۱۴۰۳/۲/۲۸
Search
Close this search box.

ارز دیجیتال اکس کارنیوال XCV چیست؟ معرفی کامل رمز ارز XCarnival

xcarnival XCV اکس کارنیوال ایکس کارنیوال

اکس کارنیوال یا ایکس کارنیوال با ایده‌ای جدید خلق شد و قصد دارد در اکوسیستم توکن‌های NFT انقلابی برپا کند. دیگر خرید توکن‌های NFT گران‌قیمت رویا نیست و این پلتفرم با ارائه وام‌های مختلف، به این رویا رنگ واقعیت زده است. علاوه‌بر ویژگی‌های متنوع، بسیاری از صندوق‌ها روی این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند

ایده‌های جدید پیشرانه‌ی بازار ارزهای دیجیتال هستند و یکی از آنها، پروژه‌ی XCarnival است. اکس کارنیوال قصد دارد بازار توکن‌های NFT و متاورس را ترکیب کرده و ارزشی جدید را خلق کند. در واقع آنها یک پلتفرم متاورسی NFT-Fi هستند اما آیا این پروژه پتانسیل مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد؟ بنیان‌گذاران آن چه کسانی هستند و چه اهدافی دارند؟ با ما در بلاگ هلدینگ سیمیا همراه باشید تا طی چند دقیقه با ارز دیجیتال XCV آشنا شویم.

معرفی پروژه XCarnival

اکس کارنیوال پلتفرمی برای وام‌دهی دارایی‌ها، توکن‌های متاورسی و توکن‌های NFT است و از ابتدا فعالیت، راه‌حل‌های مناسبی برای وام‌دهی ارائه کرده است. علاوه‌بر این، Xcarnival یکی از اولین پروژه‌هایی است که روی آموزش‌ تمرکز کرده و به کاربران نحوه استفاده از پلتفرم‌های وام‌دهی NFT و کسب درآمد از اینکار را می‌آموزد.

Xcarnival کلیه دارایی‌های دنیای واقعی را بدون توجه به وجود آنها در بازارهای مالی با اکوسیستم دیفای ترکیب کرده این پروژه دائما در تلاش است تا نقدینگی دنیای واقعی را برای اکوسیستم به ارمغان بیاورد.

اکس کارنیوال در قامت یک پروتکل چند زنجیره‌ای، روی بلاکچین‌های اتریوم، پالیگان و سولانا مستقر شده است. Xcarnival به‌عنوان پروژه‌ای پیشگام در زمینه‌ی وام‌دهی NFT در مسابقات قهرمانی BSC Hackathon در جنوب شرق آسیا شرکت کرد و قهرمان شد. ارز دیجیتال XCV رمز ارز بومی این پروژه است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

آشنایی با ارز دیجیتال XCV

رمز ارز XCarnival به‌عنوان توکن بومی پروژه اکس کارنیوال در آخرین ماه‌های سال ۲۰۲۰ متولد شد. این توکن بر اساس پروتکل‌های XBroke و Megabox ایجاد شده و در راستای پرداخت هزینه مزایده‌های مجازی و مکانیزم‌های حل مشکلات نقدینگی فعالیت می‌کند. ارز XCV از وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان پشتیبانی کرده تا آنها یکدیگر را پیدا کنند و قصد دارد تا با تطبیق پروتکل توزیع پاداش، درآمد مناسبی برای کاربران خود فراهم کند. علاوه‌بر این، می‌توان از ارز دیجیتال XCV برای شرکت در بازی‌ها و ایجاد محصولات مالی در اکوسیستم اکس کارنیوال استفاده کرد و به بیان دیگر، قلب تپنده‌ی اکس کارنیوال است.

اکس کارنیوال

حداکثر عرضه‌ی XCV معادل ۱ میلیارد واحد است و در زمان نگارش این مقاله، در سطح قیمت ۰.۰۰۴۱۴۱ دلار معامله می‌شود. این ارز با ارزش کل بازار بیش از ۳.۲ میلیون دلاری، اوج قیمت خود را دو سال قبل و در محدوده‌ی ۱.۹۳۹۵ دلار ثبت کرد.

بنیان‌گذاران رمز ارز XCarnival چه کسانی هستند؟

لئون لیو (Leon Liu) یک کارآفرین برجسته است و طی سال‌ها فعالیت در کشورهای استرالیا، هنگ‌کنگ، چین و ژاپن کار کرده است. او مدیر اجرایی بزرگ‌ترین شرکت مالی پرداخت فرامرزی استرالیا، بنیان‌گذار اولین صندوق بلاکچین سازگار استرالیا و سرمایه‌گذار دنیای دیفای است. لئون لیو یکی از ۸۰ نفر برتر آزمون atmoic.blue defi degen است و به‌عنوان یک متخصص دیفای و ماینر پیشکسوت شناخته می‌شود. او اعتبار بالایی در فضای بلاکچین علی‌الخصوص جامعه‌ی بایننس اسمارت چین دارد.

الن ما (Alan Ma) مدیر ارشد فناوری اکس کارنیوال ۱۰ سال تجربه در توسعه و پیش‌برد بلاکچین داشته و در شرکت Kcash در قالب مدیر ارشد فناوری کار کرده است.

ویوی لین (Vivi Lin) مدیر ارشد مالی پروژه و رمز ارز XCarnival است و به‌عنوان یک اینفلوئنسر ارز دیجیتال در دنیای سیلیکون ولی و چین شناخته می‌شود. همچنین ویوی مجری و تهیه‌کننده تلویزیون مالی رویترز و شریک Mars Finance است.

کدام صندوق‌ها روی اکس کارنیوال سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

تاکنون ۱۵ شرکت با بررسی فاکتورهای مختلف و شناسایی پتانسیل‌ها، روی ارز دیجیتال XCV و پروژه‌ی Xcarnival سرمایه‌گذاری کردند. در حال  حاضر اکس کارنیوال ۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و دور جذب سرمایه‌ی بعدی آن در تاریخ ۱۹ می ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.

xcarnival

 برخی از شرکت‌هایی که روی اکس کارنیوال سرمایه‌گذاری کرده‌اند عبارتند از:

 • Waterdrip Capital
 • SNZ Holding
 • Fundamental Labs
 • Chain Capital
 • NGC Ventures
 • AU21 Capital
 • Digital Finance Group
 • LD Capital
 • Incuba Alpha
 • Gate.io Labs

Xcarnival با کدام سازمان‌ها همکاری کرده است؟

اکس کارنیوال با سازمان‌های مختلفی از جمله United Way of Greater Cincinnati، Northern Kentucky، Salvation Army و YMCA همکاری کرده است. این همکاری‌ها نه‌تنها منجر به آشنایی بیشتر مردم با ارز دیجیتال XCV می‌شود بلکه فرصتی برای این پروژه‌ی نوپا فراهم کرده تا خدمات خود را به جوامع محلی ارائه کند.

همچنین اکس کارنیوال در خیریه‌های محلی شرکت کرده تا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رمز ارز XCarnival به آنها کمک می‌کند.

پلتفرم Xcarnival چگونه کار می‌کند؟

اکس کارنیوال روی ارائه راه‌حل‌های وام‌دهی توکن‌های NFT و دیگر دارایی‌ها تمرکز کرده و خدمات مالی آنها در مدل‌های P2P و Pool2C موجودند. علاوه‌بر این موارد، همچنین راه‌حل‎هایی برای ارزیابی، اجاره و فروش دارایی‌های متاورسی فراهم کرده و محصولات برجسته‌ی آنها XBroker و Megabox هستند.

XBroker

XBroker یک قرارداد هوشمند روی زنجیره عمومی مبتنی بر EVM است و در زمینه‌ی وام‌دهی و وام‌گیری توکن‌های NFT فعالیت می‌کند. در واقع این پلتفرم نقدینگی را برای بازار NFTها به ارمغان می‌آورد.

 در XBroker سه نقش مختلف از جمله وام‌دهنده‌، وام‌گیرنده و تامین‌کننده نقدینگی برای کاربران تعریف شده است و فعالیت در آن بسیار آسان است. ابتدا وام‌گیرنده باید توکن NFT خود را برای دریافت مبلغ معرفی کند، سپس وام‌دهنده به او پرداخت می‌کند؛ در نهایت تامین‌کنندگان نقدینگی در مزایده‌ها شرکت کرده و برای خرید توکن‌های NFT پیشنهاد می‌دهند.

Megabox

مگاباکس پلتفرمی برای ایجاد استیبل کوین USDxc است. کاربران در این سرویس می‌توانند ضمن ارائه‌ی وثیقه، این استیبل کوین را ایجاد کرده و از آن برای خرید و سرمایه‌گذاری روی ارزهای کمتر دیده شده استفاده کنند. همچنین می‌توان از این ارز برای تامین‌نقدینگی سرویس XBroker نیز استفاده کرد.

پروژه‌ی XCV چه اهدافی دارد؟

ایکس کارنیوال

هدف کلی پروژه و رمز ارز XCarnival ایجاد اکوسیستمی صنعتی برای توکن‌های NFT و متاورس است. در این راه اکس کارنیوال قصد دارد دائما راه‌حل‌های جدیدی برای ارائه وام و نقدینگی فراهم کرده تا به رشد توکن‌های NFT و ارزهایی که نقدینگی محدودی دارند کمک کند. شاید رویایی به‌نظر برسد اما به‌دنبال این است تا همه‌ی مشکلات نقدینگی دارایی‌های ناپایدار را از بین ببرد.

ارز دیجیتال XCV را از کجا بخریم؟

 رمز ارز XCarnival طی عمر کوتاه خود در چند صرافی متمرکز و غیرمتمرکز لیست شده و می‌توانید آن را با جفت‌ارزهای مختلف معامله کنید. برای این کار می‌توانید از صرافی‌های زیر استفاده کنید:

 • کوکوین (KuCoin)
 • پنکیک سواپ (PancakeSwap)
 • گیت (Gate.io)
 • ام ایکس سی (MEXC)
 • لاتوکن (LATOKEN)
 • بیبی سواپ (BabySwap

به‌دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های مختلف، کاربران ایرانی قادر به انجام احراز هویت و استفاده از صرافی‌های متمرکز خارجی همچون کوکوین نیستند اما صرافی سیمیا اینجاست و به شما کمک می‌کند تا فرصت سرمایه‌گذاری روی ارزهای آینده‌دار و پرپتانسیل را از دست ندهید. در همین لحظه می‌توانید ارز دیجیتال XCV را از صرافی سیمیا با کارمزد کم و امنیت بالا خریدوفروش کنید.

کیف پول مناسب رمز ارز XCarnival

کیف پول‌های بسیاری از ارز دیجیتال XCV  پشتیبانی کرده و امکانات مناسبی از جمله استیکینگ را برای شما فراهم می‌کنند.

xcv

 برخی از بهترین و امن‌ترین ولت‌های ارز اکس کارنیوال عبارتند از:

 • متامسک (MetaMask)
 • تراست ولت (Trust Wallet)
 • سیف پل (SafePal)
 • گواردا ولت (Guarda Wallet)
 • اتمیک ولت (Atomic Wallet)
 • اکسودوس (Exodus)
 • لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S Plus)
 • لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

چه آینده‌ای در انتظار ارز دیجیتال XCV است؟

رمز ارز XCarnival با ایده‌ای جذاب متولد شده و اهداف بزرگی در سر دارد. در این مسیر اتفاقات مختلفی همچون لیست شدن در دیگر صرافی‌ها روی قیمت این ارز تاثیرگذار خواهند بود اما کارشناسان وب‌سایت PricePrediction با درنظر گرفتن فاکتورهای مختلف، تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، حداقل قیمت ۰.۰۰۵ دلاری را برای ارز XCV تا پایان سال ۲۰۲۳ درنظر گرفته‌اند. آنها همچنین باور دارند که این ارز تا پایان سال ۲۰۲۵ در سطح ۰.۰۱۱ دلار معامله خواهد شد؛ در نهایت تارگت قیمت PricePrediction برای این ارز در پایان سال ۲۰۳۰ محدوده قیمت ۰.۰۶۷ دلار است.

همچنین تحلیل‌گران وب‌سایت AMBCrypto نیز با درنظر گرفتن عوامل مختلف باور دارند که ارز دیجیتال XCV تا پایان سال ۲۰۲۳ حداقل قیمت ۰.۵ دلار را خواهد دید. پیش‌بینی آنها برای سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ نیز به‌ترتیب ۰.۸۴ و ۳.۱۶ دلار است. با توجه به این پیش‌بینی‌ها می‌توان نتیجه گرفت که کارشناسان نسبت به آینده‌ی رمز ارز XCarnival خوشبین هستند.

نگاهی به ایکس کارنیوال

XCarnival پلتفرم وام‌دهی برای دارایی‌های متاورسی و توکن‌های NFT است و از دو سرویس مهم یعنی XBroker و Megabox تشکیل شده است. XBroker پس از دریافت وثیقه به کاربران وام داده تا بتوانند توکن‌های NFT موردنظر خود را خریداری کنند. در همین حال Megabox توکن‌ها و آلت کوین‌های کمتر شناخته‌شده را هدف قرار داده و به‌دنبال ارائه نقدینگی برای آنهاست.

رمز ارز XCarnival توکن بومی این پروژه است و بر اساس سرویس‌های بالا یعنی XBroker و Megabox فعالیت می‌کند. این ارز قلب تپنده‌ی پلتفرم ایکس کارنیوال است و کاربرد فراوانی دارد. به‌عنوان مثال، کلیه خریدوفروش‌ها در مزایده‌های این پلتفرم با ارز XCV انجام می‌شود.

اگر شما هم نسبت به ارز دیجیتال XCarnival کنجکاو شدید و سوالاتی درخصوص آن در ذهن‎‌تان شکل گرفته، می‌توانید طی تنها چند دقیقه با مطالعه مقاله‌ی ایکس کارنیوال چیست با این ارز آشنا شده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید.

XCarnival چه کاربردی دارد؟

ویژگی‌ها و سرویس‌های یک ارز، عامل تمایز آن هستند و میزان کاربردی بودن آن را تعیین می‌کنند. در واقع همین ویژگی‌ها مهم‌ترین تفاوت پروژه‌های موفق با پروژه‌های ناموفق هستند. به بیان دیگر هرچه کاربرد یک ارز بیشتر باشد، احتمال بقای آن در بازار ارزهای دیجیتال بیشتر است. در ادامه به بررسی کاربردهای XCV که تاثیر شایانی در آینده ایکس کارنیوال دارند می‌پردازیم.

XBroker

ایکس بروکر بستری برای وام‌دهی و وام‌گیری توکن‌های NFT است و نقدینگی را برای این اکوسیستم فراهم می‌کند. در این پلتفرم وام‌گیرندگان توکن NFT خود را وثیقه می‌گذارند و وام‌دهندگان با توجه به این وثیقه به آنها وام داده و ارز USDxc پاداش می‌گیرند. همچنین تامین‌کنندگان نقدینگی نیز در مزایده‌ها شرکت کرده و NFTها را با قیمت مناسب خریداری می‌کنند تا بدین صورت نقدینگی مناسب فراهم شود.

xcarnival

Megabox

مگاباکس پلتفرمی است که کاربران در آن می‌توانند با ارائه‌ی وثیقه، استیبل کوین USDxc را تولید کنند. از این استیبل کوین می‌توان برای وام‌دهی در راستای سرمایه‌گذاری یا تامین‌نقدینگی ارزهای کمتر دیده شده یا تامین‌نقدینگی در XBroker استفاده کرد.

Farming

فارمینگ سرویس دیگری از اکس کارنیوال است که برای کاربران XBroker طراحی شده است. در این سرویس تشویقی، مقدار مشخصی از ارز XCV به‌عنوان پاداش به وام‌گیرنده و وام‌دهنده اعطا می‌شود. جوایز بر اساس وضعیت سفارش کاربر به‌صورت شبانه‌روزی تولید شده و کاربران قادر هستند تا ۳۰ درصد از آن را بلافاصله‌ برداشت کرده و به فروش برسانند. ۷۰ درصد باقی‌مانده در یک استخر قفل شده و به‌تدریج طی ۱۸۰ روز آزاد می‌شود.

فارمینگ از آن دست سرویس‌هایی است که سود بی‌دردسری را برای کاربران به ارمغان آورده و هرکسی را وسوسه می‌کند، اگر شما هم نسبت به سرمایه‌گذاری و خرید  ارز دیجیتال ایکس کارنیوال وسوسه شدید، می‌توانید آن را با کمترین کارمزد در صرافی امن سیمیا خریداری کرده و روی XCV سرمایه‌گذاری کنید.

بنیان‌گذاران ارز XCV چه کسانی هستند؟

بنیان‌گذاران و مدیران اصلی اکس کارنیوال سه نفر یعنی لئو لیو (Leon Liu)، الن ما (Alan Ma) و ویوی لین (Vivi Lin) هستند و آینده XCV در دست این افراد است. لئو لیو کارآفرینی برجسته است و تجربه مدیریتی مناسبی دارد. او در کشورهای چین، ژاپن، هنگ‌کنگ و استرالیا کار کرده و طی فعالیت خود، اولین صندوق بلاکچین سازگار استرالیا را راه‌اندازی کرده است. لیو اعتبار بالایی در صنعت بلاکچین و در جامعه‎‌ی بایننس اسمارت چین داشته و یکی از نفرات برتر آزمون atmoic.blue defi degen است.

نفر دوم یعنی الن ما سابقه‌ی ۱۰ سال فعالیت در توسعه و پیش‌برد بلاکچین را در رزومه‌ی خود داشته و هم‌اکنون مدیر ارشد فناوری XCarnival است. پیش‌تر آقای ما در شرکت Kcash به‌عنوان مدیر ارشد فناوری فعالیت کرده است.

ویوی لین اینفلوئنسر ارز دیجیتال است و اعتبار مناسبی در سیلکون ولی و چین دارد. او هم‌اکنون در قالب مدیر ارشد مالی پروژه فعالیت می‌کند. علاوه‌بر این موارد، لین با تلویزیون مالی رویترز نیز همکاری کرده و شریک Mars Finance است.

بررسی رودمپ ایکس کارنیوال

نه‌تنها در بحث آینده ایکس کارنیوال بلکه در خصوص آینده هر ارزی باید رودمپ آن را درنظر گرفته و با دقت بررسی کنید. بنابر گزارش وب‌سایت xcarnival.gitbook.io، رودمپ XCV و پروژه‌ی آن از سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱ با مواردی همچون راه‌اندازی شبکه آزمایشی روی بایننس اسمارت چین آغاز شده است.

xcv

 آخرین به‌روزرسانی این نقشه‌راه حدودا یک سال قبل و در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ صورت گرفته و اهداف آن به شرح زیر است:

 • راه‌اندازی نسخه دوم XBroker
 • راه‌اندازی اکس کارنیوال در دیگر شبکه‌ها
 • لیست شدن XCV در صرافی‌های متمرکز بیشتر
 • توسعه نسخه دوم Mega Box

با نگاهی به صفحه ایکس کارنیوال در پلتفرم Medium نیز متوجه می‌شویم که  طی ماه‌های اخیر به‌روزرسانی نشده و اتفاقات قبلی نیز صرفا مربوط به همکاری با دیگر پروژه‌ها است. به‌نظر خبری از راه‌اندازی ورژن دوم اکس‌بروکر و توسعه نسخه دوم مگاباکس نیست و پروژه در دستیابی به اهداف خود شکست خورده و تمام این اتفاقات، تاثیر بدی در جذب کاربران جدید و آینده XCarnival دارد.با این حال از سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۲ تاکنون ارز XCV در صرافی‌های متمرکز بیشتری ازجمله کوکوین لیست شده است.

 توکنومیک ارز XCV

توکنومیک به نحوه توزیع عرضه‌ی ارز پرداخته و نقشی مهم در شناسایی پتانسیل یک پروژه دارد. اعداد مطرح شده در توزیع توکن فراتر از چند رقم ساده هستند و تناسب نداشتن آنها با یکدیگر نه‌تنها شانس پروژه برای پیشرفت را کاهش داده بلکه آینده XCarnival را در خطر می‌اندازد.

کل عرضه‌ی توکن XCV معادل ۱ میلیارد واحد بوده و ثابت است. بدین صورت هیچ‌گونه مکانیزم تورمی وجود ندارد.

 • ۵۰ درصد از کل عرضه برای پاداش‌های فارمینگ
 • ۱۲ درصد از عرضه برای تیم توسعه‌دهنده و مشاوران پروژه
 • ۱۸ درصد برای سرمایه‌گذاران جدید
 • ۱۰ درصد برای بازاریابی و مارکتینگ
 • ۷ درصد از عرضه‌ برای اهداف استراتژیک
 • ۳ درصد باقی‌مانده برای نقدینگی اولیه و ایردراپ
ایکس کارنیوال

تاکنون بیش از ۷۹۰ میلیون واحد از کل عرضه‌ی یک میلیاردی XCV توزیع شده که معادل ۷۹ درصد از آن است. تیم توسعه‌دهنده برنامه دارد تا سال ۲۰۲۶ عرضه‌ی توکن ایکس کارنیوال را کامل کند.

پیش‌بینی تحلیل‌گران مختلف از آینده XCV

تحلیل‌گران وب‌سایت‌های مختلف با بررسی تحلیل تکنیکال، فاندامنتال و دیگر شاخص‌ها، به پیش‌بینی آینده ایکس کارنیوال می‌پردازند.

اکس کارنیوال

 برخی از پیش‌بینی‌ها برای سال جاری و ۲۰۲۵ به شرح زیر است:

 • TechNewsLeader باور دارد که XCV تا پایان سال جاری به ۰.۰۵ دلار خواهد رسید. پیش‌بینی آنها برای سال ۲۰۲۵ نیز سطح ۰.۰۱۰ الی ۰.۰۱۳ دلار است.
 • تحلیل‌گران AMBcypto در انتظار قیمت ۰.۶۲ دلاری برای این ارز تا پایان سال هستند و پیش‌بینی آنها برای آینده XCarnival در سال ۲۰۲۵ نیز سطح ۱.۰۶ دلار است.
 • وب‌سایت PricePrediction باور دارد که این توکن سال را در سطح ۰.۰۰۵ دلار به پایان رسانده و در سال ۲۰۲۵ نیز به محدوده‌ی ۰.۰۱۰ دلار می‌رسد.
 • سایت Digitalcoinprice حداقل قیمت ۰.۰۱۲۰ دلار را برای ارز دیجیتال ایکس کارنیوال در پایان سال ۲۰۲۵ پیش‌بینی کرده است.
 • در نهایت سایت CoinLore نیز کف قیمت ۰.۰۱۹۲ دلار را برای سال ۲۰۲۵ مطرح کرده است.

اگرچه پیش‌بینی‌های وب‌سایت‌های بالا با بررسی شاخص‌های مختلف مطرح شده اما به هیچ‌وجه نباید به آنها اتکا کرده و از آنها به‌عنوان سیگنال استفاده کنید. توصیه ما این است که خودتان تحلیل ایکس کارنیوال را انجام داده و پس از بررسی دیگر فاکتورها ازجمله تحلیل فاندامنتال تصمیم بگیرید.

آیا ارز ایکس کارنیوال برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

اگرچه پروژه XCarnival در دستیابی به رودمپ خود و به‌روزرسانی آن ناموفق بوده و همین موضوع آینده XCV را مخدوش می‌کند اما این ارز کاربرد مناسبی داشته و با ایده‌ای جذاب متولد شده است. روند قیمت آینده ایکس کارنیوال به اقدامات آتی تیم توسعه‌دهنده و شروع بازار صعودی بستگی داشته اما بهتر است پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را کامل کرده و پس از آن تصمیم بگیرید. با این حال اگر به‌دنبال همگام شدن با جهان متاورس و توکن‌های NFT هستید، ارز دیجیتال XCV انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. برای خرید این ارز می‌توانید از صرافی سیمیا استفاده کرده تا آن را در بستری امن با سهولت استفاده‌ی آسان خریداری کنید.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا