۱۴۰۳/۳/۱
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال C98 چیست؟ آشنایی با رمزارز کوین ۹۸ و پروژه Coin98

c98 کوین 98 Coin98

اوایل مرداد ۱۴۰۰ بود که خبر رشد ۲۴۰۰ درصدی قیمت توکن Coin98 در بازار کریپتو سروصدای بسیاری پیدا کرد. شبکه کوین ۹۸ که از طریق سرویس لانچ‌پد پلتفرم بایننس معرفی شد؛، امکاناتی همچون دسترسی یک‌جا به چندین بلاکچین و محصولات مختلف دیفای، سیستم وام‌دهی، وام‌گیری، مبادله توکن و ییلد فارمینگ را به کاربران ارائه می‌کند. این پروتکل نقدینگی را از پروتکل‌ها و صرافی‌های غیر متمرکز مختلف جمع‌آوری می‌کند. مجموعه‌ای از خدمات متنوع Defi را در یک محصول واحد ارائه کرده است.

دنیای کریپتوکارنسی با برخورداری از قابلیت‌هایی همچون ارزهای دیجیتال، پلتفرم‌های غیر متمرکز و سرمایه‌گذاری در دنیای NFTها فرصت‌های بسیاری را برای سودآوری فراهم کرده است. با این حال، کاربران معمولاً مجبور می‌شوند که برای به‌دست آوردن سود بیشتر، در بین اکوسیستم‌ها و ارزهای دیجیتال مختلف، در حال رفت‌وآمد باشند.

در این میان، پلتفرم‌هایی مثل Coin98 هستند که احتمال و امکان سودآوری را برای کاربران افزایش می‌دهند. اگر بخواهید بدانید که ارز C98 چیست، باید با دنیای هیجان‌انگیز و غیرمتمرکز DeFi هم آشنایی کافی داشته باشید. کوین ۹۸ با پشتیبانی از بیش از ۲۰ شبکه بلاکچین مختلف و توکن‌های بومی آن‌ها، بستر مناسبی برای مارجرایی‌جویی در بازار ارز دیجیتال را به ارمغان آورده است. در این مقاله با توکن C98 آشنا خواهید شد.

پلتفرم کوین ۹۸ چیست؟

کوین ۹۸ همواره به‌عنوان یک راه حل موفق برای امور مالی غیرمتمرکز، فارمینگ ارز دیجیتال، معاملات بین‌زنجیره‌ای (cross-chain) و استیکنیگ ارز دیجیتال محسوب می‌شود. شاید این پرسش در ذهنتان ایجاد شده باشد که مگر چه مشکلی در این حوزه‌ها وجود دارد که کوین ۹۸ راه حلی برای آنهاست. پاسخ این است که کوین ۹۸ با برخورداری از شبکه‌ها، ارزهای دیجیتال و اکوسیستم‌های متفاوت و مختلف می‌تواند ایرادات یا باگ‌های هرکدام از پلتفرم‌ها را با آزادی عمل در انتخاب دیگر شبکه‌ها رفع کند.

کوین ۹۸ اکوسیستمی از محصولات کاربردی و غیرمتمرکز DeFi (دیفای) است که در دسترس کاربران قرار گرفته‌اند. پروژه‌هایی که در بستر کوین ۹۸ ساخته شده‌اند، اغلب مربوط به معاملات غیرمتمرکز، پروتکل‌های وام‌دهی، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین و مواردی از این قبیل هستند.

ایده راه‌اندازی کوین ۹۸ در اوایل سال ۲۰۲۰ کلید خورد و این دقیقاً در زمانی بود که دیفای در اوج خودش به سر می‌برد و به کانون توجه کاربران کریپتوکارنسی تبدیل شده بود.

با افزایش ارزش افروزده دیفای توسط کاربران آن، زمان ایده‌آل برای ساخت یک پروژه جدید در بستر اتریوم فراهم شد. بازار ارزهای دیجیتال به یک زیرساخت مالی آزاد و باز نیاز داشت و کوین ۹۸ می‌توانست این نیاز را کاملاً پوشش دهد.

توکن بومی کوین ۹۸ چیست و چه عملکردی دارد؟

c98

ارز دیجیتال C98 که توکن بومی کوین ۹۸ است، در بلاکچین اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و شبکه سولانا (Solana) در دسترس است. این توکن عملکردهای بسیاری دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بخشی از کارمزد تراکنش‌های خود را در همان لحظه دریافت کنند. همچنین کاربران می‌توانند با تکیه بر خاصیت این ارز دیجیتال، از تخفیف برای استفاده از محصولات و خدمات بهره‌مند شوند و با شرکت در استیکینگ ارزهای دیجیتال، پاداش دریافت کنند.

توکن C98 در واقع نشانگر یک دارایی یا ابزار قابل معامله است که در شبکه بلاکچین Coin98 قرار دارد. ارز دیجیتال c98 این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با مدیریت پروتکل‌ها و از طریق پیشنهادها، اکوسیستم را به‌صورت غیر مستقیم اداره کنند.

طبق اطلاعاتی که توسط رسانه معتبر coin98insights.com ارائه شده‌اند، مجموع عرضه کل این توکن برابر با یک میلیارد توکن coin98 است. عرضه در حال گردش این توکن برابر با ۱۸۵ میلیون و ارزش بازار آن هم تقریباً ۵۵۵ میلیون دلار برآورد می‌شود.

هدف پروتکل Coin98 چیست ؟

تابستان دیفای را که یادتان هست؟ تابستان سال ۲۰۲۰ (سال ۱۳۹۹) پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز رشد چشمگیری را تجربه کردند. ایده پشت پروژه کوین ۹۸ هم در همان تابستان شروع به شکل‌گیری کرد. توسعه‌دهندگان می‌خواستند پلتفرمی به بازار عرضه کنند که به کاربران مالی سنتی امکان دسترسی به تمام سرویس‌های امور مالی غیرمتمرکزی که در بلاکچین‌های مختلف قرار دارند را بدهد. هدف اصلی پروتکل کوین ۹۸ این است که کاربران به بلاکچین‌های متعدد دسترسی داشته باشند و بتوانند به‌راحتی و بدون دغدغه به مبادله رمزارز، استیکینگ، درآمدزایی و Yield Farming بپردازند.

می‌توان گفت که ایده این شبکه تا حدی به واقعیت تبدیل شده است؛ چون همانطور که توسعه‌دهندگان می‌خواستند، کاربران الان به بیشتر از ۲۰ بلاکچین مختلف دسترسی دارند. از طرفی بیش از ۲۸۴۰۰۰ کاربر، باعث جمع شدن ۲۱۶ میلیون دلار در این پروتکل شده‌اند و دسترسی به بلاک چین‌های مختلف و نقدینگی بالا، خیال کاربران را راحت می‌کند که به بهترین قیمت برای مبادله دسترسی خواهند داشت.

نگاهی بر نحوه سازوکار کوین ۹۸

با افزایش میزان رقابت در بازار ارزهای دیجیتال، ایجاد کردن یک شبکه باز و غیرمتمرکز در حوزه امور مالی اصلاً کار آسانی نیست. فضای بلاکچین به‌خودی‌خود دارای مفاهیم و عملکردهای دشوار است و همین مسئله کمی باعث سردرگمی کاربران می‌شود. با تمامی این اوصاف، کمتر پیش می‌آید که پلتفرم‌های جدید که نوآوری ندارند یا به فناوری خاصی تکیه نمی‌کنند، موفقیت خاصی کسب کنند. در حالت پیش‌فرض، بلاکچین‌ها نمی‌توانند با همدیگر ارتباط برقرار کنند و وارد تعامل شوند. اینجاست که کوین ۹۸ وارد کار می‌شود و فضای تعاملی شبکه‌های بلاکچین را فراهم می‌کند.

اکوسیستم کوین ۹۸ از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

 • Coin98 Ventures
 • Coin98 Labs
 • Coin98 Network

بخش coin898 ventures برای این هدف طراحی شده تا با پیدا کردن توسعه‌دهندگانی که در این زمینه‌ها تخصص دارند، بلاکچین و دنیای دیفای را به سطح بالاتری ارتقا دهد. بخش coin98 Labs هم راه حل‌های جدیدی را در دیفای ایجاد می‌کند تا دسترسی به بازارها برای کاربران آسان و بی‌دردسر شود.

ویژگی‌های کلیدی و برجسته کوین ۹۸

coin98

شبکه کوین ۹۸ شامل عناصر بسیار متنوعی است که بعضی از آنها شامل کاربردی‌ترین بخش‌های اکوسیستم دیفای هم هستند. هرکدام از ۳ بخش مرکزی کوین ۹۸ که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم، نقش مهمی در رشد و توسعه مستمر پروژه c98 دارند. برای مثال، coin98 ventures یک انکوباتور (incubator) یا شتاب‌دهنده است که مخصوص توانمندسازی پروژه‌های جدید دیفای طراحی شده است. این بخش مرکزی، سرمایه‌گذاری در برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) و پروتکل‌های ساخته‌شده روی اتریوم، سولانا، BSC، پولکادات و غیره را تقویت می‌کند.

بخش Coin98 Labs هم برای برآورده کردن تقاضای دست‌نخورده (fulfill untapped demand) و افزایش ابزارهای مورد نیاز در فضای دیفای طراحی شده است. ابن بخش با ایجاد یک اکوسیستم متنوع از محصولات کاربردی دیفای و DApps در چندین بلاکچین مختلف حاصل شده است.

علاوه بر همه مواردی که ذکر شدند، بخشی با عنوان Coin98 Media هم وجود دارد که شبکه رمزنگاری پلتفرم کوین ۹۸ محسوب می‌شود. این بخش، جوامع مختلف و شرکای صنعتی گوناگون را در یک نقطه متمرکز، به یکدیگر متصل می‌کند. این شبکه، در واقع طیف وسیعی از منابع رسانه‌ای و ابزارهای یادگیری را برای مجهز کردن جامعه بلاکچین در حوزه دیفای فراهم می‌کند.

صرافی کوین ۹۸ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

صرافی Coin98 یک صرافی غیرمتمرکز یا DEX است و با تکیه بر پروتکل تجمع نقدینگی متقابل زنجیره‌ای (cross-chain liquidity aggregation protocol)، نقدینگی را از منابع مختلف جمع‌آوری می‌کند. این کار باعث می‌شود تا معامله توکن‌ها در سریع‌ترین و امن‌ترین حالت خودش صورت بگیرد. همچنین این صرافی غیرمتمرکز باعث می‌شود تا کاربران قادر باشند، توکن‌ها را از پلتفرم‌های مختلف اصطلاحاً قرض بگیرند، وام دهند یا حتی آنها را به اشتراک بگذارند.

با در نظر گرفتن همه این اوصاف، پلتفرم Coin98 یک اکوسیستم مستقل است که همه‌چیز دارد؛ از صرافی غیرمتمرکز و محصولات دیفای گرفته تا امکان تعامل بلاکچین‌ها با یکدیگر و کیف پول نرم‌افزاری. شاید بهتر است که Coin98 را به هایپرمارکت دنیای کریپتوکارنسی تشبیه کنیم؛ جایی که در آن همه چیزهایی که برای معامله‌گران ارز دیجیتال، هیجان‌انگیز است، پیدا می‌شود.

مزایا و معایب کوین ۹۸ چیست؟

برای کمک به تصمیم‌گیری آگاهانه و درست در مورد سرمایه‌گذاری در این حوزه، برجسته‌ترین مزایا و معایب کوین ۹۸ و توکن بومی آن یعنی coin98 را در اختیارتان قرار داده‌ایم:

مزایامعایب
کوین ۹۸ در تلاش است تا دنیای دیفای را برای دسترسی هرچه‌تمام‌تر کاربران توسعه دهدآینده کوین ۹۸ به دلیل نوسانات زیاد قابل پیشبینی نیست
این مجموعه شامل بیش از ۲۰ نوع بلاکچین مختلف و توکن بومی آنهاستاین پروژه به‌دلیل نوپا بودن هنوز در دنیای واقعی مورد ارزیابی قرار نگرفته است
کاربران می‌توانند با استفاده از این پلتفرم، دارایی‌های دیجیتال خود را همزمان به چند آدرس مختلف انتقال دهندبخش عمده‌ای از اثربخشی و کارایی واقعی این پروژه هنوز اثبات نشده‌اند

آموزش ساده تبدیل کردن ارز فیات به توکن کوین ۹۸

توکن‌های کوین ۹۸ را نمی‌توان مستقیماً با ارز فیات خریداری کرد. با این حال شما می‌توانید توکن‌های USDT را با پول فیات یا ارز رایج خریداری و سپس آن را با توکن‌های c98 مبادله و تعویض کنید. برای این کار شما باید ۳ مرحله زیر را در نظر داشته باشید:

 • مرحله اول: یک حساب تجاری در یکی از پلتفرم‌های معتبر مثل Bybit بسازید. در این مرحله شما باید جزئیات مهمی را همچون نام، شماره تلفن، ایمیل و آدرس محل سکونتتان ارائه دهید. برای اینکه پس از احراز هویت دچار مشکلات نشوید، بهتر است که از خدمات صرافی سیمیا استفاده کنید؛ چرا که امکان معامله ارزهای دیجیتال برای ایرانیان ممنوع است و صرافی سیمیا این تحریم‌ها را دور می‌زند.
 • مرحله دوم: اگر ارز USDT ندارید، باید توکن‌های USDT را از طریق حساب‌های بانکی، کارت نقدی، کارت اعتباری یا صرافی‌های مجاز خریداری کنید.
 • مرحله سوم: تراکنش خود را با قیمت دلخواه و با استفاده از یک سفارش محدود (limit order) تکمیل کنید. در این مرحله باید قیمت پیشنهادی خود را برای خرید USDT و توکن‌های C98 وارد کنید. زمانی که قیمت به مقدار پیشنهادی شما برسد، سفارش شما مورد پردازش قرار می‌گیرد و توکن‌های c98 به حسابتان منتقل می‌شوند.

پیش بینی آینده ارز دیجیتال C۹۸

کوین 98

طبق پیش بینی‌های کارشناسان، انتظار می‌رود که C98 تا سال ۲۰۲۶ به قیمت ۵۲.۵۶ دلار برسد. این افزایش قیمت نسبت به قیمت فعلی آن در زمان نگارش این مقاله (نوامبر ۲۰۲۲)، رشد ۱۶۰۰ درصدی دارد و این به‌منزله درخشان بودن آینده ارز C98 است. با توسعه اکوسیستم و عرضه محصولات بیشتر از جانب دیفای، توکن کوین ۹۸ هم با افزایش قیمت روبه‌رو می‌شود. طبق نظراتی که معامله‌گران حرفه‌ای منتشر کرده‌اند، کوین ۹۸ یک گزینه ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت محسوب می‌شود. اگر به‌دنبال سرمایه‌گذاری روی ارزهای مجازی با پتانسیل بالا هستید، کوین ۹۸ می‌تواند جالب و هیجان‌انگیز باشد.

پلتفرم کوین ۹۸ با چه پروژه‌هایی همکاری کرده است؟

همکاری و ادغام با پروژه‌های مختلف بلاکچینی جزء اهداف بلندمدت توسعه‌دهندگان Coin98 است. از پروتکل با شبکه‌های بسیاری طرح همکاری ریخته که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

همکاری با پالیگان برای جذب کاربران بیشتر

پالیگان (Polygon) پروتکلی برای اتصال شبکه‌های بلاکچینی سازگار با اتریوم است که از راه‌ حل‌های مختلفی برای افزایش مقیاس‌پذیری شبکه استفاده می‌کند. پلتفرم پالیگان محبوبیت بسیاری بین کاربران و سرمایه‌گذاران دارد و کاربران بسیاری را به خود جذب کرده است. کیف پول کوین ۹۸ با هدف جذب مخاطبان بیشتر از توکن متیک (Matic) که رمزارز بومی شبکه پالیگان است پشتیبانی می‌کند.

ارائه برنامه‌های کاربردی بیشتر در همکاری با ترا

همانطور که قبلا اشاره کردیم، این پلتفرم دنبال عرضه بهترین و درآمدزاترین پروژه‌های دیفای برای کاربران خود است. اکثر کاربران Terra را به عنوان یک سیستم مالی که راه حل‌هایی نوین ارائه می‌کند، می‌شناسند. اما ترا امکانات دیگری هم دارد؛ در واقع ترا پلتفرمی برای ارائه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز متعدد و کاربردی همچون پروتکل انکر (Anchor Protocol) و پروتکل میرر (Mirror Protocol) است.

کاربران در ورژن X کیف پول کوین ۹۸ می‌توانند رمزارز ترا (LUNA) را ذخیره کرده یا مبادله کنند. پروتکل کوین ۹۸ از شبکه ترا برای طراحی و راه‌اندازی سیستم مدیریت مالی قوی و بکر، حمایت می‌کند و امیدوار است که بتواند با همه پروژه‌های DApps که روی تررا راه‌اندازی می‌شوند، همکاری داشته باشد.

اضافه شدن کیف پول Coin98 به پلتفرم پنکیک سواپ

پنکیک سواپ را می‌توان یکی از اولین بازارسازهای خودکار روی شبکه بایننس اسمارت چین دانست که تجربه معاملات سریع با کارمزد کم را به کاربران ارائه می‌دهد. ولت کوین ۹۸ به تازگی در لیست رسمی کیف پول‌های پنکیک سواپ فهرست شده است.

الان اگر به سایت پنکیک سواپ سری بزنید و Connect Wallet را انتخاب کنید، می‌توانید به Coin98 Wallet متصل شوید. علاوه‌بر این، کاربران کوین ۹۸ به محصولات پنکیک سواپ اعم از سواپ، لاتاری، فارمینگ و سپرده‌گذاری دسترسی خواهند داشت.

همکاری با شبکه مقیاس‌پذیر Elrond

Coin98 Wallet به تازگی همکاری خود را با الروند؛ شبکه‌ بلاکچینی سریع، امن و مقیاس‌پذیر آغاز کرده است. هدف از این همکاری، به کار بردن برنامه‌های غیر متمرکز مبتنی بر شبکه Elrond در کیف پول کوین ۹۸ است. در ازای این کار ولت کوین ۹۸ از EGLD توکن بومی الروند پشتیبانی می‌کند.

معرفی بهترین کیف پول های توکن c98

c98

کیف پول‌های مختلفی برای نگهداری توکن‌های c98 ارائه شده‌اند که در این میان، چند wallet قدرتمند بیشتر به چشم می‌آیند. در ادامه به معرفی چندتا از بهترین کیف پول های c98 می‌پردازیم:

 • کیف پول Safepal
 • کیف پول نرم‌افزاری Coin98 Wallet
 • کیف پول اپلیکیشنی Metamask
 • کیف پول نرم‌افزاری تراست ولت (Trust Wallet)

در این میان، کیف پول تراست ولت از بقیه مواردی که معرفی شدند، هم امنیت بهتری دارد و هم قابلیت‌های متنوعی را در خود جا داده است.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال c98

در حال حاضر، همه صرافی‌های معتبر و فعال در دنیای کریپتوکارنسی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال c98 را فراهم کرده‌اند که با مراجعه به آن‌ها و دنبال کردن نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال c98 می‌توان این ارز را معامله کرد. چند مورد از این صرافی‌ها عبارتند از:

 • Kreken
 • Binance
 • Simia Exchange

آیا توکن C98 گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است؟

coin98

اگر بپرسید بهترین دلیل برای سرمایه‌گذاری در دنیای کوین ۹۸ چیست، باید بگوییم که کوین ۹۸ یک پروژه جدید با هدف بهبود زیرساخت دیفای است و با رشد این اکوسیستم، رشد می‌کند. به‌عبارت ساده‌تر، چون دنیای دیفای روزبه‌روز در حال رشد و توسعه است، می‌توان این انتظار را داشت که آینده Coin98 هم درخشان خواهد بود. در حال حاضر، کوین ۹۸ هم یک کیف پول کاربرپسند ارائه کرده و هم این فرصت را فراهم می‌کند تا کاربران در استخرهای آن سرمایه‌گذاری و کسب درآمد کنند.

معرفی تیم پروژه C98

اعضای تیم Coin98 همگی اهل ویتنام هستند و بیشتر این افراد سال‌ها تجربه کار در حوزه کریپتوکارنسی‌ها و توسعه محصولات رمزنگاری‌شده را دارند. در ادامه به معرفی این افراد می‌پردازیم:

 • لی تان (Le Thanh): او در دورانی که کوین ۹۸ یک پروژه کوچک بود و در اوایل تشکیل انجمن Coin98 به دنیای رمزارزها وارد شد. او در کنار کار در کوین ۹۸ به عنوان مشاور پروژه‌های کریپتویی خارجی، فعالیت می‌کند.
 • نگوین د وین (Nguyen The Vinh): او هم‌بنیان‌گذار و مسئول توسعه فنی محصولات Coin98 است.
 • خیم یانگ (Khiem Dang): او هم‌بنیان‌گذار شرکت Kytek Software است و در سمت مدیر ارشد فناوری در کوین ۹۸ فعالیت می‌کند.
 • تونگ نگوین (Tung Nguyen): از سوابق او می‌توان به ۸ سال طراحی محصولات نرم‌افزاری و مهندسی نرم‌افزار در FPT Software اشاره کرد. او هم‌اکنون مدیر محصول پلتفرم کوین ۹۸ است. 
 • فام نام تانگ (Pham Nam Thang): تانگ ۶ سال تجربه کار در زمینه تست نرم‌افزار دارد. تانگ در حال حاضر مدیر کنترل کیفیت پروتکل کوین ۹۸ است.

بررسی نقشه راه شبکه کوین ۹۸

در اکوسیستم کوین ۹۸ محصولات و اجزای بسیاری وجود دارد که هر کدام از این پروژه‌ها رودمپ جداگانه‌ای دارند. در ادامه به‌روزترین نقشه راه کوین ۹۸ فایننس را بررسی می‌کنیم:

 • ژانویه تا مارس ۲۰۲۰: انتشار ورژن ۱ کیف پول Coin98
 • جولای تا سپتامبر ۲۰۲۰: انتشار ورژن ۴.۱ کیف پول Coin98، ادغام با شبکه بلاکچینی سولانا
 • اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰: انتشار ورژن ۵ کیف پول Coin98، انتشار ورژن ۱ اسپیس گیت (Space Gate)- انتشار ورژن ۷ کیف پول Coin98، ورژن ۱ صرافی کوین ۹۸ نسخه بتا- عرضه نسخه ۱ افزونه کوین ۹۸
 • ژانویه تا مارس ۲۰۲۱: ورژن ۸ کیف پول کوین ۹۸، ورژن ۱.۱ اسپیس گیت، ورژن ۱.۱ بتای صرافی کوین ۹۸
 • آوریل تا ژوئن ۲۰۲۱: ورژن ۱۰ کیف پول کوین ۹۸، ورژن ۱.۲ اسپیس گیت، ورٰژن ۱.۲ صرافی، وژن ۵ افزونه کیف پول
 • جولای تا سپتامبر ۲۰۲۱: حمایت از شبکه‌های جدید برای کیف پول موبایلی و افزونه – پشتیبانی از راه‌حل‌های لایه ۲ شبکه اتریوم مانند آربیتروم، OMGX، Optimism و xDAI – پشتیبانی از شبکه‌هایی همچون: الروند (Elrond)، دوج (DOGE)، کاردیا چین (KardiaChain)، کاردانو (Cardano)، هارمونی (Harmony)، هلیوم (Helium)، دیفاینیتی (DFINITY) و سیکرت نتورک (Secret Network) – عرضه اپلیکیشن وب صرافی کوین ۹۸ – قابلیت استیکینگ و ییلد فارمینگ در شبکه‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین – پیاده‌سازی مکانیسم بازخرید سهام (Buy Back Mechanism) – عرضه C98 – گسترش تیم پشتیبانی کاربران به ۱۲ زبان مختلف.
 • اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۱: پشتیبانی از بازارسازهای خودکار (AMM) مبتنی بر شبکه‌های مختلف همچون الیپسیس (Ellipsis) در شبکه هوشمند بایننس، سوشی سواپ (Sushiswap) و کرو (Curve) در اتریوم و رف فایننس (Ref Finance) در شبکه Near و TerraSwap در شبکه ترا (Terra).
 • پشتیبانی از پل‌های میان زنجیره‌ای جدید:
 • اتریوم به Near 
 • Ethereum به Terra
 • اتریوم به پالیگان
 • Ethereum به xDAI 
 • Ethereum به Optimism
 • اتریوم به OMGx
 • Ethereum به آربیتروم
 • ترا به سولانا
 • Terra به Secret Network
 • پشتیبانی از استخرهای سپرده‌گذاری و قابلیت‌های ییلد فارمینگ در زنجیره‌های جدید همچون: Avalanche، سولانا، پالیگان و ترا و عرضه استیبل کوین Coin98
 • ژانویه تا مارس ۲۰۲۲: پیاده‌سازی مکانیسم مسیریابی هوشمند برای صرافی- عرضه امکانات جدید مثل سیستم وام‌دهی و وام‌گیری و مدیریت سرمایه به‌صورت چندزنجیره‌ای
 • آوریل تا ژوئن ۲۰۲۲: عرضه امکانات جدید مثل بیمه، ترید دائمی (Perpetual Trading) در قراردادهای فیوچرز و ایندکس دیتای روی چند زنجیره

جمع‌بندی:

در پاسخ به این سوال که پروتکل Coin98 چیست ، باید بگوییم که این یک پروتکل تجمیع‌کننده نقدینگی دیفای، با قابلیت کراس چین است که خدمات متنوعی به کاربران ارائه می‌دهد. کوین ۹۸ پلتفرمی همه‌جانبه است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند به اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز مانند صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پروتکل‌های وام‌دهی و وام‌گیری و بازی‌های مبتنی بر بلاکچین دسترسی داشته باشند. در این مقاله به معرفی پلتفرم Coin98، اهداف آن و همچنین مواردی همچون نحوه کارکرد، خدمات پروتکل، توکن C98، نقشه راه شبکه، تیم توسعه‌دهندگان، همکاری با سایر پروژه‌های مطرح بازار و نحوه خرید و فروش و نگهداری توکن پرداختیم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا