۱۴۰۳/۲/۲۸
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال هارمونی چیست؟ معرفی رمز ارز وان ONE

harmony هارمونی one وان

ارز دیجیتال هارمونی با نام اختصاری one، توکن حاکمیتی شبکه هارمونی است که به عملکرد بهتر آن کمک می‌کند. از این رمزارز، برای پاداش دادن به کاربران، استیکینگ و کسب درآمد استفاده می‌شود. همچنین، هزینه تراکنش‌ها و کارمزدهای شبکه، در غالب ارز هارمونی دریافت می‌شود. برای پاسخ دقیق‌تر به پرسش، ارز دیجیتال one چیست؟ بهتر است ابتدا با شبکه هارمونی و عملکرد آن آشنا شوید. در ادامه این مطلب از هلدینگ سیمیا با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال one چیست؟

قبل از پاسخ به سوال ارز دیجیتال one چیست، نیاز است با پروژه اصلی هارمونی و اهداف آن آشنا شویم. شبکه هارمونی (ONE)، یک پلتفرم غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین است که ابزارها و امکاناتی را برای ساخت، میزبانی، مدیریت و استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در اختیار کاربران می‌گذارد. مهم‌ترین ویژگی این ابزارهای موجود در شبکه ارز هارمونی، حداکثر میزان مقیاس پذیری است. این شبکه بر بستر بلاکچین اتریوم میزبانی می‌شود و از این رو، به بهبود مقیاس پذیری و رفع محدودیت‌های شبکه هم کمک می‌کند.

در واقع، هدف اصلی چنین پروژه‌ای در بلاکچین، ایجاد یک محیط پایدار با استفاده از ابزارهای موجود در شبکه هارمونی است. در این صورت، کاربران می‌توانند بازارهایی با قابلیت همکاری و مقیاس پذیری بالا برای کوین‌ها و NFT ایجاد کنند. از دیگر ویژگی‌های مثبت شبکه هارمونی، امکان تولید بلاک در تقریبا یک ثانیه است. تراکنش‌ها در این شبکه سرعت بسیار بالاتری نسبت به شبکه اتریوم و شبکه‌های رقیب دارد.

harmony

عملکرد پلتفرم هارمونی

شبکه هارمونی، با استفاده از حالت تصادفی Sharding، سرعت تراکنش‌ها و تولید بلاک را افزایش می‌دهد و به مقیاس پذیری بالا دست می‌یابد. این وضعیت، پایگاه داده را به پارتیشن‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند و به این ترتیب، تاخیر در پردازش کاهش می‌یابد. در نتیجه، پروتکل شاردینگ، انجام تراکنش‌های سریع را امکان پذیر می‌سازد و از تراکم در شبکه نیز جلوگیری می‌کند. استفاده از این پروتکل، امنیت، مقیاس پذیری و تایید سریع تراکنش‌ها را در شبکه هارمونی به همراه دارد.

شبکه هارمونی، با پروتکل Byzantine Fault Tolerance که معروف به پروتکل Fast BFT است، عمل می‌کند. این پروتکل، با پردازش تراکنش‌ها به صورت موازی، سرعت و کارایی شبکه هارمونی را بهبود می‌دهد. همچنین، harmony، از قابلیت چند امضایی برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند که این موضوع، هزینه‌های ارتباطی را کاهش می‌دهد. با این ویژگی، تقریبا ۲۵۰ اعتبارسنجی یا حتی بیشتر می‌توانند در کمتر از دو ثانیه به اجماع برسند.

خدمات و سرویس‌های شبکه هارمونی

اصلی‌ترین خدمت شبکه هارمونی، ارائه یک بستر مناسب برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز در زمینه‌های مختلفی مانند دیفای، NFT و حتی متاورس است. خدمات این شبکه و ارز دیجیتال آن، تنها به همین موضوع خلاصه نمی‌شود. کاربران می‌توانند با استیک کردن کوین‌های خود در صرافی‌های غیرمتمرکزی که بر بستر این شبکه قرار دارند، کسب درآمد کنند.

علاوه بر امکان خرید و فروش ارز هارمونی و کسب درآمد از آن؛ کاربران این شبکه می‌توانند NFTهایی را بر بستر این شبکه طراحی کنند. سپس، آنها را در پلتفرم‌های مناسبی برای فروش قرار دهند. از دیگر سرویس‌های مهم شبکه هارمونی، امکان ولیدیتور (اعتبارسنج) شدن کاربران است. کاربرانی که ۱۰۰۰۰ کوین one را استیک کرده و اپلیکیشن مخصوص شبکه هارمونی را نصب کنند، می‌توانند یکی از اعتبارسنجان تراکنش‌های این شبکه باشند. اگر هم امکان استیک کردن این تعداد از کوین‌ها را نداشته باشند، می‌توانند با انتقال کوین‌ها به نودها ولیدیتور، از شبکه پاداش دریافت کنند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال one چیست؟

به نظر شما، ارز دیجیتال هارمونی، چه مزایا و معایبی می‌تواند داشته باشد؟ در ادامه از این مقاله، قصد داریم چند نمونه از ویژگی‌های مثبت و منفی این ارز دیجیتال و پروژه آن را بررسی کنیم. با کمک این بخش می‌توانید برای تحلیل هارمونی به دید بهتری برسید.

هارمونی

مزایای ارز دیجیتال هارمونی:

 • شبکه هارمونی اولین دسته بندی چند لایه ارائه شده در جهان است.
 • هارمونی نسبت به دیگر رقبای خود، سرعت بالاتری دارد. در واقع، تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای مقیاس پذیری و افزایش سرعت در شبکه، در آن وجود دارد.
 • هارمونی با شرکای بسیار خوبی همکاری دارد که به پیشرفت پروژه کمک می‌کند. این پروژه با بودجه IEO و بایننس Labs توسعه یافته است.
 • از آن‌جایی که اتریوم نرخ بالایی از گس را دارد، بسیاری از مردم، نسبت به خرید آن منصرف می‌شوند. ارز دیجیتال وان که در شبکه اتریوم توسعه یافته است، نرخ پایینی از گس را دارد که امکان خرید و فروش با کارمزد کم را به آنها می‌دهد.

معایب ارز دیجیتال هارمونی:

 • اتریوم، هنوز هم در حال رفع ایرادات و بهبود عملکرد شبکه هارمونی است. پس، ممکن هنگام استفاده از آن با باگ‌هایی رو به رو شوید.
 • کارایی شبکه هارمونی، مبتنی بر فناوری پیشرفته شبکه ۵G است که فعلا، در برخی از کشورهای جهان پشتیبانی نمی‌شود.
 • در حال حاضر، هنوز بنیانگذاران و تیم توسعه دهنده هارمونی، درباره آینده و نقشه راه ارز دیجیتال هارمونی شفاف سازی نکرده‌اند.
 • ارز دیجیتال هارمونی، کندل استیک‌های قرمز رنگ در نمودار بلند مدت خود دارد.
ارز دیجیتال one

کاربرد ارز دیجیتال one چیست؟

از هارمونی می‌توان برای توسعه و میزبانی برنامه‌های غیرمتمرکز، در یک اکوسیستم مقیاس پذیر و غیرمتمرکز استفاده کرد. همچنین، از این شبکه برای داشتن تراکنش‌هایی سریع و با کارمزد کم، استفاده می‌شود و نتیجه آن، انجام تراکنش‌هایی در عرض چند ثانیه است. ارز دیجیتال وان که توکن حاکمیتی چند منظوره این شبکه است، کاربرد بسیار زیادی دارد.

در واقع، از این توکن برای اعطای حق رای در حاکمیت شبکه به دارندگان آن، استفاده می‌شود. همچنین، به کاربرانی که در شبکه هارمونی فعال هستند و در اعتبارسنجی و ایمن سازی شبکه نقش گسترده‌ای را ایفا می‌کنند، توکن ONE به عنوان پاداش تعلق می‌گیرد. علاوه بر این موارد، از ارز دیجیتال وان، برای پرداخت هزینه‌های گس، کارمزد تراکنش‌ها و پرداخت هزینه‌های ذخیره سازی نیز استفاده می‌شود. در نهایت، یکی از مهم‌ترین کاربردهای ارز دیجیتال وان، امکان خرید و فروش آن و کسب درآمد ناشی از تغییر قیمت آن است. برای این‌کار، تنها کافی است که این ارز دیجیتال را خریداری کرده و در کیف پول متناسب با آن، ذخیره سازی کنید.

بلاک چین هارمونی چگونه کار می‌کند؟

پروتکل هارمونی از پایه برای حل چالش سه‌گانه بلاک چین، یعنی «امنیت، مقیاس پذیری و تمرکززدایی» طراحی شده است. در ضمن طی فرآیند توسعه این شبکه جنبه حریم خصوصی هم مورد توجه قرار گرفته که توسط دکتر تسه «چالش چهارم بلاک چین» نامیده می‌شود.

شبکه اتریوم استانداردهای توکن‌سازی ERC-20 و ERC-721 را دارد، ولی برای ایجاد ارز دیجیتال و توکن غیر قابل تعویض در شبکه هارمونی نیز باید از استانداردهای HRC-20 و HRC-721 استفاده کرد.

تمرکززدایی

پروتکل Harmony هنوز به صورت کامل تمرکززدایی نشده، اما یکی از اهداف اصلی این بلاک چین ایجاد شبکه‌ای آزاد و غیر متمرکز است که تحت عنوان پنگیا (Pangaea) شناخته می‌شود. در حال حاضر تقریبا ۱ هزار نود (Node=عضو شبکه) هارمونی فعال داریم که ۶۴ درصد از آن‌ها عضو جامعه کاربری پنگیا هستند. این جامعه کاربری همزمان با افزایش محبوبیت پروژه Harmony رشد می‌کند و میزان تمرکززدایی آن را افزایش می‌دهد.

اعضای پنگیا در آینده مدیریت شبکه را بر عهده خواهند داشت و رای آن‌ها سرنوشت بروزرسانی‌ها را مشخص خواهد کرد. نودهای تاییدکننده از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف جهان در این جامعه کاربری حضور دارند و بیشتر آن‌ها برای اولین بار وظیفه اجرای یک نود را بر عهده گرفته‌اند. بنابراین می‌توان گفت که پروتکل هارمونی در حال ایجاد یک نوع جامعه کاربری متصل و اختصاصی است که با همکاری و یادگیری در کنار یک دیگر، قصد دارند اقتصاد غیر متمرکز را در دسترس همه افراد قرار دهند.

شاردینگ

بلاک چین هارمونی با الهام گرفتن از بلاک چین‌های اتریوم و کاردانو طراحی شده است. این بلاک چین شارد شده (Sharded Blockchain) در حال حاضر ۴ شارد اصلی دارد که نحوه ارتباط آن‌ها را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید. هر شارد می‌تواند پذیرای حداکثر ۲۵۰ تاییدکننده باشد و در نتیجه این شاردینگ، ظرفیت فعلی شبکه هارمونی حداکثر ۱ هزار نود است.

بلاک چین Harmony توانایی پردازش ۲ هزار تراکنش در ثانیه را دارد. تیم توسعه‌دهنده هارمونی در مصاحبه‌ای مدعی شد که هر شارد جدیدی که به این شبکه اضافه شود، توانایی پردازش ۵۰۰ تراکنش اضافی را برای آن به ارمغان خواهد آورد. هدف این تیم، داشتن ۲ هزار شارد است که به شبکه هارمونی اجازه می‌دهد در هر ثانیه ۱ میلیون تراکنش را پردازش کند.

از لحاظ فنی، پروتکل هارمونی اولین اجرای موفقیت آمیز یک «بلاک چین اثبات سهام شارد شده» محسوب می‌شود. بسیاری از توسعه دهندگان سعی دارند راه حل‌های نوآورانه‌ای برای حل مشکل تعامل پذیری میان شاردها ایجاد کنند، اما تیم هارمونی با حفظ وضعیت بلاک چینی مشابه برای شاردهای مختلف، راه حلی متفاوت برای این مشکل ارائه کرده است. با این راه حل، کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را به صورت همزمان در شاردهای مختلف نگهداری کنند.

الگوریتم اجماع

هارمونی و ارز دیجیتال ONE از یک الگوریتم اجماع اختصاصی به نام «اثبات سهام موثر» (Effective Proof-of-Stake) یا EPoS استفاده می‌کند. این مکانیزم توافق جمعی از نوآوری‌های بهبود یافته الگوریتم «تحمل خطای بیزانس کاربردی» (Practical Byzantine Fault Tolerance) یا PBFT بهره برده و الگوریتم «تحمل خطای بیزانس سریع» (Fast BFT) یا FBFT را ایجاد می‌کند. در نتیجه این فرآیند، تراکنش‌های هارمونی تقریبا به صورت آنی تکمیل می‌شوند و کارمزدهای آن‌ها نیز کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، بلاک چین Harmony از یک تابع قابل تایید تصادفی (verifiable random function) یا VRF و یک تابع قابل تایید تاخیری (verifiable delay functions) یا VDF هم استفاده می‌کند تا از تصادفی بودن تایید کنندگانی که دارایی‌های خود را در شبکه استیک می‌کنند، اطمینان حاصل شود. در ضمن این قابلیت شبکه هارمونی از فرآیند فرانت رانینگ (Front-Running – استفاده از اطلاعاتی که به دلیل تاخیر در ثبت تراکنش‌ها، در معاملات به کاربر برتری می‌دهند) هم جلوگیری می‌کند.

همانند پارامتر اشباعی (Saturation Parameter) که در استخرهای استیکینگ کاردانو وجود دارد، شبکه هارمونی هم مکانیزمی دارد که از دستکاری شدن اطلاعات یک شارد توسط یک سرمایه گذار بزرگ جلوگیری می‌کند. این مکانیزم با کاهش دادن پاداش استیکینگ، باعث می‌شود مقادیر بالا به صورت یکجا استیک نشوند و برای تایید کنندگان انگیزه ایجاد می‌کند تا ارز ONE خود را شاردهایی که سود بیشتری می‌دهند، استیک کنند.

اثبات سهام موثر

اثبات سهام موثر (EPoS) بسیار شبیه مدل تائید کننده و نماینده اثبات سهام استاندار (PoS) است. تائید کنندگان ارز دیجیتال شبکه هارمونی (One) را استیک می‌کنند تا یک نود را ایجاد کنند و در آینده بتوانند تراکنش‌ها را در یک فرآیند انتخاباتی پردازش کنند. نودهای عادی توکن وان خود را پشت یک تائید کننده استیک می‌کنند و در عوض قسمتی از پاداش بلاک های آینده و کارمزدهای تراکنش ها را بدست می‌آورند. بعد از انتخاب و اختصاص داده شدن، تائید کننده بلاک ها را می‌سازد و پاداش‌ها را با نودهای عادی تقسیم می‌کند.

عامل تمایز اثبات سهام موثر در نحوه توزیع پاداش است. بیشتر سیستم‌های اثبات سهام به این گونه هستند که هرچه بیشتر استیک کنید، پاداش بیشتری می‌گیرید. برخلاف این، در اثبات سهام موثر هرچه بیشتر استیک کنید پاداش کمتری می‌گیرید و تائید کنندگانی که بیش از حد در یک نود استیک کرده باشند را مجازات می‌کند. نودهایی که مقدارهای کوچکتری را استیک کرده باشند پاداش های بزرگتری را نسبت به حجم استیک شده بدست می‌آورند. این موضوع تائید کنندگان بزرگ را تشویق می‌کند تا غیرمتمرکز عمل کنند.

در کنار این‌ها، اثبات سهام موثر، هزینه داخل شبکه (Gas Fee) پایین‌تری را فراهم می‌کند. بخاطر همین، اثبات سهام موثر جایگزین جذابی برای سوخت شبکه بالای اتریوم و مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین با اثبات کار است.

کیف پول‌های ارز دیجیتال هارمونی

کیف پول‌های زیادی هستند که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. برای انتخاب والت مناسب ارز دیجیتال هارمونی، ابتدا باید به میزان دارایی و زمان ذخیره سازی خود دقت کنید. به عنوان مثال، کیف پول‌های گرم، مناسب برای دارایی‌های زیاد، در طولانی مدت نیستند. برخی از کیف پول‌های مناسب برای هارمونی، عبارت‌اند از:

ارز دیجیتال هارمونی
 • Harmony ONE: این کیف پول به عنوان یک افزونه گوگل کروم در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و استفاده از آن، تنها با دسترسی به اینترنت، امکان پذیر است.
 • Ledger: تقریبا تمام مدل‌های کیف پول لجر از ارز دیجیتال هارمونی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید این دارایی دیجیتال خود را به این کیف پول منتقل کنید. معمولا از کیف پول‌های سخت افزاری برای نگهداری دارایی‌های زیاد در طولانی مدت استفاده می‌شود.
 • Trezor: رابط کاربری کیف پول سخت افزاری ترزور کمی پیچیده است و به همین دلیل، بیشتر به سرمایه گذاران حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود. توجه داشته باشید که تروز رایگان نیست و برای خرید دستگاه سخت افزاری آن باید مبلغی را بپردازید.
 • Trust Wallet: این کیف پول گرم یا نرم افزاری، به صورت رایگان و تنها با دانلود نسخه‌های متناسب با سیستم مورد استفاده قرار می‌گیرد. نسخه‌های اندروید، IOS و تحت وب تراست والت در دسترس است.
 • Atomic: این والت تقریبا از بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال مختلف پشتیبانی می‌کند که تنها یکی از آنها ارز دیجیتال One است. رابط کاربری ساده اتمیک والت باعث شده که تمام افراد به خصوص مبتدیان، امکان استفاده راحت از آن را داشته باشند.

صرافی‌های ارز دیجیتال هارمونی

درحال حاضر این ارز دیجیتال را می‌توانید از اکثر صرافی‌ها خرید کنید. پلتفرم‌هایی همچون Binance, AscendEX, BIB و Bilaxy از ارز دیجیتال ONE پشتیبانی می‌کنند. پیشنهاد ما به شما کاربران عزیز این است می‌‌توانید این توکن با ریال کشور ایران و مستقیما از صرافی سیمیا خریداری و به کیف پول خود واریز کنید.

از دیگر صرافی های مهم ارز دیجیتال هارمونی به موارد زیر نیز می‌توان اشاره کرد.

 • gate.io
 • OKX
 • KuCoin
 • Houbi Global

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال هارمونی و پلتفرم آن

شبکه هارمونی، توسط یک تیم توسعه دهنده حرفه‌ای و با تجربه تاسیس شد که قابلیت همکاری و بهبود مقیاس پذیری را در شبکه ارائه می‌دهد. اعضای اصلی تیم توسعه دهنده این پروژه، استفان تسه (Stephen Tse) بنیانگذار و مدیر عامل پروژه به همراه نیک وایت (Nick White) بنیانگذار و عضو فعال تیم توسعه هستند.

این پروژه، برای اولین بار در سال ۲۰۱۷، با تیم توسعه دهنده ۱۲ نفره آغاز شد که تقریبا ۷ نفر از این اعضا، عضو تیم‌های گوگل، آمازون و مایکروسافت بودند. استفان تسه نیز در گذشته با تیم گوگل، مایکروسافت و اپل، به عنوان مهندس، همکاری می‌کرد. او پس از آغاز پروژه هارمونی تصمیم گرفت که زیرساخت‌های اصلی آن را تا پایان سال ۲۰۲۱ آماده و معرفی کند.

چرا باید از پروتکل هارمونی استفاده کنیم؟

هارمونی در جولای ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹) از طرح کمک مالی خود پرده‌برداری کرد که قرار است ۷ میلیون دلار را در اختیار توسعه دهندگان فعال در بلاک چین آن قرار دهد. این شبکه روی ۷ بخش اصلی توسعه تمرکز دارد که شامل برنامه‌های غیر متمرکز (dApps)، پورتال‌ها، اثبات هیچ‌آگاهی (ZKProof) و جامعه کاربری هستند.

علاوه بر این، هارمونی پس از محقق شدن اهداف توسعه، طی شش هفته کمک مالی ارائه می‌کند. هفته اول با اجرای برنامه روی شبکه آزمایشی آغاز می‌شود و هفته ششم با جمع آوری بازخورد بازار از برنامه‌ای که روی شبکه اصلی هارمونی ارائه شده، پایان می‌یابد. بر اساس این طرح، تاکنون ۱۲ کمک هزینه مالی به پروژه‌های مختلف اهدا شده است.

هارمونی در اکتبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) هورایزن (Horizon – یک پل دوطرفه اتریومی) را عرضه کرد و به صورت همزمان، یک صرافی غیر متمرکز (DEX) به نام سووپ (Swoop) هم برای هورایزن عرضه شد. این نوآوری‌ها هر چند در میان سایر خبرهای ارز دیجیتال خیلی مورد توجه قرار نگرفتند، اما بدون شک برای آماده سازی بلاک چین برای مقبولیت عمومی ضروری هستند. به همین دلیل است که امروزه ساده‌سازی تجربه کاربری برای انجام فعالیت روی زنجیره‌ای، به یکی از اولویت‌های اصلی بیشتر پروژه‌های رمز ارزی تبدیل شده است.

استیکینگ ارز دیجیتال هارمونی

زمان مورد نیاز: ۱۰ دقیقه

یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق شبکه هارمونی، استیکینگ آن به‌عنوان یک نود (Node) است. برای این‌کار، تنها کافی است که مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

 1. ورود به صفحه استیکینگ هارمونی ابتدا کلمه Harmony Staking را در مرورگر خود سرچ کنید و وارد صفحه مربوط به استیکینگ هارمونی شوید.
ارز دیجیتال harmony
 1. انتخاب نود در صفحه اصلی، یک لیست طولانی از اسم‌ها را می‌بینید که هر یک از آنها، نودهای تایید کننده بلاک هستند. یکی از آنها را انتخاب کنید تا وارد صفحه مربوط به آن تایید کننده شوید. در ادامه، بر روی گزینه Delegate کلیک کنید.
 2. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری در این مرحله، نیاز به ساخت حساب کاربری یا ورود به اکانت قبلی خود دارید. در هنگام ثبت نام، یک کیف پول به اکانت تان متصل کنید تا درآمدتان به آن کیف پول منتقل شود.
 3. انتخاب گزینه Delegate پس از ساخت اکانت یا ورود به اکانت قبلی، مجددا بر روی گزینه Delegate کلیک کنید.
 4. واریز پاداش ساخت بلاک حالا باید کمی منتظر بمانید تا شبکه هارمونی، تایید کننده انتخابی شما را برای پردازش بلاک، تایید کند. در نهایت، مقداری از پاداش ساخت بلاک، به کیف پول ارز دیجیتال شما واریز می‌شود.

آینده ارز هارمونی one

تحلیلگران بازار کریپتو معتقدند که ارز دیجیتال هارمونی، یکی از ارزهای آینده‌دار خواهد بود. اغلب این متخصصان بر این باورند، ONE می تواند تا سال ۲۰۲۵ به ۰.۰۳۴۹۱۲ دلار برسد. اگرچه روند رشد این ارز در سال جاری نزولی خواهد بود اما پیش‌بینی می‌شود که این روند در دو سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۵ صعودی خواهد شد.

جمع بندی:

هارمونی در حال ایجاد یک راه حل مقایس پذیری لایه دومی نوآورانه و تعامل پذیر برای شبکه اتریوم است. علاوه بر این، روش توسعه پروژه در بلاک چین آن (به دلیل شباهت به اتریوم) برای بیشتر توسعه دهندگان آشنا خواهد بود. پل دو طرفه اتریومی این بلاک چین نیز امکان تبادل تقریبا آنی و بسیار کم‌هزینه دارایی‌های دیجیتال بین بلاک چین‌های هارمونی و اتریوم را امکان پذیر می‌کند.

چند سال پیش تردیدهایی در مورد این پروژه وجود داشت و زمانی که کیف پول افزونه‌ای ارز ONE هک شد، میلیون‌ها توکن وان به سرقت رفتند. تیم توسعه‌دهنده این والت جایزه‌ای برای کسانی که به دستگیری هکرها کمک کنند، تعیین کرد؛ اما در نهایت اطلاعات لازم به دست نیامد و سرانجامی برای این پرونده حاصل نشد. از طرف دیگر عدم حضور هارمونی در رسانه‌های ارز دیجیتال نیز می‌تواند مانعی برای افزایش مقبولیت آن در میان عموم مردم باشد.

تیم توسعه‌دهنده شبکه Harmony به صورت مداوم روی بروزرسانی‌ها و فعالیت‌های مختلف کار می‌کند. این میزان تعهد، هم از دیدگاه کاربر و هم از دیدگاه توسعه‌دهنده، نشانی مثبت برای مسیر پیش روی توکن وان و مقبولت هارمونی خواهد بود. پروتکل هارمونی و ارز ONE در کنار بلاک چین محبوب اتریوم در حال گسترش است و تعامل پذیری را برای آن به ارمغان می‌آورد. حال باید منتظر ماند و دید که عرضه بروزرسانی اتریوم ۲ چه تاثیری بر سرنوشت این بلاک چین خواهد گذاشت.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا