پیش بینی قیمت Orai در آینده

این دارایی دیجیتال اکنون در رتبه ۵۳۱ بازار قرار دارد و با قیمت ۱.۸۶ دلار به فروش می‌رسد. با توجه به اهداف و برنامه‌هایی که این پروژه برای آینده خود در نظر دارد، احتمال پیشرفت و افزایش قیمت توکن بومی آن نیز وجود دارد. متخصصان این حوزه با در نظر گرفتن جایگاه کنونی هوش مصنوعی در عرصه‌های مختلف، آینده رمزارز Orai را آینده‌ای روشن و درخشان پیش بینی کرده‌اند. در نهایت با آگاهی از تمام این موارد اگر نسبت به سرمایه‌گذاری در این پروژه یا سایر رمزارزها علاقه‌مند شدید، می‌توانید از طریق صرافی مطمئن و ایمن سیمیا اقدام کنید.

جمع بندی:

پروژه Orai Chain دارای یک توکن بومی با نام ارز Orai است که روی شبکه غیر‌متمرکز بنا شده است. این شبکه با هوش مصنوعی ارتباط مستقیم داشته و کاربران می‌توانند از ویژگی‌های این پروتکل و ارز دیجیتال اورای بهره برده و محصولات مرتبط با هوش مصنوعی خود را به‌ فروش برسانند.

Orai Chain قصد دارد به اولین لایه هوش مصنوعی در بلاک چین، تبدیل شود. برای خرید این ارز و به ‌کار‌گیری آن در پلتفرم اصلی، می‌توانید از طریق صرافی ارز دیجیتال سیمیا، اقدام کنید. این مقاله هیچگونه توصیه مالی و پیشنهاد خرید و فروش ارز دیجیتال یا رمز ارز خاصی نبوده و باید با تحقیق و بررسی‌های خودتان اقدام به سرمایه‌گذاری یا خرید و فروش در ارز‌های دیجیتال نمایید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا