۱۴۰۳/۲/۲۹
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال BONE چیست؟ معرفی توکن بون در شبکه شیبا

bone بون

اگر به‌خاطر داشته باشید، سال ۲۰۲۱ یک سال پر شگفتی و رویایی برای ارزهای دیجیتال بود که باعث شد تمامی رمز ارزها بدون استثنا رشد عجیبی را تجربه کنند. اما برخلاف باور بسیاری از تحلیلگران، ارز حاکم بر بازار در این سال نه بیت کوین و نه حتی دوج کوین، بلکه یک رمزارز کوچک از پلتفرم تازه تاسیس شیباریوم، یعنی ارز SHIB Inu بود که مطابق شاخص کوین مارکت کپ (Coin Market Cap) در رتبه اول ارزهای دیجیتال محبوب و پربازده قرار گرفت.

از آن زمان تاکنون، صرافی شیبا یعنی Shiba Swap که زیربنای توکن SHIB است به‌شدت تحت نظارت سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. از سوی دیگر  توکن بومی این صرافی یعنی ارز دیجیتال بون نیز مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به ارز دیجیتال BONE و بررسی کنیم که این توکن هم می‌تواند مانند توکن شیبا رشد کند یا خیر.

توکن BONE چیست؟

Bone ShibaSwap که با نماد BONE نشان داده می‌شود، یک پروژه ارز دیجیتال است که به عنوان توکن حاکمیتی برای اکوسیستم محبوب Shiba Inu، ShibaSwap عمل می‌کند. همانطور که می‌دانید صرافی شیبا سواپ یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که کاربران می‌توانند به کمک آن توکن‌ها را مبادله و از فرصت‌های مختلف DeFi مانند استیکینگ، ارائه نقدینگی و فارمینگ استفاده کنند.

در این صرافی توکن BONE در کنار دو توکن دیگر یعنی SHIB و LEASH جزو توکن‌های بسیار با اهمیت در سیستم پاداش‌دهی شیبا سواپ به‌شمار می‌رود و کاربردهای زیادی دارد. برای نمونه، دارندگان ارز دیجیتال بون می‌توانند در پروسه‌ رای‌گیری مانند تصمیم‌گیری‌های تاثیرگذار بر اکوسیستم شیبا یا ارائه پیشنهاداتی برای اکوسیستم نقش داشته باشند.

BONE ShibaSwap بخشی جدایی‌ناپذیر از سیستم پاداش ارائه شده توسط صرافی غیرمتمرکز ShibaSwap است. هدف شیبا سواپ ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز و مکانی امن برای معاملات ارزهای دیجیتال است.

شیبا سواپ شامل سه توکن است: SHIB، LEASH و BONE که در تلاش برای انقلاب در امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای هستند. شیبا سواپ به کاربران این امکان را می‌دهد تا توکن‌ها را DIG (تامین نقدینگی)، BURY (استیک) و SWAP کنند تا از طریق سیستمِ پاداشِ پلتفرم، WOOF به دست آورند. پلتفرم شیبا سواپ به کاربران اجازه می‌دهد تا به NFTها و ابزارهای اضافی مانند ردیاب‌های پورتفوی دسترسی داشته باشند تا حرکت در دنیای کریپتو را بصری و ساده کند.

با توجه به وایت پیپر، BONE ShibaSwap یک توکن حاکمیتی است که هدف آن اجازه دادن به کاربران شیبا برای رای دادن به پیشنهادها در Doggy DAO (سازمان خودگردان غیرمتمرکز) است. توکن حاکمیتی به صاحبان آن قدرت می‌دهد تا در رای‌گیری برای تعیین مسیر آینده یک پروتکل نقش داشته باشند. تعداد توکن‌های BONE که یک شخص در اختیار دارد، وزن رأی وی را مشخص می‌کند.

پلتفرم شیبا سواپ به دارندگان توکن BONE این امکان را می‌دهد که برای تامین نقدینگی در شبکه، پاداش کسب کنند. کاربران پلتفرم می‌توانند توکن‌های ERC20 خود را با کوین‌های دیگر سواپ یا مبادله کنند. صاحبان BONE همچنین می‌توانند توکن‌ها را برای به دست آوردن بازده اضافی استیک کنند. این پلتفرم ۱۰ درصد از درآمد ایجاد شده را به خزانه‌داری یا صندوق توسعه‌دهندگان چند امضایی اختصاص داده است.

توکن بون یک ارز دیجیتال ERC-20 بوده و به‌همین دلیل معاملات آن در شبکه اتریوم انجام می‌شود. عرضه کل این رمز ارز  ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰ توکن است و به گونه‌ای طراحی شده که از نظر عرضه گردش، کاملاً بین دو توکن قبلی قرار گیرد.

کاربردهای ارز دیجیتال بون در پلتفرم شیبا

رمز ارز bone یک توکن با ابزارهای فعال است. همانطور که پیش از این گفتیم، دارندگان این توکن حاکمیتی می‌توانند در رای‌گیری‌ها و پیشنهادات مهم در مورد پروتکل‌های اکوسیستم شرکت داشته باشند و این اصلی‌ترین کاربرد بون در پلتفرم شیبا به‌شمار می‌رود. علاوه بر این، مالکان ارز دیجیتال بون همچین می‌‌توانند درباره DOGGY DAO، که سازمان مستقل غیرمتمرکز (ShibaSwap (DAO است، نیز حق رای داشته باشند و از این طریق توکن‌های tBONE را به‌عنوان جایزه دریافت کنند.

بون

ارز دیجیتال بون همچنین می‌تواند برای فرآیند DIG یا همان افزودن نقدینگی در ShibaSwap که به‌منظور به‌دست آوردن بازده WOOF توسط معاملات در یک ShibaSwap Liquidity Pool (توکن: SSLP) ایجاد می‌شود، مورد استفاده قرار گیرد. کاربران همچنین می‌توانند توکن‌های خود را با روش استکینگ به اشتراک بگذارند تا جوایزی از همین نوع توکن به‌دست آورند. در نهایت، سومین و آخرین کاربرد ارز بون را باید پرداخت هزینه‌های کارمزد در پلتفرم شیباریوم بدانیم که کاربران می‌توانند بدون هزینه اضافی کارمزد تراکنشات خود را با توکن‌های بومی این پلتفرم پرداخت کنند.

چه چیزی رمز ارز bone را خاص می کند؟

یکی از ویژگی‌هایی که ShibaSwap را منحصر‌به‌فرد کرده، سیستم پاداش و درآمدزایی غیرفعال آن است. به کمک این قابلیت، دارندگان توکن‌های BONE، SHIB و LEASH می‌توانند با قرار دادن توکن‌های خود و دریافت پاداش‌های BONE، بازدهی با سودهای بسیار بالا به‌دست آورند. علاوه بر این، ویژگی تحلیلی و نوآورانه این پلتفرم به‌نام Bonefolio از دیگر قابلیت‌هایی است که کاربران به کمک آن می‌توانند اطلاعات مفیدی را در مورد بازده فعلی و جفت توکن‌ها کسب کنند.

در حقیقت با استفاده از Bonefolio، می‌توان اطلاعاتی مانند کارمزدهای ایجاد شده و حجم معاملات ۲۴ ساعته را در مورد جفت‌های نقدینگی BONE، مانند BONE-ETH، برای هر دو جفت به‌صورت پیوسته یا جداگانه مشاهده کرد. همچنین اطلاعاتی در مورد استخرهای پاداش Bone ShibaSwap، مانند میزان پاداش‌های BONE به ازای هر ۱۰۰۰ دلار و بازگشت سرمایه (ROI) نیز در این داشبورد وجود دارد که می‌تواند راهنمایی موثری برای کاربران در اجرای معاملات باشد.

ارز دیجیتال BONE چگونه کار می کند؟

bone

پلتفرم شیبا سواپ، به‌عنوان یک پلتفرم و اکوسیستم مالی غیرمتمرکز، نه‌تنها امکان معامله توکن‌های ERC-20 را برای کاربران خود فراهم می‌کند، بلکه دو راه اصلی DIG (افزودن نقدینگی) و BURY (استکینگ) را نیز برای کسب پاداش‌های BONE ارائه می‌دهد. هنگامی که دارندگان توکن BONE نقدینگی را از طریق DIG اضافه می‌کنند، توکن‌های BONE SSLP در عوض به آن‌ها پاداش داده می‌شود. سپس می‌توانند توکن‌های بون تخصیص‌یافته و ۰/۱ درصد از بازده DAI و USDT را با سپرده‌گذاری توکن‌های SSLP خود در WOOF کسب کنند.

همچنین دارندگان توکن SHIB و LEASH می‌توانند با استیک‌ کردن رمز ارزهای SHIB و LEASH خود، ارز دیجیتال بون را پاداش بگیرند. کسانی که رمز ارز BONE را دارند یا سهام آن را استیک می‌کنند نیز، می‌توانند توکن tBONE را به همراه ۰/۰۵٪ از هزینه مبادله اختصاص داده شده به BONE به‌دست آورند. علاوه بر این به کمک هر دو ویژگی DIG و BURY، کاربران می‌توانند ۳۳٪ از پاداش‌های BONE، که در حالت عادی برای حداقل شش ماه قفل می‌شوند، را در هر زمان از طریق عملکرد WOOF پاداش بگیرند.

چطور ارز دیجیتال بون را خریداری و ذخیره کنیم؟

تا به اینجای مقاله با توکن bone، رمز ارز حاکمیتی پلتفرم شیبا سواپ آشنا شدیم و درباره کاربردهای آن نیز خواندیم. در ادامه به نحوه خرید و نگهداری این ارز دیجیتال می‌پردازیم. این رمزارز در صرافی بایننس (Binanace) لیست شده و علاوه بر آن می‌توانید از صرافی‌های دیگری مانند کوین بیس (Coin Base)، پنکیک سواپ (Pancake Swap) یا سوشی سواپ (Sushi Swap) نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید تمامی این صرافی‌ها در کشور ما بنا به قوانین تحریم‌ها با محدودیت روبه‌رو هستند و برای استفاده و معامله امن دارایی‌ها شما به یک آی‌پی خارجی ثابت نیاز خواهید داشت.

همانطور که گفتیم ارزدیجیتال بون یک رمز ارز مبتنی بر اتریوم یعنی ERC-20 است بنابراین شما باید ولت یا صرافی مبتنی بر بلاکچین اتریوم انتخاب کنید. پس از خریداری بون از هر یک از این صرافی‌ها، شما باید ولت مورد نظر خود را به صرافی غیرمتمرکز متصل کرده و از این طریق دارایی‌ها را به کیف پول منتقل کنید. ولت‌های دیجیتالی که از رمز ارز bone پشتیبانی می‌کنند عبارتند از:

  • کیف پول نرم‌افزاری متامسک (MetaMask Wallet)
  • کیف پول تراست (Trust Wallet)
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger Wallet)
  • کیف پول تحت وب کوین بیس (CoinBase Wallet)

البته که کیف پول مناسب، ولتی است که با نیازهای شما همخوان باشد. اما به‌طور کلی از میان کیف‌های دیجیتالی که معرفی کردیم  Ledger Nano X یک کیف پول سخت‌افزاری امن است که به کاربران امکان ذخیره و مدیریت توکن‌های Shiba Inu را می‌دهد. این کیف پول دارای بلوتوث است و به کاربران اجازه می دهد شیبا، به علاوه هزاران دارایی رمزنگاری پشتیبانی شده و NFT را به صورت آفلاین ذخیره کنند و دارایی‌های دیجیتالی را با ویژگی Ledger Live خریداری، بفروشند و مبادله کنند.

آینده ارز دیجیتال Bone

بون

توکن بون همزمان با ارز دیجیتال SHIB یعنی در جولای ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و با شروع رشد خود از همان زمان به قیمتی معادل ۳ دلار رسید که بالاترین قیمت آن از زمان عرضه تاکنون به‌شمار می‌رود. این توکن در زمان نگارش مقاله ارزشی معادل ۱/۵۴ دارد و با مارکت کپ ۳۰۰ میلیون میلیونی جزو صد ارز برتر در بازار ارزهای دیجیتال است.

در حقیقت پس از اینکه صرافی‌های متعددی مانند Gate.io و MEXC Global که این توکن را در لیست ارزهای خود قرار دادند، رشد جذابی را تجربه کرد و سودهای بسیار خوبی را به دارندگان خود اهدا کرد؛ اما با این حال، رشد آن مانند بسیاری ارزهای دیگر کوتاه‌مدت بود و مدتی را به روند نزولی گذراند.

البته bone اخیرا با توجه به خبر استفاده از این توکن برای پرداخت‌ کارمزدهای شبکه و کاربردهای آن در مقیاس‌بندی‌های L2 آینده پلتفرم به روند صعودی خود بازگشته است و تحلیلگران آینده خوبی را برای آن پیش‌بینی می‌کنند. علاوه بر این با توجه به خبرهای تحلیل شیبا که پیش‌بینی‌های مثبتی را برای این ارز به‌همراه داشته، می‌توانیم به آینده ارز دیجیتال بون نیز همانند SHIB امیدوار باشیم.

موارد استفاده ارز دیجیتال BONE ShibaSwap

ارز دیجیتال BONE دارای کاربردهای متعددی است که در ادامه به چندین مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

شیباریوم (Shibarium)

ارز دیجیتال BONE به عنوان ستون فقرات شیباریوم، شبکه لایه ۲ شیبا، شناخته می‌شود. در حال حاضر، شیبا بر روی بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند، یک فناوری انقلابی که توانایی ایجاد شبکه‌های امن و قابل اعتماد را در سراسر جهان محقق کرده است. ماشین مجازی اتریوم (EVM) دنیایی از امکانات را بر روی همگان باز می‌کند و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای ساخت و استقرار برنامه غیرمتمرکز (dApps) در بلاک چین اتریوم بیابند.

شیباریوم از EVM برای اطمینان از تراکنش‌های سریع و ایمن و همچنین افزایش مقیاس‌پذیری برای BONE و سایر دارایی‌های شیبا استفاده می‌کند. BONE به شیبا کمک می‌کند تا به سرعت و به طور موثر تغییرات مورد نیاز را برای ارائه یک تجربه عالی به کاربران اعمال کند.

شیبا سواپ (ShibaSwap)

شیبا سواپ یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز امن، مطمئن و قابل اعتماد برای کامیونتی SHIBArmy فراهم می‌کند. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را معامله و با ارائه مشوق‌هایی به تامین کنندگان نقدینگی، برای مشارکت خود در اکوسیستم پاداش دریافت کنند. کاربران می‌توانند توکن‌های BONE خود را در شیبا سواپ تعویض کنند و در ازای آن رمزارز دیگری دریافت کنند.

علاوه بر این، تابع Bury در شیبا سواپ کاربران را قادر می‌سازد تا درآمدی غیرفعال در قالب ارز دیجیتال BONE کسب کنند. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که SHIB، LEASH یا BONE را استیک کنند. پاداشی که کاربران به دست می‌آورند متناسب با مقدار توکن‌هایی است که استیک کرده‌اند. شیبا سواپ همچنین به کاربران این فرصت را می‌دهد که از طریق استفاده از تابع Dig به تامین کنندگان نقدینگی (توکن LP) تبدیل شوند.

داگی دائو (DOGGY DAO)

ارز دیجیتال Bone

ارتش شیبا با استیک کردن توکن‌های BONE خود می‌توانند به توسعه بلندمدت پروژه کمک کنند و بر آینده شیبا تأثیر بگذارند. برای مشارکت در حکمرانی، کاربران باید از DOGGY DAO، یک پلت فرم منبع باز که اعضای کامیونتی را قادر می‌سازد تا در مورد تصمیمات مهم رای دهند، استفاده کنند. علاوه بر این، BONE برای پاداش دادن به کاربران برای مشارکت آنها در پروژه استفاده می‌شود و آن را به بخشی ضروری از اکوسیستم تبدیل می‌کند.

شیبا: متاورس (Shib: The Metaverse)

ارز دیجیتال BONE برای متاورس آینده پروژه شیبا، SHIB: The Metaverse، نیز ضروری است. هرکسی که به دنبال دریافت قطعه‌ای از این متاورس است می‌تواند LEASH را قفل کند و واجد شرایط دریافت قطعه زمین شود. برای پاداش دادن به کاربرانی که به اکوسیستم شیبا اعتماد دارند، این پروژه ۳ درصد از درآمد حاصل از فروش زمین را به کسانی که LEASH را در قالب ارز دیجیتال BONE قفل کرده‌اند، تعلق می‌گیرد. اساساً، BONE یک ارز متاورس تمام عیار است که برای خرید زمین دیجیتال به کاربران داده می‌شود. ارز دیجیتال BONE یک دارایی عالی برای هر کسی است که به دنبال ورود به سطح اولیه SHIB: The Metaverse است.

ارز دیجیتال بون؛ حاکمیت در پلتفرم شیبا

رمز ارز بون در کنار ارز دیجیتال SHIB توکن‌های حاکمیتی پلتفرم شیبا سواپ را تشکیل می‌دهند و نقش‌های اساسی در این پلتفرم برعهده دارند. همانطور که در این مقاله خواندید ارز دیجیتال بون یک توکن ERC-20 است که به دارندگان خود امکان شرکت در رای‌گیری‌ها و تصمیم‌گیری‌های پروتکل را می‌دهد.

 برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارز باید به‌یاد داشته باشید به‌طور کلی در بازارهای بی‌ثبات ارزهای دیجیتال، مهم است که با استراتژی و تحقیق خودتان پیش بروید و اجازه ندهید که افراد دیگر تصمیم خرید یا فروش یک ارز را به‌جای شما تعیین کنند. در مجموع این که آیا BONE یک سرمایه گذاری مناسب برای شما است به میزان تحمل ریسک شما و میزان سرمایه گذاری شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که عملکرد گذشته تضمینی برای بازدهی آینده نیست و هرگز پولی را که نمی‌توانید از دست بدهید سرمایه‌گذاری نکنید.

انواع روش های کسب درآمد در شیباسواپ

۱- Dig

Dig در این اکوسیستم یک روش برای کسب پاداش در شیبا سواپ است که به‌واسطه آن شما می‌توانید ارز دیجیتال شیبا اینو را برای تأمین نقدینگی در پلتفرم قرار دهید و در ازای آن رمزارز BONE دریافت کنید. درواقع تأمین نقدینگی در شیباسواپ یک استراتژی برای کسب پاداش است. همچنین از این روش برای دادن پاداش به ارائه‌دهندگان نقدینگی استفاده می‌شود.

درواقع شما با ارائه نقدینگی و ایجاد جفت ارزهای دیجیتال با shiba inu می‌توانید، کسب درآمد کنید. ارائه‌دهندگان نقدینگی معمولاً ارزهای دیجیتال SSLP یا BONE را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

۲- Woofing

Woof یک استخر نقدینگی ShibaSwap (SSLP) و برنامه‌ای برای کسب پاداش استیکینگ ارز دیجیتال است. پس‌ازاینکه با استفاده از مرحله قبل، ارز دیجیتال به دست آوردید، می‌توانید آن‌ها را به استخرهای Woof ببرید. با توجه به میزان نقدینگی که برای استخر ایجاد می‌کنید، می‌توانید بازدهی سالانه از پیش تعیین‌شده‌ای را در قالب ارزهای دیجیتال BONE دریافت کنید. همچنین می‌توانید در ادامه با افزودن ارزهای دیجیتال SSLP میزان پاداش خود را افزایش دهید. در ادامه می‌توانید پاداش خود را در کیف پول Woof دریافت کنید.

توجه داشته باشید زمانی که پاداش خود را با برداشتن SSLP ادعا می‌کنید، حدود ۳۳ درصد از ارز دیجیتال کسب‌شده توسط شما، به کیف پولتان منتقل می‌شود. باقیمانده دارایی شما پس از ۶ ماه برای شما واریز شده و قابل‌برداشت خواهد بود.

۳- Bury

“Bury” یکی دیگر از برنامه‌های استیکینگ برای هولدرهای SHIB، BONE و LEASH است. به‌سادگی ارزهای دیجیتال خود را در پورتال استیکینگ به اشتراک می‌گذارید و طبق بازدهی سالانه که از پیش مشخص‌شده، پاداش خود را دریافت می‌کنید. البته با توجه به اینکه کدام یک از ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید، شرایط برای شما متفاوت خواهد بود.

۴- burning یا سوزاندن شیبا و ارزهای دیجیتال در شیباسواپ

Bone ShibaSwap

ارز دیجیتال شیبا اینو، با ۴ میلیارد رمزارز در گردش شروع به کار کرد. قبل از اینکه ویتالیک بوترین (بنیان‌گذار بلاکچین اتریوم) مقدار زیادی از این ارزهای دیجیتال را به خیریه COVID-19 اهدا کند، اکثریت ۵۰درصد از عرضه که به کیف پول او ارسال‌شده بود را سوزاند. بااین‌حال همچنان تعداد ارزهای دیجیتال شیبا در گردش بسیار زیاد هستند.

بسیاری از هولدرهای ارز دیجیتال شیبا اینو با سوزاندن حجم زیادی از عرضه در گردش این ارز دیجیتال، باعث کاهش عرضه شدند. به‌طورکلی فرایند توکن سوزی کاری است که نیازمند درک اساسی از فناوری قراردادهای هوشمند است تا یک تراکنش سوزاندن به‌طور کامل انجام شود.

ریوشی، بنیان‌گذار ارز دیجیتال شیبا اینو، برای اینکه فرایند توکن سوزی را برای کاربران آسان کند، یک پورتال ساده برای این کار طراحی کرد. همچنین یک استراتژی پاداش برای هولدرهایی که رمزارزهای خود را می‌سوزاندند ایجاد کرد.

هولدرهای SHIB که ارز دیجیتال خود را می‌سوزانند می‌توانند ارز دیجیتال BURNTSHIB را به‌عنوان پاداش دریافت کنند که نشان‌دهنده تعداد رمزارزهایی است که آن‌ها سوزانده‌اند. علاوه بر این دارندگان BURNTSHIB پاداش‌های غیرفعال خود را در قالب رمزارز RYOSHI دریافت می‌کنند، که در آن ۰.۴۹٪ از کارمزد تراکنش‌های تولیدشده از رمزارزهای RYOSHI بین دارندگان BURNTSHIB توزیع خواهد شد.

جمع بندی:

ارز دیجیتال SHIB ممکن است جواهر اکوسیستم شیبا باشد و LEASH و BONE ممکن است هرگز به ارز بازاری که SHIB ساخته است، هیچگاه نرسند. با این حال، ما نمی‌توانیم قدرت کامیونتی شیبا را دست کم بگیریم، با توجه به داستان بزرگی که آنها با SHIB ساخته‌اند. علاوه بر این، هرگز در کریپتو نگویید هرگز.

سوالات متداول:

+ارز دیجیتال BONE چیست؟

توکن BONE، یک توکن حاکمیتی؛ که هدف آن اجازه دادن به کاربران شیبا برای رای دادن به پیشنهادها در Doggy DAO است. همچنین دارندگان ارز دیجیتال BONE می‌توانند با تامین نقدینگی ShibaSwap، پاداش کسب کنند.

+توکن BONE در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

ارز دیجیتال BONE، در شیباریوم (شبکه لایه دوم شیبا)، شیبا سواپ (پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز)، داگی دائو (کامیونتی منبع باز شیبا) و شیبا متاورس (پلتفرم دیجیتال متاورس) کاربرد دارد و به‌عنوان یک توکن کارآمد در این اکوسیستم شناخته می‌شود.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا