۱۴۰۳/۳/۱
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال INJ چیست؟ آشنایی با رمزارز Injective و پروژه اینجکتیو

inj اینجکتیو Injective

اینجکتیو (Injective) که پیش‌تر با نام اینجکتیو پروتکل شناخته می‌شد، یک بلاکچین لایه یک است که برای توسعه اپلیکیشن‌های وب.۳ طراحی شده است. توکن بومی این شبکه INJ است که روی شبکه‌های اتریوم، BSC و کازمس قرار دارد. شبکه اینجکتیو توسط بایننس معرفی شد و این پروژه توسط سرمایه‌گذارانی مانند Jump Crypto، پانترا و مارک کیوبن حمایت می‌شود.

برخی از سرمایه‌گذاران این روزها به دنبال ارزهای جدیدی هستند تا هم بتوانند از فرصت‌های معامله‌گری آن استفاده کنند، هم این که از مزایا و خدمات ارائه شده توسط توسعه‌دهندگانشان باخبر شوند. اگر شما نیز از این افراد هستید، باید گفت که ارز دیجیتال اینجکتیو (Injective) یکی از همین گزینه‌ها به شمار می‌‌رود. این ارز از هر نظر می‌تواند سرمایه‌گذاران را در موقعیت خوبی قرار دهد.

با این تفاسیر در نظر داریم تا در مقاله پیش‌رو ببینیم که ارز INJ چیست و چه کاربردهایی می‌تواند برای ما داشته باشد. ضمن این که در مورد اهداف، سازندگان و آینده و احتمالات آن نیز صحبت‌هایی خواهیم داشت. مطمئنا تمام این موارد به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم‌گیری را در خصوص انتخاب این ارز داشته باشید.

خلاصه مطلب:

👈 شبکه اینجک تیو یک بلاکچین لایه یک است که برای توسعه اپلیکیشن‌های وب.۳ طراحی شده است. 

👈 اینجک تیو با استفاده از کیت توسعه کازمس ساخته شده و از الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام مبتنی بر تندرمینت استفاده می‌کند.

👈 اپلیکیشن‌هایی که روی اینجک تیو ساخته می‌شوند قابلیت پیاده‌سازی رو شبکه‌های سولانا، اتریوم و کازمس را هم دارد. 

👈 توکن IN J رمزارز بومی بلاکچین اینج کتیو است که روی شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین و کازمس قرار دارد. 

درباره پروژه ارز دیجیتال Injective

برای پاسخ به این سوال که ارز دیجیتال INJ چیست، در نگاه اول باید مروری کلی بر پروژه مربوط به آن داشته باشیم. Injective از آن دست ارزهایی است که علاوه بر سرمایه‌گذاری برای بسیاری از خدمات و مزایایی که در آن دیده می‌شود نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌های زیادی نیز اکنون با این ارز در همکاری هستند تا بتوانند ضمن کسب سود، کمک‌هایی را نیز به این ارز کرده باشند. البته در ادامه مقاله بیشتر در مورد همکاری‌ها و شرکا و مطالب دیگر شامل کیف پول های INJ صحبت می‌کنیم.

ارز دیجیتال Injective آمده تا برخی از تبادلات با دیگر ارزها و شرکت‌های وابسته به این حوزه را با قدرت فراوانی انجام دهد. به گفته بسیاری از کارشناسان، این ارز از این نظر تا این جا با درایت زیادی پیش رفته و بعید به نظر می‌رسد که پیشرفت‌های آن متوقف شود. از جمله این همکاری‌ها باید به فعالیت‌های مربوط به دیفای (Defi) و برنامه‌های Web3 اشاره داشت که هر کدام در این حوزه اهمیت بسیار زیادی دارند.

injective

گفتنی است که INJ با استفاده با پروتکلی تحت عنوان کازماس اس‌دی‌کی (Cosmos SDK) ساخته شده است که آن هم جای بحث فراوان دارد. این نیز یکی دیگر از مزایایی است که افراد در آشنایی با رمزارز Injective به آن توجه دارند. در واقع سازندگان با انجام این کار توانسته‌اند از مزایای بسیاری بهره‌مند شده و پروژه خود را در شرایط ایده‌آلی قرار دهند تا به آینده INJ خوش‌بین باشند. همچنین انجام تراکنش‌ها به صورت فوری و با سرعت بسیار بالا از دیگر مزیت‌هایی است که توسعه‌دهندگان برای این ارز در نظر گرفته‌اند.

نحوه کارکرد Injective چگونه است؟

شبکه اینج کتیو از مکانیسم اجماع گواه اثبات سهام مبتنی بر تندرمینت استفاده می‌کند. در تندرمینت ابتدا ولیدیتورها درخواست ساخت یک بلاک جدید را می‌فرستند، سپس سایر ولیدیتورها طی دو دوره رای می‌دهند. اگر یک بلاک دو سوم رای‌ اکثریت یا بیشتر را در هر دو دوره دریافت کند، به بلاکچین اضافه می‌شود. پاداش ولیدیتورها از محل کارمزدها تامین می‌شود. درخواست‌کنندگان بلاک پاداش بیشتر هم می‌گیرند. هر ولیدیتور براساس وزن خود برای درخواست کردن انتخاب می‌شود. وزن هم براساس مبلغ استیکینگ مشخص می‌شود. ولیدیتورهایی که وزن بیشتری دارند، بیشتر انتخاب می‌شوند. قدرت رای‌دهی هم براساس وزن ولیدیتور تعیین می‌شود. 

اینجک تیو یک بلاکچین قدرتمند برای توسعه اپلیکیشن‌های دیفای فراهم می‌آورد. اپلیکیشن‌هایی که روی اینجک تیو ساخته می‌شوند قابلیت پیاده‌سازی رو شبکه‌های سولانا، اتریوم و کازمس را هم دارد. در جدول زیر عملکرد شبکه اینجک تیو را با دیگر بلاکچین‌های مطرح مقایسه می‌کنیم:

بیت کویناتریومپولکاداتپالیگاناینجکتیو
سرعت (تراکنش در ثانیه)۷۱۴۱۵۰۰۷۲۰۰۲۵۰۰
مدت زمان نهایی‌سازی (دقیقه)۶۰۵۳۰ ثانیه۵فوری
زمان بلاک۱۰ دقیقه۱۲ ثانیه۶ ثانیه۲ ثانیه۱۱ ثانیه
میانگین کارمزد (دلار)۱۲۲.۸۰۰.۰۱۵۰.۰۰۰۱۲۰.۰۰۲
مکانیسم اجماعاثبات کاراثبات سهاماثبات سهاماثبات سهاماثبات سهام
مقاومت در برابر MEVخیرخیرخیرخیربله
مولفه‌های کلیدی پیش‌فرض شبکه
(DeFi Primitives)
خیرخیرخیرخیردفترسفارش آنچین، مشتقات، اوراکل، باینری آپشن
قابلیت همکاری ذاتیخیرخیرپاراچین‌های پولکاداتخیراتریوم و IBC کازمس
قرارداد هوشمند چندزنجیره‌ایخیرخیرخیرخیردارد

اینجکتیو یکی از بزرگترین‌ مکانیسم‌های بازخرید و توکن‌سوزی را دارد. هر هفته ۶۰ درصد از کارمزدهای اینجکتیو (شامل همه اپلیکیشن‌های دکس روی اینجکتیو) سوزانده می‌شوند. این کار یک سیستم ضد تورمی ایجاد می‌کند و در طول زمان توکن INJ کمیاب‌تر می‌شود. ۴۰ درصد از مابقی کارمزدها به دولوپرهایی که روی اینجکتیو اپلیکیشن می‌سازند، می‌رسد. 

اهداف ارز دیجیتال Injective

اگر می‌خواهید بدانید INJ چیست، باید به نقش آن در دنیای ارز دیجیتال و زندگی معامله‌گران و دیگر مردم نیز اشاره داشته باشیم. از این موارد باید به حاکمیت هر چه بهتر در پروتکل، ایجاد امنیت برای پروتکل گفته شده در عین رد و بدل کردن مزایا میان خود و آن، ساخت وثیقه برای سرمایه‌گذاران به منظور دریافت برخی تسهیلات و گزینه‌های دیگر، انگیزه‌سازی در بازار و جذب ارزش کارمزد در معاملات اشاره کرد.

البته اهداف تیم سازنده از ارائه این ارز به همین جا ختم نمی‌شود و بی‌شک تعداد بیشتری را در بر می‌گیرد. با این حال، این موارد از مهم‌ترین اهدافی است که آن‌ها در گذشته، حال و آینده برای اینجکتیو در نظر دارند.

برنامه‌های ارز دیجیتال Injective

شناسایی برنامه‌های یک ارز دیجیتال یا به اصطلاح رودمپ آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به معامله‌گران کند. در این جا نیز برای رسیدن به این سوال که INJ چیست، برخی از برنامه‌های منتشر شده به وسیله توسعه‌دهندگان را با شما بررسی می‌کنیم.

اشاره به تاریخچه این ارز دیجیتال نیز می‌تواند در نوع خود جالب باشد. اینجکتیو ابتدا در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی ساخته و از آن رونمایی شد. هدف سازندگان از انجام این کار در همان زمان نیز ایجاد یک بلاکچین متمرکز بر برنامه‌های مالی غیر متمرکز بوده است. آن‌ها با استفاده از پروتکل فوق و نیز برخی از همکاری‌ها در ادامه مسیر خود توانستند در این زمینه موفقیت‌های فراوانی را هم به دست آورند.

inj

سازندگان این ارز همچنین جریانات زنجیره‌ای جالبی را به وجود آورده‌اند و به برخی دیگر از ارزها برای ادامه راه خود نظیر اتریوم نیز بهای زیادی می‌دهند. به همین دلیل است که کارشناسان زیادی این روزها این ارز و شیوه ساخت آن را تا حدی مشابه با اتریوم می‌دانند؛ اگر چه که تفاوت‌های مشهودی نیز از این نظر وجود دارد.

اعضای تیم ارز دیجیتال Injective چه کسانی هستند؟

اینجکتیو لبز (Injective Labs) نام شرکتی است که وظیفه مدیریت این پروژه را به عهده دارد. جالب است بدانید که ساخت پروتکل برای فعالیت بر روی آن نیز توسط همین تیم انجام شده است. برای این که بتوانیم به این ارز اعتماد کنیم و ببینیم INJ چیست، بد نیست با سازندگانش این پروژه آشنا شویم. یکی از بنیان‌گذاران این ارز را باید اریک چن (Eric Chen) عنوان کرد که تلاش‌های زیادی را برای آن انجام داده و همچنین سابقه خوبی در این حوزه از خود به جای گذاشته است.

او پیش از کار برای ارز دیجیتال اینجکتیو به عنوان یک محقق و معامله‌کر برای چند صندوق رمزنگاری بزرگ فعالیت داشته است. تلاش‌های او بر روی بلاک‌چین آن قدر ادامه پیدا کرد که اکنون می‌توانیم نامش را در صدر توسعه‌دهندگان این ارز شاهد باشیم.

آلبرت چون (Albert Chon) را هم باید به‌عنوان مدیر ارشد فناوری این ارز دیجیتال شناخت که فوق لیسانس علوم کامپیوتر خود را از دانشگاه استنفورد دریافته کرده است. وی همچنین مهندس توسعه نرم‌افزار در آمازون بوده و تلاش‌های فراوانی را برای ارزهایی مانند اتریوم انجام داده است. این دو فرد بعد از مدت‌ها حضور در این حوزه توانستند با همکاری یکدیگر، آزمایشگاهی را به وجود آورده و تحقیقات و بررسی‌های خود بر روی این ارز و شیوه به پیشرفت رساندن آن را ادامه دهند.

اینجکتیو

خدمات ارائه شده توسط ارز Injective

بی‌شک برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و کاربران فضای مجازی و ارزهای دیجیتال پیش آمده است که نتوانند دسترسی درستی به بازارهای مالی غیر متمرکز یا همان دیفای داشته باشند. در واقع موانعی همواره در این مسیرها وجود دارد که عده زیادی را کلافه می‌کند. حال ارز دیجیتال Injective به منظور رفع این ایرادات و موانع قدم برداشته و امیدوار است که اتفاقات جالبی را در آینده برای معامله‌گران و دیگر مردم رقم بزند.

حذف برخی از کارمزدهای اضافی در دنیای ارزهای دیجیتال که در واقع کلاهبرداری از معامله‌گران به شمار می‌رود نیز از دیگر خدماتی است که مردم می‌توانند به وسیله ارز اینجکتیو از آن بهره ببرند. این کار البته با حفظ سرعت بالا صورت می‌گیرد و اکثر کارشناسان نیز از این موضوع خرسند بوده‌اند؛ بنابراین ارائه یک تجربه به‌صورت تجاری و غیرمتمرکز از اموری بوده است که سازندگان برای مردم در نظر دارند.

سرمایه گذاران و شرکای ارز Injective

نکته مهم اینکه Injective برای موفقیت خود از سازمان‌ها و شرکای زیادی کمک گرفته است. این خود می‌تواند در راستای اعتمادسازی برای معامله‌گران نیز اهمیت داشته باشد. در واقع طی این یک سال که ارز دیجیتال INJ قدم به دنیای بازار سرمایه‌گذاری گذاشته است، سازندگان توانسته‌اند همکاری‌های خوبی را با دیگر شرکت‌ها داشته باشند.

از جمله این سازمان‌ها باید به اسامی زیر اشاره داشت که شاید نام برخی از آن‌ها را شنیده باشید.

 • AU21 Capital
 • Axia Ventures
 • Binance Labs
 • BitScale
 • BlockTower Capital
 • CMS Holding

البته این تنها بخشی از شرکا و همکاری‌های به وجود آمده توسط Injective Labs و دیگران است.

ارز دیجیتال INJ

معرفی ارز دیجیتال Injective

همان گونه که بالاتر به کل پروژه INJ چیست پرداختیم، نیاز است تا اطلاعاتی را در خصوص رمز آن بومی آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اینجکتیو را می‌توان تا حد زیادی از پروژه‌های انقلابی موجود در این بازار به شمار آورد که به‌منظور معاملات و نقل و انتقالات در دنیای ارزهای دیجیتال آن هم به‌صورت غیرمتمرکز مورداستفاده قرار می‌گیرد.

شاید در گذشته اطلاعاتی را در خصوص دیفای به دست آورده باشید. حتما می‌دانید که دیفای آمده است تا جایگزینی برای سیستم‌های نقل و انتقالات پول مانند بانک‌ها باشد و مردم به‌وسیله آن‌ها بتوانند با خیالی راحت‌تر و سرعتی بالاتر اقدامات این چنینی خود را انجام دهند.

بنابراین افرادی که از این پروتکل بهره می‌برند و در آن ثبت‌نام کرده‌اند، این فرصت را دارند که یک بازار مالی جذاب و پر از امکانات را برای خود یا کسب‌وکارشان بسازند. در این بازار مالی، برخی از قابلیت‌ها همچون تبادلات پرسرعت، کارمزدهای ناچیز و غیرمتمرکز بودن برایشان در نظر گرفته شده است. پس شما نیز جدا از سرمایه‌گذاری بر روی این ارز، می‌توانید از چنین فرصت‌هایی استفاده کنید.

کاربردهای ارز دیجیتال Injective

در راستای این که INJ چیست، با وجود این که بسیاری از مطالب در این مقاله ذکر شد، اما در این قسمت به‌صورت واضح‌تر در مورد هر یک از آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

خدمات ارائه وثیقه

امروزه از درصد بالایی از ارزهای موجود در بازار برای دریافت و یا ارائه وام استفاده می‌شود. کار در این زمینه به این صورت است که برخی از معامله‌گران می‌توانند به دیگران وام داده و از سود آن بهره ببرند. در سوی دیگر، افرادی را هم داریم که برخی از توکن‌ها را نیاز دارند و می‌توانند از چنین مزیت فوق‌العاده‌ای در پروتکل اینجکتیو استفاده کنند.

بازارسازی به بهترین شکل

ایجاد یک بازار مالی، آن هم به صورت غیرمتمرکز در این حوزه کار ساده‌ای نیست. با این حال تیم سازنده با توجه به دانش بالایی که دارد، موفق به انجام این کار شده است؛ آن هم با مزایایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد.

ارز دیجیتال Injective

سرمایه‌گذاری با امنیت بالا

خرید توکن و سرمایه‌گذاری به هر صورت و با هر استراتژی که در نظر دارید، در این پروتکل امنیت بالایی در جریان است. در همین راستا، بدون هیچ نگرانی خاصی می‌توانید از امکانات این ارز برای انجام این کار نیز بهره‌مند شوید.

پیش بینی آینده ارز INJ

همواره صحبت در مورد آینده یک ارز دیجیتال در این بازار دشوار است؛ چرا که هیچ قطعیتی در آن مشاهده نمی‌شود. البته اگر شما می‌خواهید واقعا بدانید آینده IN J چیست، بهتر است تا اطلاعاتی در این زمینه نیز به دست آورید. این‌طور که پیش بینی شده است، قیمت IN J تا انتهای سال ۲۰۲۲ می‌تواند به ۱۱٫۰۵ دلار نیز برسد. این ارز برای سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز کارایی خود را دارد. این طور که پیش‌بینی شده است، قیمت آن در سال ۲۰۲۹ میلادی می‌تواند مرز ۱۵۰ دلار را هم رد کند.

سرویس‌های اینجکتیو

اکوسیستم اینجکتیو از هزاران پروژه مختلف تشکیل شده است؛ هلیکس (Helix)، استروپورت (Astroport) و فرانت رانر (Frontrunner) از سرویس‌های شناخته‌شده‌ای هستند که در بستر اینجکتیو ساخته شده‌اند. 

 • هلیکس یک صرافی غیرمتمرکز با مدل دفتر سفارش است که کارمزد صفر، رابط کاربری ساده و بازارهای بین زنجیره‌ای را ارائه می‌کند. 
 • استروپورت صرافی غیرمتمرکز مدل بازارساز خودکار است که از ماژول CosmWasm بهره می‌برد. 
 • فرانت رانر هم یک بازار پیشبینی (Predict Market) است که ماژول باینری آپشن را ارائه می‌کند.

شیوه خرید و فروش ارز دیجیتال Injective

برای این که بتوانید این ارز را خریداری کرده و یا به فروش برسانید، نیاز است تا در یک صرافی خارجی که آن را پشتیبانی می‌کند، ثبت‌نام کنید و نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال INJ را بیاموزید. از این موارد باید بایننس و کوکوین را نام برد که در واقع بهترین‌ها برای سرمایه‌گذاری بر روی این ارز هستند. نحوه انجام این فرایند هم به این صورت است که ابتدا باید حساب تتری خود را شارژ کنید. سپس می‌توانید تتر را به ارز دیجیتال اینجکتیو تبدیل کرده و معاملات خود را در زمان مناسب آغاز کنید.

ارز دیجیتال اینجکتیو

کیف پول‌های مناسب برای ارز دیجیتال Injective

شاید شما نیز تا کنون کیف پول مدنظر خود را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب کرده باشید، اما باید بدانید که هر کیف پولی از اینجکتیو پشتیبانی ندارد. مای اتر ولت (MY Ether Wallet) و تراست ولت (Trust Wallet) از مهم‌ترین کیف پول های INJ هستند که آموزش ثبت‌نام و استفاده از آن‌ها نیز در بلاگ هلدینگ سیمیا موجود است. این کیف پول‌ها پشتیبانی خوبی از ارز INJ دارند و امنیت در آن‌ها بارها تضمین شده است؛ بنابراین بعد از انجام عملیات مربوط به ثبت‌نام می‌توانید به INJ را در کیف خود داشته باشید.

اکنون نوبت به معرفی یک کیف پول سخت‌افزاری می‌رسد که از مدت‌ها قبل پشتیبانی خود را از ارز دیجیتال اینجکتیو اعلام کرد و آن ترزور (Trezor) نام دارد. شما به‌وسیله این کیف پول که امنیت بسیار بالایی هم دارد، می‌توانید نسبت به نگهداری این ارز اقدام کنید. هر دو مدل این کیف شامل ترزور وان و ترزور تی نیز از این ارز پشتیبانی می‌کنند.

ارز INJ

نقشه راه پروژه Injective 

سال ۲۰۱۸

 • معرفی و توسعه توسط بایننس لبز

۲۰۱۹

 • انتشار نسخه اولیه دفترسفارش آنچین
 • انتظار نسخه اولیه مشتقات آنچین

۲۰۲۰

 • برگزاری اولین دوره جذب سرمایه توسط پانترا کپیتال
 • عرضه توکن IN J توسط لانچ‌پد بایننس
 • عرضه شبکه آزمایشی Solstice

سه ماهه اول ۲۰۲۱

 • راه‌اندازی شبکه آزمایشی Equinox

سه ماهه دوم ۲۰۲۱

 • جذب سرمایه اینجکتیو از پانترا و مارک کیوبن
 • سه‌ماهه سوم ۲۰۲۱
 • عرضه Injective Hub
 • عرضه پل چندزنجیره‌ای اینجکتیو
 • راه‌اندازی API سازمانی 

سه‌ماهه‌ سوم ۲۰۲۱

 • عرضه شبکه اصلی اینجک تیو
 • فعالسازی قابلیت ارتباط بین بلاکچینی (IBC)

سه‌ماهه اول ۲۰۲۲

 • عرضه ورژن ۲ پل اینج کتیو
 • اجرای لایه قرارداد هوشمند CosmWasm در شبکه آزمایشی

سه ماهه دوم ۲۰۲۲

 • اتصال بایننس به شبکه اصلی اینجک تیو

سه ماهه سوم ۲۰۲۲

 • جذب سرمایه از Jump و Brevan Howard
 • راه‌اندازی لایه قرارداد هوشمند CosmWasm
 • نسخه اولیه باینری آپشن
 • فعال‌سازی حساب‌های بین‌زنجیره‌ای 

سه ماهه چهارم ۲۰۲۲

 • اتصال بریج ورم هول به اینجک تیو
 • دسترسی فیات به اینجک تیو

         سه ماهه اول ۲۰۲۳ 

 • راه‌اندازی گروه سرمایه‌گذاری اینج کتیو
 • راه‌اندازی برنامه سفیران نینجا در دیسکورد اینجک تیو 

سه ماهه دوم ۲۰۲۳ 

 • راه‌اندازی مین نت پروژه Pyth در بستر اینجک تیو
 • استقرار اولین پروتکل چندامضایی توسط Apollo Safe در شبکه اینجک تیو

جمع بندی:

اینج کتیو یک بلاکچین لایه یک و غیرمتمرکز است که برای ساخت اپلیکیشن‌های اقتصادی بهینه‌ شده است. اینج کتیو ماژول های قدرتمندی را برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد. توکن‌ INJ دارایی بومی شبکه است که به Inj ective و اکوسیستم به سرعت در حال رشد آن، نیرو می‌دهد. شبکه اینجکتیو توسط بایننس معرفی شد و این پروژه توسط سرمایه‌گذارانی مانند Jump Crypto، پانترا و مارک کیوبن حمایت می‌شود.

سوالات متداول:

+شبکه اینجکتیو چیست؟

اینج کتیو (Inje ctive) یک بلاکچین لایه یک است که برای توسعه اپلیکیشن‌های وب.۳ طراحی شده است. این بلاکچین از الگوریتم گواه اثبات سهام مبتنی بر تندرمینت استفاده می‌کند.

+توکن IN J چیست؟

توکن IN J رمزارز بومی بلاکچین اینجک تیو است که روی شبکه‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین و کازمس قرار دارد. از کاربردهای آن باید به مشارکت در حاکمیت پروژه، درآمدزایی از کارمزد، پاداش تامین نقدینگی و استیکینگ اشاره کرد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا