۱۴۰۳/۲/۲۸
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال مجیک MAGIC چیست؟ آشنایی با Treasure DAO

magic مجیک treasure dao

مجیک (MAGIC) نام توکن گیمینگی است که در سال ۲۰۲۱ با هدف خرید و فروش آیتم در بازی راه‌اندازی شد. ویژگی منحصربه‌فرد این دارایی که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می‌کند، امکان ارتباط میان چند جامعه‌ی مختلف برای رشد و توسعه بازی‌ها است. این پروژه به دنبال آن است که به یکی از غول‌هایصنعت متاورس تبدیل شود و در این راستا اهداف مشخصی دارد. اگر می‌خواهید بدانید اهداف ارز مجیک چیست، درباره کاربردهای آن اطلاعات بیشتری کسب کنید و بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری از آن را بشناسید، با ما در این مقاله‌ی هلدینگ سیمیا همراه باشید.

ارز مجیک چیست؟

مجیک، توکنی در اکوسیستم گیمینگ Treasure و یکی از پروژه های NFT است که بر بستر شبکه آربیتروم فعالیت می‌کند. این مجموعه، یک ناشر غیرمتمرکز برای بازی‌هایی است که جامعه‌ی طرفداران نقش زیادی در آن‌ها دارد.

این ارز در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ عرضه شد. این توکن به‌عنوان ارز رزرو (ارزی که به‌عنوان پشتوانه‌ی مالی عمل می‌کند) برای اکوسیستم Treasure ایفای نقش می‌کند. MAGIC به‌گونه‌ای طراحی شده است که با گذر زمان، کمیاب‌تر می‌شود و از این طریق، ارزش آن افزایش می‌یابد. کاربران می‌توانند از طریق بازی کردن و انجام فعالیت در پلتفرم متاورسی Bridgeworld این ارز را به‌دست بیاورند.

توکن بومی این پروژه با نماد MAGIC در رتبه‌بندی ارزشمندترین رمزارزهای بازار در سایت CoinGecko، در جایگاه ۲۰۱ قرار دارد. بالاترین قیمت آن تاکنون، در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۲۲ در سطح قیمت ۶.۳۲ دلار ثبت شده است. همچنین، کمترین سطح قیمتی مجیک تا این لحظه در روز ۷ اکتبر ۲۰۲۱ در رقم ۰.۰۱۹۹ دلار دیده شده است.

مجیک، در شبکه‌ی ERC-20 ساخته شده است و حداکثر میزان ذخایر آن در حدود ۳۴۷ میلیون کوین تعیین شده است. همچنین، این توکن روی شبکه لایه دو آربیتروم هم فعال است. برای این ارز، هاوینگ سالانه تعیین شده است و هر بار، این هاوینگ پاداش حاصل از آن را نصف می‌کند. هولدرهای این توکن در موضوعات مربوط به حاکمیت اکوسیستم Treasure حق رای دارند. در نمودار زیر، شکل توزیع این توکن را مشاهده می‌کنید:

magic

ترژر (Treasure) چیست؟

ترژر  را باید یک ناشر بازی با رویکردی منحصر به فرد دانست. در حقیقت، طرفداران و بازیکنان داستان بازی‌های این ناشر غیرمتمرکز را می‌نویسند و در آن مشارکت کامل دارند. بازی‌های این مجموعه همگی از توکن بومی آن یعنی مجیک استفاده می‌کنند.

ترژر از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده و یکی از این بخش‌ها، متاورس Smolverse است. اسمول‌ورس یک پروژه‌ی برجسته در اکوسیستم ترژر با مجموعه NFTهای گوناگون است. این پروژه در اکتبر ۲۰۲۱ آغاز به کار کرد و طی مدت کوتاه ۱۰ ماه، حجم معاملات حدود ۷۳ میلیون دلاری را در بازار خود به ثبت رساند.شما می‌توانید در این متاورس قدم بزنید و دنیایی قابل تعامل با فعالیت‌های گوناگون آن چین را در آن تجربه می‌کنید.

بازی Life بخش دیگری از Treasure محسوب می‎شود. این بازی بر روند زندگی متمرکز است و در آن، کاراکترها برای رشد و ادامه‌ی زندگی به ارز MAGIC نیاز دارند. در حال حاضر، حجم معاملات مجموعه NFT این بازی حدود ۱۰.۷ میلیون مجیک است.

نقشه راه Treausre DAO

تیم Treasure جهت ارائه‌ی شفافیت بیشتر از اقدامات و کارهای در دست انجام، یک نقشه راه عمومی ارائه کرده است. برنامه‌ها و مراحل این نقشه به سه بخش به‌زودی (Soon)، بعدی (Next) و آتی (Future) تقسیم شده‌اند. در ادامه می‌توانید بخشی از رودمپ این پروژه را مشاهده کنید:

مجیک

اهداف پروژه Treasure DAO

این پروژه خواستار فراهم کردن امکان راه‌اندازی متاورس غیرمتمرکز توسط جوامع است.

در وایت‌پیپر این پروژه، ارتباط میان منابع، جامعه و متاورس به این شکل تفسیر شده است:«ما باور داریم که متاورس، داستان نوشته شده توسط جامعه است و منابع در دسترس، رشته‌هایی هستند که در دوخت و بافندگی پارچه‌ی متاورس استفاده می‌شوند».

تیم Treasure انتظار دارد تا با گذر زمان، این دائو به اکوسیستم بسیار گسترده‌تر با ارائه‌ی محصولات گوناگون و متعدد دست یابد. پروژه‌ی ترژر امیدوار است تا در بلند مدت، به یک نمونه‌ی برجسته در تمرکززدایی در دنیای وسیع NFTها تبدیل شود. این سازمان خودمختار غیرمتمرکز از درآمد خود جهت شروع کار پروژه‌های جدید و رشد بیشتر پروژه‌های پیشین استفاده خواهد کرد. در اینجا توکن مجیک به افزایش تمرکززدایی متاورس‌ها کمک خواهد کرد.

خدمات ارز مجیک چیست؟

بنا به داده‌های وایت‌پیپر این پروژه، MAGIC به NFTها قدرت بخشیده و آن‌ها را از فانتزی به دارایی مولد و پربازده تبدیل می‌کند. پروژه‌ی Treasure به‌طور کامل توسط جامعه آن هدایت می‌شود و تمام اعضای تیم آن به‌شکل مستقیم از میان طرفداران انتخاب شده‌اند. دائوی این پروژه چارچوبی را بنا نهاده که در آن، جامعه می‌تواند به ساخت و توسعه‌ی موارد مرتبط با اکوسیستم در کنار تیم اصلی بپردازد. این اقدامات منجر به اهدای پاداش به اعضای جامعه در قالب مجیک می‌شود.

به‌طور دقیق‌تر، MAGIC ارز رسمی اکوسیستم Treasure محسوب می‌شود و تراکنش‌های بازار معاملاتی و پاداش‌های داخل بازی، همگی در قالب این ارز ارائه و انجام می‌شوند. همچنین، خالقان بازی‌ها در ترژر می‌توانند با استفاده از این توکن به گسترش پروژه‌های خود در اکوسیستم بپردازند. جایگاه و اهمیت این توکن باعث شده است تا بسیاری از افراد، آن را ارزشمند بدانند و نسبت به آینده‌ی آن خوشبین باشند.

مزایا و معایب ارز مجیک چیست؟

ارز MAGIC مثل سایر ارزهای دیجیتال بازار دارای نقاط مثبت و منفی گوناگونی است. البته، مزایای فراوان و پررنگی دارد که شاید نظر بسیاری از کاربران را جلب کند.

مزایا

 • این ارز به‌عنوان یک رابط میان تمام بازی‌های متاورسی اکوسیستم Treasure ایفای نقش می‌کند.
 • هر جامعه‌ای در این اکوسیستم می‌تواند متاورس خود را داشته باشد.
 • امکان استیک ارز این پروژه و کسب درآمد از طریق آن وجود دارد.

معایب

این پروژه معایب و محدودیت‌های برجسته‌ای ندارد، اما ممکن است برای بعضی از کاربران تعیین کننده باشد:

 • پروژه‌ی این ارز بر بستر شبکه‌ی آربیتروم راه‌اندازی شده که نگرانی‌هایی پیرامون متمرکز بودن آن وجود دارد.
 • ارز مجیک مثل تمام ارزهای بازار، نوسانات قیمتی را تجربه می‌کند.
ارز دیجیتال مجیک

تیم توسعه MAGIC

به جز هم‌بنیان‌گذاران پروژه‌ی Treasure، بقیه‌ی اعضای تیم توسعه‌ی آن هویت خود را فاش نکرده و با نام مستعار در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. جان پتن (John Patten) و کارل وونگ (Karel Vuong) هم‌بنیان‌گذاران مجیک هستند. نام مستعار بقیه‌ی اعضای تیم را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

نام مستعارحوزه فعالیت
Peitaاقتصاددان و مسئول محصولات در Bridgeworld
Jpegapeمسئول همکاری با دیگر شرکت‌ها
Sambinoمدیر تیم بازاریابی
t1devمسئول ایده‌پردازی تکنولوژی
Zakطراح برندینگ و هویت برند
_Xمدیر امور اجتماعی
Raeمسئول امور اجرایی
SimMayorمدیر محصول
Antlionتوسعه‌دهنده بک اند
Frannyverseتوسعه‌دهنده فرانت اند
Mouse Devتوسعه‌دهنده سالیدیتی
Rappzulaتوسعه‌دهنده فول استک
jcheeseتوسعه‌دهنده فرانت اند
Basطراح رابط کاربری و تجربه کاربری
ENTطراح رابط کاربری و تجربه کاربری
Vinnyتوسعه‌دهنده بک اند و سالیدیتی
Yenطراح هنری

صرافی‌های ارائه دهنده‌ی ارز مجیک

تا اینجای مقاله به راه‌های کسب MAGIC از طریق اکوسیستم آن و بازی‌ها اشاره کردیم، اما امکان معامله‌ی آن در صرافی‌ها هم وجود دارد. از خدمات اصلی یک صرافی ارز دیجیتال، فروش و معامله‌ی انواع رمزارزها است.

 • صرافی بایننس (Binance)
 • صرافی کوین بیس (Coinbase)
 • صرافی کریپتو دات کام (Crypto.com)
 • پلتفرم اوکی اکس (OKX)
 • صرافی کوکوین (Kucoin)
 • صرافی یونی سواپ (Uniswap)
 • پلتفرم Gate.io

بیشتر پلتفرم‌های مورد اشاره به احراز هویت نیاز داشته و صرافی‌های غیرمتمرکز هم محدودیت‌های دیگری دارند. همانطور که احتمالا می‌دانید به دلیل وجود تحریم‌ها و محدودیت‌ها برای کاربران ایرانی، امکان احراز هویت در صرافی‌های خارجی برای ما وجود ندارد. برخی با استفاده از مدارک غیرقانونی و روش‌های دیگر با این صرافی‌ها کار می‌کنند، اما با دردسرها و مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود. پیشنهاد ما به شما صرافی سیمیا است، همین حالا می‌توانید بدون مواجهه با هرگونه از این دردسرها و صرف هزینه‌ی اضافی برای دور زدن تحریم‌ها، به‌راحتی در صرافی سیمیا به خرید ارز مجیک بپردازید.

کیف پول‌های مناسب ارز MAGIC

اگر مقدار توکن مورد نظر خود را خریداری کرده و به دنبال نگهداری آن هستید، می‌توانید از کیف پول‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری متنوعی استفاده کنید. در این والت‌ها هیچ‌کس جز شما به دارایی رمزارزیتان دسترسی ندارد.

 • کیف پول تراست (Trust Wallet)
 • کیف پول متامسک (MetaMask)
 • کیف پول کوین بیس (Coinbase)
 • لجر (Ledger)
 • imToken
 • آی توکن (iToken)
 • توکن پاکت (TokenPocket)
 • توروس (Torus)
ارز دیجیتال magic

چشم‌انداز آینده MAGIC و Treasure

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در این ارز هستید، حتما می‌خواهید بدانید که چشم‌انداز آینده‌ی ارز مجیک چیست؟ با توجه به ایده‌ی منحصر به فرد پروژه‌ی Treasure، می‌توان آینده‌ی روشن و امیدوارکننده‌ای را برای آن تصور کرد. توکن مجیک ارز رسمی اکوسیستم این پروژه محسوب می‌شود و در بسیاری از فعالیت‌های مرتبط با آن نقش مهمی دارد. بنابراین، پیش‌بینی خوشایندی از آینده‌ی این پروژه و توکن آن حاصل می‌شود و در بلند مدت جای رشد گسترده‌ای برای MAGIC وجود دارد.

سرویس‌ها و خدمات ترژر

تنوع خدمات و سرویس‌ها در Treasure در مدت زمان بسیار کوتاهی تکامل یافت. با توجه به رشد و پیشرفت‌های پروژه مجیک، تیم توسعه‌دهنده آن در پی ارتقا پروژه ویژگی‌های مهمی مانند Bridgeworld، Cartridges، Community، Infrastructure و Trove اضافه کردند.

 • ارز مجیک (Magic)

ارز magic از متاورس Bridgeworld سرچشمه می‌گیرد و در دیگر متاورس‌هایی که Treasure از آن‌ها پشتیبانی می‌کند استفاده می‌شود. پلتفرم Bridgeworld اینگونه ارز magic را توصیف می‌کند که این پلتفرم به‌عنوان مکانی است که در آن ستاره‌های جدید متولد می‌شوند. دلیل این توصیف زیبا این است که توکن Magic به متاورس‌ها قدرت می‌دهد و اجازه‌ ی اتصال و دایره عملکرد را برای کاربر گسترده‌تر می‌سازد. توکن مجیک، رمزارزی است که برای خرید و فروش NFT در مارکت Treasure ملقب به Trove استفاده می‌شود. همچنین MAGIC از طریق عملکرد خود، از تمرکززدایی بیشتر و همچنین معرفی دارایی‌های ارز دیجیتال که در دنیای واقعی استفاده شوند، پشتیبانی می‌کند.

 • تریژرها (Treasures)

Legionها از منابع گوناگونی برای ارتقای بازیکنان خود در بازی و استیکینگ استفاده می‌کنند. هر منبع طبیعی، که به‌عنوان گنج شناخته می‌شود، با MAGIC قابل خریداری است و در حال حاضر ده‌ها گنج مختلف در دسترس بازیکنان بازی Bridgeworld است. گنجینه‌ها می‌توانند از نعمت‌‎های خدادادی، الماس و موارد دیگر متفاوت باشند. شما می‌توانید از این گنجینه ها برای تکمیل ماموریت‌ها و ماجراجویی‌های مختلف استفاده کنید و فرصت های بیشتری برای کسب درآمد در متاورس داشته باشید.

 • لژیون‌ (Legions)

در متاورس Bridgeworld، لژیون‌ (Legions) بازیکنان کلیدی آن هستند که در قالب Treasure NFTها نشان داده می‌شوند. برخی بازیکنان آن شامل Auxiliary و Genesis units هستند. به‌عنوان یک بازیکن شما قادرید با انجام ماموریت‌ها و استخراج توکن مجیک، ماجراجویی خود را آغاز کنید. شما همچنین می‌توانید از NFTهای Treasure خود برای ارتقا بازیکنان خود در بازی استفاده کنید. هر Legion دارای ویژگی‌ها و توانایی‌های منحصربه‌فردی است که در بازی استفاده می‌شود. توانایی و قدرت جنبه‌های مختلف لژیون‌ها از طریق به دست آوردن Treasures پشتیبانی می‌شود.

 • کارتریج‌ها (Cartridges)

کارتریج‌هایی که توسط سازندگان با استفاده از MAGIC ساخته شده‌اند، به صورت رایگان قابلیت مینت کردن دارند. کارتریج‌های فعلی عبارت‌اند از LIFE، Smolverse و Bridgeworld. این کارتریج‌ها از طریق استفاده ارز MAGIC به متاورس Treasure مرتبط هستند. برخی از کارتریج‌هایی که به زودی قرار است راه‌اندازی شوند عبارتند از:

 • Battle Fly
 • Toadstoolz
 • The Beacon
 • Knight of the Ether
 • انجمن (Community)

در لایه جامعه مجیک، جوامع کوچک متعددی ساکن هستند. هر یک از جوامع توسط توسعه‌دهنده شخصی‌سازی می‌شوند. با این حال، همه آن‌ها برای عملکرد و استفاده از اصناف و منابع مشابه از رمزارز MAGIC استفاده می‌کنند. 

 • زیر ساخت (Infrastructure)

لایه ضروری Infrastructure به‌عنوان نیروگاه اقتصادی در کل پلتفرم عمل می‌کند. همچنین تمامی ابزارها و منابعی که برای موفقیت به سازندگان پروژه‌های جدید نیاز دارند را در اختیار می‌گذارد. لایه‌های دیگر، کارتریج‌ها و جامعه، برای عملکرد به زیرساخت‌های اصلی اکوسیستم متکی هستند. همه لایه‌ها از توکن بومی Treasure به‌عنوان مکانیزم اتصال استفاده می‌کنند.

 • Trove

در Trove، کلکسیونرها، بازیکنان بازی و دیگران می‌توانند به خرید و فروش NFTهای درون بازی بپردازند. Trove به‌عنوان یک مارکت پلیس در آبیتروم فعالیت می‌کند.

 • Magic Swap

Treasure در حال حاضر از چندین بازی پشتیبانی می‌کند و این تعداد در حال افزایش است. وظیفه MAGIC این است که بازی‌ها را به هم پیوند می‌دهد. MagicSwap مبادله MAGIC را با انواع دیگر ارزهای ذخیره مورد استفاده در این بازی‌های مختلف آسان می‌کند. با انجام این کار، این دروازه از اقتصاد متقابل بازی Treasure پشتیبانی می‌کند. 

بهترین پروژه‌های Treasure NFT

ارز مجیک

Treasure پایه و اساس چندین پروژه NFT هیجان انگیز است و پروژه های بیشتری امروزه در دست اجرا هستند. در حالی که هر پروژه به تنهایی با ویژگی‌ها و عملیات‌های منحصربه‌فرد می‌ایستد، همه آن‌ها از نشانه اصلی Treasure استفاده می‌کنند. تعدادی از این پروژه‌ها در فضای غیرمتمرکز محبوبیت باورنکردنی به دست آورده‌اند. برخی از بهترین NFT در ترژر جهت بازی کدام‌ است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی و معرفی برترین NFTهای ترژر بپردازیم.

 • بریج ورلد (Bridgeworld)

بریج ورلد به نظر می‌رسد یک جهان جذاب و پر از امکانات باشد. در این بازی، کاربران با یکدیگر در امور تجاری و تصاحب منابع رقابت می‌کنند، در ماجراجویی‌های مختلف شرکت می‌کنند و حتی امکان استفاده از جادوهایی که از معدن اطلس به دست می‌آید را دارند. موضوع این است که داستان و قصه بازی به صورت غیرمتمرکز و با مشارکت کاربران ایجاد می‌شود، علاوه بر ایجاد تعامل بیشتر بازیکنان، می‌تواند برای تجربه‌ی بازی بسیار جذاب و جدیدتری ایجاد کند.

 • اسمول‌ورس (Smol Brains)

Smolverse در مقایسه با Bridgeworld، پیچیدگی کمتری دارد اما برای بازیکنان بازی به همان اندازه سرگرم کننده و پرسود است. اسمول ورس اولین پروژه‌ بعد از Bridgeworld است. بازیکنان در بازی از NFTهایی به نام Smol Brains استفاده می‌کنند و دیگر ان‌اف‌تی‌های موجود در آن Smol Cars و Smol Land در Smolverse  هستند. بازیکنان با به اشتراک‌گذاری NFTهای Smol Brains امتیاز IQ برای خود ایجاد می‌کنند. با IQ بالاتر، Smol Brains NFT ارزش خود را در بازار افزایش می‌دهد. Smol Pets و Smol Backpacks به تازگی برای بهبود یافتن بازی عرضه شده‌اند. نوآوری های آتی برای Smol Brains شامل توانایی ساخت نوزادان Smol و استفاده از Smol Cars در مسابقات برای کسب جوایز است.

 • سید آف لایف (Seed of Life)

LIFE که توسط Jumpman ساخته شد، اولین پروژه Treasure metaverse بود که توسط تیم Treasure ساخته نشد. این بازی با یک نوزاد Seed of Life NFT شروع می شود که به تدریج به یک کودک، نوجوان، یک بزرگسال و در نهایت یک سالمند تبدیل می‌شود. با گذشت زمان، ویژگی‌های NFT شما در این بازی تغییر می‌کند.

این NFTها می‌توانند عاشق شوند، ناامیدی را تجربه کنند، شغلی پیدا کنند، به مدرسه بروند و موارد دیگر. این NFT ها تجربه زندگی را شبیه‌سازی می‌کنند و می‌توانند دارنده آن NFT را به سفری احساسی ببرند. هنگامی که NFT می‌میرد، به مالک یک NFT یادبود اعطا می‌شود. ارز MAGIC منبع حیاتی است که برای این NFT ها ضروری است و می‌توانند فرصت ها و منابع جدیدی را ایجاد کنند.

جمع بندی:

در مورد تعامل با اکوسیستم ترژر دائو، پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین بیشتر از همیشه به توسعه و رشد جوامع کاربری اهمیت می‌دهند، انتظار می‌رود ترژر دائو نیز تلاش خود را برای جذب و مشارکت کاربران به‌عنوان یک بخش مهم از موفقیت پروژه داشته باشد.

درباره آینده جوامع کاربری ترژر دائو، می‌توان گفت که تاثیر و موفقیت یک پروژه بلاکچینی به طور قابل توجهی به توانایی تجذیه و تحلیل نیاز‌ها و مشکلات کاربران، ارائهٔ راه‌حل‌های نوآورانه، ایجاد ارتباط نزدیک با جامعه، و بهبود مدل‌های کسب و کار پیوسته است. اگر ترژر دائو به این عوامل توجه کند و توانایی ایجاد تجربه‌ای مثبت و جذاب برای کاربران داشته باشد، امکان دارد که در آینده نزدیک به یک جامعه کاربری پویا و پرشور تبدیل شود.

به طور کلی، پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین و رمزارزها همواره تحولاتی پیچیده و پیش‌بینی نشدنی دارند، اما ارز magic که در پروژه تروژر مورد استفاده زیادی قرار گرفته است با تمرکز بر رشد فناوری، جذب کاربران و ایجاد ارتباط مستقیم با آنها، می‌تواند در مسیری موفق قرار گیرد.

سوالات متداول:

ارز مجیک (Magic) رمزارزی است که برروی آربیتروم تاسیس شده است. بازی‌ها، بازیکنان، متاورس‌ها و جوامع را در وب ۳.۰ به هم متصل می‌کند. این ارز به عنوان واحد پول در Treasure Metaverse و همچنین در تراکنش‌ها و بازی‌های داخل اکوسیستم استفاده می‌شود.

قبل از خرید ارز دیجیتال، لازم است براساس تاریخچه قیمت و تحلیل‌های بازار قیمت ارز مجیک را پیش‌بینی کنید. بازار رمزارزها معمولا دارای نوسانات زیادی بوده و نیاز به تحلیل دقیق و مطالعه اخبار بازار دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا